Skocz do zawartości

Ciekawostka - piana


przemak

Rekomendowane odpowiedzi

No no może bardzo zakręcone :cool2: , ale po jednym browarze bałbym się poruszać bez wózka inwalidzkiego ;) (sory z a szyderstwo) ale takie COŚ pierwszy raz widzę, może to jakiś atak klonów drożdżowych ? Koniecznie daj znać co dalej z tego powstało !!!

Co to za drożdże??? i jaka temp. fermentacji?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w calosci (slod i drozdze) brewkit - ten:

 

http://piwowar.com.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=17_1_27&products_id=109

 

Temperatura fermentacji 21°C

 

 

A - no i brzeczka zamieszana solidnie, drozdze rozsypane rowno, po 15 minutach ponownie zamieszane - jak zwykle.

Edytowane przez przemak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu panikę siejecie. Piwo wyjdzie.

Sam osobiście takich tworów nie miałem, ale bardzo chciałbym mieć. :D To jest, estetycznie rzecz biorąc, fenomenalny efekt pracy drożdży.

 

Przemak nic się nie przejmuj, wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czadowa piana :D Może to jakaś nowa forma fazy wysokich krążków burzliwej fermentacji. :D

 

Ja zaglądam aby powąchać, czy wszystko ok albo żeby zmierzyć Blg.

Przemak, na zdjęciach jest areometr, czy Ty go zostawiles w fermentatorze czy za każdym razem wkładałeś do piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma potrzeby zostawiania areometru w fermentorze.. trudno o poprawny odczyt, szczególnie przy burzliwej (piana). Jak chcę zmierzyć BLG to "podbieram" trochę fermentującej brzeczki zdezynfekowanym narzędziem i po pomiarze... wypijam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemak' date=' na zdjęciach jest areometr, czy Ty go zostawiles w fermentatorze czy za każdym razem wkładałeś do piwa?[/quote']

Areometr zostawiam, z piana wiadomo, nic nie widac, ale potem juz tak.

To może chyba powodować błąd odczytu, CO2 przyklei się do areometru, przez co uniesie go do góry :D

Ja zawsze robie tak, że biorę areometr i wycieram go dokładnie sciereczką bądź watą nasączoną spirytusem. Dobra sprawdzona metoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chyba powodować błąd odczytu, CO2 przyklei się do areometru, przez co uniesie go do góry :D

Oczywiscie - CO2 unosi go do gory, z kolei reszki piany, ktora jest oklejony, zanurza go w dol, wartosc odczytu jest calkowicie bledna - ale i w sumie nieistotna. Nas przeciez interesuje pochodna a nie skladowa stala - czyli czy sie jeszcze obniza czy juz przestalo - a to mozna odczytac bez problemu. Na koniec go myje i mierze porzadnie, ale tak to sobie plywa caly czas, przynajmniej nie zginie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.