Skocz do zawartości

Kapslownica raz jeszcze - próba wybrnięcia z problemu


underoak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzacie? Ponad 20 warek zakapslowałem gretą

Obserwuje dyskusję na temat Grety od dłuższego czasu i mam wrażenie, że tak jak za starych dobrych czasów nie było dwóch takich samych małych fiatów tak teraz jest z GRETĄ. Może po prostu producenci "optymalizują" konstrukcje stosując korzystniejsze ekonomicznie odpowiedniki w konstrukcji. A wnioskuje po tym, że obejrzałem swoją Gretę dokładnie i np. blaszki dociągające szyjkę od spodu to 2mm blacha cięta stemplem. Wystarczy że nie będzie dokładnie ogratowana a stanie się idealnym obcinaczem szyjek - a gratowanie to dodatkowa obróbka więc kosztuje. Jeśli zastosujemy słabszą blachę zyskamy na obróbce - będzie szybciej i mniej zużyjemy narzędzie a blaszki wygną się podczas kapslowania. Do tego całość to odlew z "jakiegoś" plastiku a tu wystarczy dosypać do pojemnika wtryskarki garść tanich granulek z recyklingu i już mamy "plastic fantastic". Dlatego jednym szyjki obcina innym nie, jednym zakapslowała 20 innym mniej warek.

 

Najciekawsze jednak dla mnie jest to, że na rynku w podobnej cenie ( 50- 70 PLN ) można kupić kilka różnych modeli kapslownic dwuramiennych a z ciekawszych pozycji jaką znalazłem to GRETA WYMIENNA, ( taka jak na zdjęciu ) poza tym ETERNA o której już było tu pisane oraz EMILY. Zakup zwykłej GRETY w tym kontekście faktycznie może się okazać mało korzystny.

post-532-0-55112700-1357471681_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.