Jump to content
bnp

Mocowanie sondy termometru do zbiornika/kolumny

Recommended Posts

Mocowanie jest zrobione do tulejki KO pasującej do DS18B20

potrzebne rzeczy :

nypel 1/4 "

mufa redukcyjna 1/4-1/8"

3 oringi

Sposób działania:

Podczas nakręcania mufy na nypel, wszystko zostaje uszczelnione.

Zamiast oringów można zastosować kawałek rurki silikonowej.

post-276-0-40147800-1357290597_thumb.jpg

post-276-0-21287300-1357290607_thumb.jpg

post-276-0-62089600-1357290616_thumb.jpg

No jasne, właśnie warzę na braumainsterze i jest wszystko ok. Mufę dokręcałem ręką, jakby docisnąć kluczem to takie połączenie wytrzymało by pewnie z 10 bar

Termometr w sicie służy jako kontrolny, natomiast sterujący mam umieszczony jakieś 5 cm od dna kega

Jak zamawiacie grzałki to warto wspomnieć żeby zrobili taką kapilare przy okazji. Koszt jakieś 2 dychy i mamy kapilare profeszjonal- nierdzewka, luty srebrowe, etc. Nawet jak się nie przyda teraz to przyda się za jakiś czas.

Co mają grzałki do kapilary i mocowania sondy i jakie luty srebrowe? Gdzie? Nie łapię, w końcu - "profeszjonal" nierdzewka i spawanie tigiem jak Bóg przykazał czy lutowanie jakieś? Po co?

Napisz jaśniej.

No grzałki do kapilary mają to do siebie że jak utniesz kawałek grzałeczki i zostawisz część z kryzą (mocowaniem) to masz fajną kapilare na czujnik. Lut srebrowy? Często mocowanie samej rurki do gwintu odbywa się właśnie w ten sposób, lutują też drugi koniec rurki.

No grzałki do kapilary mają to do siebie że jak utniesz kawałek grzałeczki i zostawisz część z kryzą (mocowaniem) to masz fajną kapilare na czujnik. Lut srebrowy? Często mocowanie samej rurki do gwintu odbywa się właśnie w ten sposób, lutują też drugi koniec rurki.

Ok, teraz wiem o co Ci chodziło. Dobry pomysł.

nie chciałem zakładać nowego tematu więc się podpinam.

Ma ktoś może namiary na gilze/tuleje pomiarową czy jak to się profesjonalnie nazywa do termometru bimetalicznego. Chodzi o coś takiego:

http://www.conrad.pl/Tuleja-ochronna-do-czujnik%C3%B3w-temperatury-Hygrosens,-stal-nerdzewna,-6-x-40-mm.htm?websale8=conrad&pi=156557 tyle żeby była z gwintem aby móc wkręcać.

Zakupiłem na Alledrogo taki termometr:

http://allegro.pl/termometr-tarczowy-tylny-do-kotla-80mm-1-2-watts-i3906270704.html

ale on ma tuleje z mosiądzu, a szukam z kwasówki;

pozdrawiam

Mój ślusarz może dotoczyć taką samą z KO jak masz mosiężną w zestawie z termometrem. Szczegóły na priv.

Edited by Kamilo