Skocz do zawartości

Browar Ignaczew


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ poprzednie grodziskie na zestawie z CP wyszedł doskonale, postanowiłem uwarzyc je drugi raz tylko troche inaczej.

Zapiski czas zacząć.

Warka 27 - Grodziskie 8*

 

Zasyp: słód grodziski weyerman 3kg

 

Zacieranie: w 9 litrach wody

63°C - 30 min.

73°C - 30 min

78°C - 5 min.

Wysładzanie 2 razy po 5 litrów. O dziwo żadnych problemów z filtracją. Zaraz będe chmielił Lomikiem tylko jescze nie wiem ile go dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze u mnie z 8 butelek pod kuchennym stołem. Trzeba się spieszyć ze spotkaniem, choć korci mnie żeby 3 zachowac na białą wrone akurat jedną z kategori jest witt. Nigdzie jeszcze nie startowałem. Może czas spróbować.

A co do dzisiejszego grodzisza to niestety wydajność wyszła bardzo kiepska, wiem nawet dlaczego, był słabo ześrutowany, wziąłem robota rozdrobniłem przefiltrowane już młoto i zalałem jeszcze raz, inaczej bym chyba tylko z 12 litrów uzyskał, tyle że pełno mąki sie dostało do filtratu, ogólnie koszmar, miało być lekko szybko i przyjemnie a wyszła d....Moze z 16-17 litrów wycisnę.

Dałem w końcu 38 g na goryczkę i 12 na aromat tu z przed wyłączeniem palnika.

Idę zobaczyc czy juz syf w garze opadł i przeleje do fermentora, najwyżej rano zleje jeszcze raz jak bedzie dużo syfu. UFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Darku.

Tak mnie ten wczorajszy grodzisz wykończył nerwowo że dzis ledwo sie z łózka zwlokłem.

Nie ma to jak własny śrutownik.

Biore więc moją biszkoptową sukę i ide powałęsać się po polach, dobrze mi to zrobi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Darku.

To które miałem na spotkaniu robiłem na s-33, nowe też fermentuje na tych drożdżach, Według mnie te drożdze, oprócz smakowych zalet, mają jednak dwa poważne mankamenty, Słabo odfermentowują, więć piwo moze wyjśc syropowate,słodkawe, co nie zawsze jest pożądane. A drugi minus to taki że już w butelce nie tworzą zbitego osadu. moje grodziskie jest idealnie klarowne ale rzadko się je uda tak wylać z butelki żeby nie było mętne.

Czytając forum znalazłem wątek w którym, któs próbował robić grodzisza na róznych drożdżach ( nie pamietam autora tego wątku, jak znajdę to dam znać ) i pamiętam że b.dobry rezultat był na drożdżach S-05.

A jak przebiegło twoje zeszłotygodniowe warzenie, jestem ciekaw.

Ja może jutro ukrece jakąś nowozelandzką IPę wieczorkiem, wiadro mi się wczoraj zwolniło szkoda żeby stało puste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jutro ukrece jakąś nowozelandzką IPę wieczorkiem

:okey: To akurat będziemy się mogli IPAmi wymienić:)

 

Darku prawidziwy z Ciebie człowiek-orkiestra :D

Musisz sobie kawałem pola kupić i samemu obsiać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne "leniwe" popołudnie, skonczyłem właśnie kleić mozaikę w kibelku, czas więć coś uwarzyć.

Wstawiam wodę.

 

Zasyp: 5kg pale ale strzegom

250g karmelowy czerwony strzegom

250g płatki owsiane

 

Zacieranie: 63C-30 min

73C-30 min

 

Chmiel: Nelson Sauvin 11,5%

Drożdże: S-05

 

Celuje w jakieś 14 blg,

Chmielenie: 30g na 60 min.

20g na 30 min

20g przy wyłaczeniu palnika

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 26, weizen na 3068 zdegustowana i co mogę powiedzieć, jest dobrze, pszenica drożdżami stoi. Warto zainwestować w dobre płynne. To się jednak opłaca. To 6 warka w tym stylu i najlepsza. Poprzednie robiłem na wb-06 i zymofermach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 27-grodzisz 100% pszeniczny w butelkach, wędzonka delikatna, ale wyczuwalna, podoba mi się.....

Jutro na cichą pójdzie nowozelandzka IPA, wrzuce do niej 20g nelsona i będzie git.

I tak ku lepszemu idzie.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.