Skocz do zawartości

jak zrobić wirpol czyli jak zrobic wirówke do chmielu


kaplos90

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat, jak skutecznie rozdzielić chmieliny i osady od brzeczki po chłodzeniu? Jakiś prosty sposób, jakiś filtr?

Ja teraz po chłodzeniu rondelkiem nabieram i przez gęste sito przelewam, ale to zabawa i chyba niezbyt skuteczne jest, choć piwo wychodzą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, jak skutecznie rozdzielić chmieliny i osady od brzeczki po chłodzeniu? Jakiś prosty sposób, jakiś filtr?

Ja teraz po chłodzeniu rondelkiem nabieram i przez gęste sito przelewam, ale to zabawa i chyba niezbyt skuteczne jest, choć piwo wychodzą dobre.

no trzeba zamieszać,zaczekać 20-30 min i zlać za pomocą wężyka,rondelek do szafki odłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak zrobić wirpol czyli wirówke do chmielu

jestem młodym piwowrem i czekam na podpowiedzi jak zrobić

Starzy piwowarzy robią wirpol prawą a młodzi lewą ręką ;)

A na poważnie: jest to energiczne zamieszanie ostudzonej brzeczki np. dużą łyżką, aby powstał wir w płynie. Osad i chmieliny osadzają się wtedy na dnie gara warzelnego w postaci stożka. Po odczekaniu co najmniej 20-30min można zlewać/dekantować brzeczkę do fermentora.

Wiktor pisze o bardziej zaawansowanych technologiach, niż prawa albo lewa ręka piwowara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a teraz widzę że miałem wrzucić zdjęcia.

 

Jedno przedstawia działanie whirlpoola w czasie mycia.

 

a drugie to filrt (ta metalowa rura). Od spodu jest zawór spustowy który pozwala spuścić z filtra nadmiar chmielin. Na razie używam jak jest, ale za jakiś czas zrobię nowy wkład filtracyjny.

post-1421-0-83093200-1358342930_thumb.jpg

post-1421-0-26915800-1358343001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakręciłem filmik z działania whirlpoola

mam pytanie odnośnie tego whirlpoola,brzeczkę trzeba podać z kadzi warzelnej? czy robi się cyrkulacje, np od góry pobiera się brzeczkę a dołem styczną podaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kocioł warzelny - można mieć do tego osobne naczynia, a można robić whirlpool w kotle. Wlot jest stycznie, ale nie przy samym dnie a powyżej. Jak masz osobne naczynie to po prostu wprowadzasz brzeczkę i czekasz aż skończy wirować. Jak robisz w kotle warzelnym brzeczkę pobierasz albo ze spustu w ściance przy dennie, ale lepszym rozwiązaniem jest spust tuż przy ściance, ale w dnie. Wirujesz chwilę, czekasz i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem - a gdyby na dno kadzi warzelnej położyć drugie dno z dziurkami, nawet już pod koniec warzenia (może być mniejsze niż dno kadzi), a po whirlpoolu wyjąć je razem z osadem? Trzeba by tylko wyprowadzić ze trzy druty do w miarę równego uchwycenia go.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Wlot jest stycznie, ale nie przy samym dnie a powyżej.

Czy wysokość wlotu/powrotu powinna mieć jakiś związek z wysokością lustra brzeczki ?

Chodzi mi o to czy lepiej umieścić go poniżej czy ponad powierzchnią i czy ma znaczenie odległość - chciałbym robić warki różnej wielkości i mam dylemat jak wysoko umieścić kolanko do łirpula :|

 

Jak robisz w kotle warzelnym brzeczkę pobierasz albo ze spustu w ściance przy dennie, ale lepszym rozwiązaniem jest spust tuż przy ściance, ale w dnie.

Sprawdzał ktoś może jak reaguje uszczelnienie teflonowe gwintu na bliską obecnoś palnika ?? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1.

umieść go tuż pod powierzchnią przy minimalnym zakładanym wybiciu. Teoretycznie to powinna być 1/3 wysokości słupa brzeczki.

 

ad2.

ja mam spust na kolankach uszczelniony teflonem i nic się nie dzieje. Ale mój kocioł ma 48 cm średnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robić z kadzi warzelnej jakąś pralkę, stosowanie pomp i innych mieszadeł. Im mniej bajerów tym lepiej. Wszystko po chłodzeniu jest podatne na infekcję. Takie metody mogą się efektywnie sprawdzać w browarach gdzie kotły warzelne mają dużą średnicę. Moja metoda to odsysanie chmielin i osadów grawitacyjne. Wylot kranu jest poniżej filtratora chmielin w kegu. Powoduje to lekkie podciśnienie w układzie co efektywnie filtruje osady. Na 46l mam ok 200ml brzeczki w osadach, czyli nic. Najlepsze w tej metodzie jest to że odkręcasz kran po chłodzeniu i już. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Wiktor.

Pralkę z kadzi robi się chociażby po to, żeby nie babrać się z wkładaniem, wyciąganiem, podłączaniem i niewygodnym każdorazowym czyszczeniem chłodnicy.

A tak - pstryk i brzeczka się chłodzi. Whirpool to dodatek, a że wymaga jedynie odpowiedniego umieszczenia powrotu, to czemu nie skorzystać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się pod temat, jak skutecznie rozdzielić chmieliny i osady od brzeczki po chłodzeniu? Jakiś prosty sposób, jakiś filtr?

 

Jest prosty sposób, to nylonowa siatka filtracyjna : http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/warzelnia-browaru/800-torba-filtracyjna.html

100 % czystej brzeczki po chmieleniu. Zakładasz to na fermentor i wio. Przy okazji świetnie napowietrza brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest prosty sposób, to nylonowa siatka filtracyjna : http://twojbrowar.pl...iltracyjna.html

100 % czystej brzeczki po chmieleniu. Zakładasz to na fermentor i wio. Przy okazji świetnie napowietrza brzeczkę.

 

Próbowałeś? Faktycznie działa dobrze? Bo ja mam wrażenie, że sporo chmielin i innych osadów i tak przejdzie.

Ja ostatnio filtrowałem przez oplot ale i tak sporo tego syfu przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty sposób, to nylonowa siatka filtracyjna : http://twojbrowar.pl...iltracyjna.html

100 % czystej brzeczki po chmieleniu. Zakładasz to na fermentor i wio. Przy okazji świetnie napowietrza brzeczkę.

 

Próbowałeś? Faktycznie działa dobrze? Bo ja mam wrażenie, że sporo chmielin i innych osadów i tak przejdzie.

Ja ostatnio filtrowałem przez oplot ale i tak sporo tego syfu przeszło.

 

Ja filtruję przez podwójną skarpetkę pończochopodobną i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.