Skocz do zawartości

Marcowe/ Octoberfest na pierwsze zacieranie?


kazio123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu czytam to forum, no i stwierdziłem, że pora spróbować coś zatrzeć ( do tej pory był brewkit i ekstrakty WES+chmielenie).

Ostatnio całkiem przypadkiem wpadło mi w ręce Marcowe z browaru Mirosław, posmakowało i stwierdziłem, że akurat warunki w piwnicy pozwolą zrobić octoberfest'a ( temperatura 10- 11 stopni), poszukałem i będzie tak:

 

słody Strzegom

2 kg wiedeński

1 kg monachijski II (16-24 EBC)

 

Zacieranie ( dam 9 litrów wody, powinno się zmieścić w garze 15l):

10 min 52 stopnie

30 min 64 stopnie

40 min 72 stopnie

76 stopni i do filtracji (fermentator z kranikiem i wężyk z oplotu 80cm)

 

Będę wysładzał "na raty" tak, żeby mieć jakieś 12, max 13 litrów ( bo gar tylko 15)

 

Chmielenie:

10 g Tradition(4-7%) 60 min

10 g Tradition(4-7%) 30 min

10 g Tradition(4-7%) 5 min.

 

Powiedzcie czy wszystko ok z recepturą i na co zwracać uwagę. Jak sprawa z dolną fermentacją, trwa dłużej? do tej pory tylko górne szły w 19 stopniach.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać jakieś słody karmelowe (np. też strzegomskie) dla pełniejszego smaku i barwy.

Chmiel możesz zwiększyć.

Napisz, w jaki ekstrakt celujesz przy tych 12 litrach brzeczki do fermentacji? Jakie masz drożdże?

Wtedy można coś więcej poradzić.

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa z dolną fermentacją, trwa dłużej? do tej pory tylko górne szły w 19 stopniach.

 

drożdże dolnej fermentacji będą działać dość sprawnie w temperaturze -(10-11 stopni jakie panują w piwnicy)

jednak dość powoli, fermentacja będzie trwać dłużej.

Standardowo:

fermentacja burzliwa będzie trwać od 6 do 8 dni czyli ok. 3-5 dni dłużej niż w przypadku ALE

fermentacja cicha może trwać od tygodnia do nawet miesiąca, tu różnice są znaczne w porównaniu z górną fermentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Chciałbym mieć tak z 12 litrów 13-14 Blg, nie wiem jak z wydajnością będzie, także wolę mniej litrów ale, żeby mieć 13-14 Blg

Drożdże Brewferm Lager.

 

"W tym stylu chmielenie na aromat nie jest wskazane. Aromat chmielu nie powinien występować."

 

Czyli nie dawać chmielu na ostanie 5 minut? zrobić tak :

15g Tradition 60 minut

15g Tradition 30 minut.

 

Chciałbym aby piwo było takie "bardzo pełne" w smaku, czy dodać jeszcze jakiś słód karmelowy i ile?

Edytowane przez kazio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Caramunich II jak masz, strzegomski karmelowy jasny także się nada, 300g uważam starczy.

Nie obawiaj się tego chmielenia - zwiększyłbym 20g na 60min a drugą porcję 15-18g dałbym na 20min.

Temperatury do fermentacji masz OK i na pewno - jak pisał mcpol1 - będziesz miał dobre piwo.

Nie ma co "męczyć" dłużej tematu receptury, bo od niej samej nie powstanie piwo. Bierz się za warzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisał Bączek - bierz się za warzenie. Sens nie w tym, żebyś szlifował tydzień recepturę - ale żebyś sam poznawał surowce. Raz uwarz to piwo tak, a drugi raz inaczej - wtedy nauczysz się komponować warki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Marcowe fermentuje w piwcy, w końcu zrobiłem tak:

słody Strzegom

2 kg wiedeński

1 kg monachijski II (16-24 EBC)

0,5 kg karmelowy 30 (30-40 EBC)

 

zacierane w 10 litrach wody:

10 min - 53

30 min - 64

30 min - 72

do 76 i filtracja

wysładzaanie "na raty"

Chmielenie:

tradition ~6%AA: 20 g -60 minut, 10 g-30 minut.

Do fermentacji 13 litrów 13,5 Blg.

Samo zacieranie nie jest straszne, trochę z utrzymaniem temperatur z początku walczyłem ale ogólnie źle nie było, zajęło prawie 6 godzin, z czego najwięcej jak zwykle chłodzenie(ponad 1,5 godziny). Pozostaje w tej chwili czekać na wyniki - brzeczka w smaku extra :P.

 

Dzięki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.