Skocz do zawartości

Zestawy startowe


Jomal

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd takie przekonanie, bo logicznie myśląc powinno być na odwrót? Poza tym to nie ma znaczenia bo i tak się łychę wyparza podczas chmielenia.

Faktycznie, bzdurę popełniłem, z jakiegoś powodu utknęło mi w pamięci że taki był właśnie powód preferencji drewna nad plastikiem, kiedy pytałem o to zaczynając kilka miesięcy temu. Mea Culpa. Chodzi oczywiście o wytrzymałość - plastikowe będzie się wyginało, szczególnie przy większym zasypie / gęstszym zacierze, drewniane nie dość że wytrzymalsze i wygodniejsze w użyciu to jeszcze o wiele lepiej wygląda niż taka plastikowa łycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź IPA, jest bardziej przewidywalna i trudniej je zepsuć.

 

To da sie jakiegos brewkita zepsuc ? Poza infekcjami to chyba niemozliwe...

 

Jak się dosypie kilo cukru i sfermentuje w 26 stopniach, to pewnie się da :)

 

No jak sie nie czyta instrukcji to chyba mozliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

o właśnie przecież mam taki dla dziecka nada sie do fermentora też ? :)

http://allegro.pl/me...2833180855.html

Do zacierania nie, ale zamiast ciekłokrystalicznego jak najbardziej, jest lepszy od niego (dokładniejszy). Możesz też go użyć np. do pomiaru wody przed rehydratacją drożdży, do pomiaru temperatury zadawanego startera (to w przyszłości).

 

 

Okazało się, że mój termometr nie jest w stanie zmierzyć ciepłoty fermentora bo ma zakres temp 32-42,9 st. C, natomiast otoczenia 5-59,9 st. C. Tak wynika z instrukcji, wiec odradzam kupowanie takiego egzemplarza do piwa, może inne takie termometry mają szerszy zakres temperatur. Termometr nada się tylko przy mierzeniu temperatury mojego synka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dokładnie taki sam, jak ten do którego podawałem link:

 

http://allegro.pl/termometr-microlife-nc100-bezdotykowy-nc-100-tanio-i2906627782.html

 

to z boku ma przełącznik, który pozwala mierzyć temperaturę w szerszym zakresie na różnych przedmiotach. A do celów medycznych go nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.