Skocz do zawartości

Odfermentowanie IPA 15 Blg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum - serdecznie wszystkich witam!

 

Od razu przejdę do tego co mnie mocno trapi..

 

Moja druga warka - padło na IPA 15 Blg z Homebrewing. Po chmieleniu wyszło mi 15 litrów brzeczki 15 BLG. Trochę mało ale co tam.. Nie to jest problemem. Zacieranie wg. instrukcji (14 litrów do 72 C, wsypane 5kg słodu pilzneńskiego, 0,2 kg monachijskiego i 0,2 Carared. 65 C przez 40 minut. Podgrzanie do 72 - potem 40minut, podgrzanie do 75 C - potem 5 minut)

 

Wystudzona brzeczka trafiła do fermentatora, drożdże US-05 poddałem rehydracji (110 ml przegotowanej wody, 20 st C) - one oczywiście również szybko trafiły do fermentatora.. Jakieś 0,5 litra odlałem sobie do słoika do testu FFT, dodałem do tego resztkę drożdży po czym postawiłem słoik przy kaloryferze.

 

Fermentator stoi sobie w kuchni - cały czas równo 21 stopni.

 

Po 4 dniach brzeczka w słoiku miała 5 BLG. Po 7 tak samo. Czyli pewnie niżej nie zejdzie.

 

Dziś - po 8 dniach przelewałem brzeczkę z fermentacji burzliwej na cichą do drugiego fermentatora - brzeczka ma 5 BLG.

 

I tu rodzi się pytanie... czy nie powinna zejść bardziej? Planuję zostawić na cichej jakieś 8-10 dni i dopiero butelkować jednak tu rodzi się pytanie... nie wygeneruję sobie 30 granatów? Żona mnie zje jak zaczną mi butelki wybuchać...

 

Z góry dzięki za pomoc

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to może tak być, że już skończyły. Przynajmniej u mnie US-05 nigdy jakoś bardzo głęboko nie schodziły. Z testem się zgadza, czyli pewnie koniec, ale potrzymaj jeszcze na cichej może jeszcze coś na deser sobie zostawiły ;)

Bardziej mnie ciekawi dlaczego uzyskałeś 15l brzeczki 15 Blg? zestaw był na 15 czy na 20l?

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na US-05 to dużo za dużo. Do słoika dałeś resztkę drożdży a trzeba było dać np. piekarskie i zobaczyć jak zejdą.

U mnie z uwodnienia przy zacieraniu jednotemperaturowym z 16°Blg schodziły do 3,5, temperatura zacierania około 66°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na US-05 to dużo za dużo. Do słoika dałeś resztkę drożdży a trzeba było dać np. piekarskie i zobaczyć jak zejdą.

U mnie z uwodnienia przy zacieraniu jednotemperaturowym z 16°Blg schodziły do 3,5, temperatura zacierania około 66°C.

Nie rozumiem, jakie znaczenie ma do ilu zejdzie próbka na drożdżach piekarskich, skoro w fermentatorze są drożdże US-05, a nie piekarskie. Próba FFT powinna być robiona na takich samych drożdżach, jak fermentacja główna. Tobie piwo zeszło do 3,5°Blg przy zacieraniu jednotemperaturowym w 66°C, ale nie wiadomo jak kolego zacierał, w sensie czy ma dobry termometr.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw surowców był na 20 litrów jednak podczas chmielenia sporo odparowało... A jako, że to moja druga warka to nie wpadłem na to, że można przecież dolać wody... Co prawda nie bardzo mam pojęcie jakie BLG wyszło by po dodaniu 5 litrów wody ale może tak trzeba było zrobić?

 

Termometr jaki posiadam wyprodukowała firma Alles France, tak samo Areometr (wyskalowany na 16 stopni C - w takiej temperaturze robię nim pomiary).

 

Zastanawiam się nad zakupem termometru z Ikea ale spotkałem się z opiniami, że nie lubi spotkań z cieczami i sam nie wiem czy wydawać na niego pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś takiego milk stouta:

http://www.piwo.org/topic/3614-browar-parnik/page__st__20#entry94354

odfermentowały do 6,5°Blg. Piwo się nie przegazowało, jak się później okazało, miałem właśnie problemy z termometrem (żółty Alla France). Pocieszający jest fakt, że FFT ma u ciebie dokładnie taką samą wartość, jak reszta piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie dolałeś wody bo by Ci wyszło jakieś 12-13blg, które już ciężko byłoby nazwać IPA. Raczej kwestia wydajności. Mi pierwszego piwa wyszło też chyba z 16 litrów z receptury na 20, potem będzie lepiej.

 

Mi ostatnio AIPA na tych drożdżach zeszło z 15 do 2 blg, ale zacierałem dużo wytrawniej niż Ty. Jak FFT zeszło też do tylu to ja bym potrzymał jeszcze z tydzień minimum na tej cichej i rozlewał, raczej będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem taką samą warkę, ale trochę krótsze zacierania w 64 i 72°C - po trzydzieści minut. Drożdże US-05 rehydratowane i dodane do namnożenia bo 0,5 litra brzeczki (na ok. 12h); po dodaniu do fermentatora ruszyły po ok. 2 godzinach i ciężko pracowały przez trzy dni, a potem zaczęły się obijać. Burzliwa skończyła się po dniach dziesięciu, ale w temperaturze 15°C. Zeszło z 15,5 do 3Blg. W weekend zleje na cichą, bo będzie chwila czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr jaki posiadam wyprodukowała firma Alles France

Porównaj sobie wskazania z innym termometrem, ja się po 2 miesiącach warzenia zorientowałem że termometr z Alla France zaniża mi wskazania o ok. 2 stopnie w zakresie ok. 6-70 stopni. W pokojowych temperaturach wskazuje poprawnie, im cieplej tym większy błąd - przy wrzącej wodzie wskazuje 95 stopni, podczas gdy termometr z Ikei wskazuje 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr jaki posiadam wyprodukowała firma Alles France

Porównaj sobie wskazania z innym termometrem, ja się po 2 miesiącach warzenia zorientowałem że termometr z Alla France zaniża mi wskazania o ok. 2 stopnie w zakresie ok. 6-70 stopni. W pokojowych temperaturach wskazuje poprawnie, im cieplej tym większy błąd - przy wrzącej wodzie wskazuje 95 stopni, podczas gdy termometr z Ikei wskazuje 100.

 

No i mój też tak wskazuje :> Dokładnie 95 stopni w czajniku z gotującą wodą... Jadę jutro do Ikei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie zacierania termometr w różnych miejscach gara zaciernego zwykle pokazuje różne temperatury, które potrafią się różnić nawet o 4~5°C. Sprawdzone trzema różnymi termometrami: przemysłowym rtęciowym, przemysłowym platynowym Pt-100 i podręcznym z elektronicznym wyświetlaczem.

 

Podczas pierwszego zacierania byłem tym mocno zdziwiony, teraz biorę pod uwagę tylko temperaturę odczytaną po dość porządnym wymieszaniu.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie zacierania termometr w różnych miejscach gara zaciernego zwykle pokazuje różne temperatury, które potrafią się różnić nawet o 4~5°C.

To jest normalne, w środku nad źródłem ciepła będzie wyższa temperatura, przy ścianie gara gdzie straty większe - niższa.

Aby utrzymać w miarę równomierną temperaturę trzeba zacier mieszać albo budować inne systemy utrzymujące stałą temp. np herms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne, w środku nad źródłem ciepła będzie wyższa temperatura, przy ścianie gara gdzie straty większe - niższa.

Aby utrzymać w miarę równomierną temperaturę trzeba zacier mieszać albo budować inne systemy utrzymujące stałą temp. np herms.

 

Ale czy wiedział o tym sledzik1984 kiedy zacierał? Co tu mówić o błędach termometrów, kiedy błędy samej metody pomiarowej mogą być znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro do Ikei...

Mam dwa z Ikei. Oba "wrą" w temp. 98stopni. Dla porównania mój Alla France "wrze" w 105.

Nie ma lekko :).

Co więcej, to że "wrą' w temperaturze innej niż 100°C nie oznacza jeszcze, że źle pokazują w temperaturach nas najbardziej interesujących, czyli powiedzmy w zakresie 62-72°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć temperatura wrzenia zależna jest od ciśnienia z tego co się w szkole uczyłem ;)

Zakładam, że u kogoś, kto ma wpisaną lokalizację Gdańsk, będzie ona bliska 100°C.

no chyba że mamy głęboki niż :smilies:; na mojej wysokości (700m npm) nie dochodzę do takich wartości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.