Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Blog Kopyra] Brewer’s Reserve No.2

Recommended Posts

Swego czasu recenzowałem, dostałem szklankę od Fuller'sów:

 

Brewer's reserve:

 

piana krótka, wysycenie średnie, kolor lekko opalizujący i koniakowy rzecz jasna. Aromat to przede wszystkim dębina, wanilia, rodzynki, trochę przeplatającego się alkoholu. Zapach czysty, niezmącony.

 

W smaku ewidentnie czuć beczkę. Piwo jest ciężkie, ale orzeźwiające, nie posiada nut winnych, choć na finiszu bogactwo tanin przywołuje koniak, nadal mocno rozcieńczony. Nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak India Pale Ale, niemniej jednak nie jest to piwo, które możnaby pić na codzień. Barwą i aromatem bardzo zachęca do degustacji, choć jest piwem niełatwym w odbiorze. Osoby, których smak został zabradziażony psuedo lagerami i pilznerami nie odnajdą głębi i bogactwa aromatów, jakie oferuje ten napój.

 

Jeśli trzeba porównać to z koniakiem, są małe konotacje, ale można je postawić na równi z młodą single malt whisky. Bo takie pozostawia po sobie wrażenie.

 

(20.04.2012)

 

a tak smakuje to piwo przed wlaniem w beczki.

 

Golden Pride:

 

W aromacie atak chmielów, a właściwie ich orgia, zapach jest gęsty, winny, bardzo mocny, ale alkoholu nie czuć, nuty lukrecji tu i ówdzie, nawet jakaś kwiatowość. Nadal jednak pachnie jak konkretne treściwe piwo.

 

Smak wyrazisty, dość gorzki, gorycz ujawnia się stopniowo czyli jakbyśmy szli po 3ech stopniach goryczy-każda z innego chmielu, jeden z nich ewidentnie dominuje, bo finisz jest długi, złożony i gorzki jak goryczka, nie jest to piwo tak gorzkie jak IPA, ale stary Żywiec, który był dość chmielony przy tym smakowałby jak lemoniada.

 

Piwo męskie, jak w pysk strzelił, posilne i wystarczająco mało gazowane, żeby pozwolić orgii chmielu nas ponieść. Z tego co Fuller's ma do zaoferowania Polsce to Golden Pride i IPA to pozycje obowiązkowe, zaś Discovery pozycja dodatkowa. Jeśliby w taki sposób zrobili swojego portera, tzn. idąc tropem tej treściwości i gęstości, to również i on mógłby dołączyć.

post-5299-0-84909000-1357126316_thumb.jpg

Edited by Bogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.