Skocz do zawartości

i stało się...miałem bombę, a w zasadzie dwie


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś sypałem po 180g cukru białego/glukozy na 23-26l piwa. Prawie przy każdej warce miałem problem z granatami. Od tamtej pory sypię 130g na 23-26l i problem zniknął, a piwa i tak są odpowiednio (jak dla mnie) nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj miałem ten problem i to niedawno.

O tyle głupia sytuacja, że zdarzyło się w piwie, które miało być zapłatą za spawanie gara a nie było szans na zrobienie nowego piwa, bo w międzyczasie zajumali mi stary garnek. Walczyłem z przegazowaniem kilka dni, ale i tak miało tendencję wychodzenia z butelki. Rozważałem nawet, czy nie zlać do garnka i ponownie zakapslować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sypałem do butelek, ale ostatnie warki ( w tym te artyleryjskie) to roztwór cukru do fermentora. Amber 170 gram na 24 litry. Brown Ale 160 g na 22 l. Pszenica 185 g na 22 l. Tak jak pisałem raczej te górne granice. Pewnie tez zawartość cukru w cukrze większa:). Rozlane przez rurkę nie do pełna oczywiście. Pszenica na suchych z 12,5 do 2,5 odfermentowana w 14dni, Amber na płynnych Nottingham z 12 do 3 w 21 dni, Brown Ale z 12,5 do 3 w 21 (gęstwa z Nottingham). Spora część butelek przeszła przez piekarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sypałem po 180g cukru białego/glukozy na 23-26l piwa. Prawie przy każdej warce miałem problem z granatami. Od tamtej pory sypię 130g na 23-26l i problem zniknął, a piwa i tak są odpowiednio (jak dla mnie) nagazowane.

Powiem szczerze że trochę uległem presji publiczności bo moja małżonka lubi pianę po brzegi, a ja to dopiero pianę posmakowałem w swoich piwach i zasmakowała, zawsze unikałem tego. Teraz mam zamiar też przypasować trochę. Dobrze że kolejny rozlew jutro a nie wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.