Skocz do zawartości

Altbier


korzen16

Rekomendowane odpowiedzi

A masz jeszcze warunki do lagerowania? Ja bym po zakończonej burzliwej przeniósł do tej piwniczki na cichą (może nawet bez przelewania) a potem w butelki. Chyba, że od razy po dłuższej burzliwej w butelki i do piwniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie masz

uroki życia na czarnym szklaku na Śnieżkę (697m npm). Jak co roku "gorole" będą cieszyć się w maju wiosną, a ja będę walczył nadal z urobkiem po zimie - kubeł, szmata i wywozimy śnieg poza działkę :P

 

 

 

Możesz tam przenieść na cichą, powinno się fajnie wyklarować

no i tak uczynię

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to na narty nie musisz jeździć pół Polski...;-)

ostatni raz narty miałem jakieś 22 lat temu na jakiś zawodach o puchar polski czy jakoś tak i koniec - potem studia, trochę mieszkania w Krzyżacji na nizinach i tak jakiś zeszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolejne pytanko do Altbier robionego tym razem na Monachijskim z Litovela.

Mam wrażenie, że piję chleb, mam tak silne aromaty skórki chleba niemalże kwaśne. I pytanie, czy to minie?, bo zupełnie mi to nie podchodzi.

Oba poprzednie Alty robione na słodach strzegomskich były, jak dla mnie, bardzo udane, a tym razem skórka przykrywa wszystko. Poza tym reszta chyba OK, bo żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód monachijski typ I, ze Strzegomia, ma tak mało cech słodu monachijskiego, że raczej więcej go nie kupię. Najwidoczniej tym razem zrobiłeś piwo ze 100% udziałem słodu monachijskiego z prawdziwego zdarzenie i z takimi posmakami, przy takim zasypie, należy się liczyć. Z czasem smak się trochę ułoży, ale na radykalne zmiany smaku bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód monachijski typ I, ze Strzegomia, ma tak mało cech słodu monachijskiego, że raczej więcej go nie kupię.

sory z offtopa

Możesz coś więcej na ten temat dodać? Bo właśnie przymierzam się do kupna wora tego słodu, a już drugi raz widzę taką opinie. Czy wiedeński od nich jest lepszy? W zeszłym roku stosowałem wiedeński głównie zamiast monacha i jestem ciekaw waszych spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do monachijskiego ze Strzegomia (dla tej recepty), bo ten chleb z Litovela całkowicie mi nie podpasował.

Za to Altbier na strzegomskim schodził w zastraszającym tempie. A sąsiad to zabrał mi dwie kratki, i tyle go widziałem (kratki zresztą też) :P

 

Poczekam jak ten na słodzie z Litovela, będzie smakował za cztery tygodnie i dam znać jakie wrażenia.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiedeński od nich jest lepszy?

Sypiąc monachiski, spodziewam się po nim czegoś innego, niż po wiedeńskim. Więcej słodowości, skórki od chleba. Ostatnio kupiłem ten z Castle Malting 25 EBC i nie narzekam. Ze Strzegomia brałbym ten typ II, ale nigdy go nie miałem, więc się na jego temat nie wypowiem.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.