Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli z jakiegoś powodu stają się nieszczelne (w przypadku gumek), tudzież zostaną połamane (rurka z zaworkiem) to tak.

 

Jako tako nie są to strasznie zużywające się części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś sposób na wymiane gumki w wieku żeby nie uszkaodzić?

Nie do końca jestem przekonany że pod tą gumka jest czysto i odkarzone.

I masz rację. Gumkę przy każdej okazji należy wyjąc, umyć i odkazić. Ta zasada dotyczy każdego zakamarka sprzętu, to tam najłatwiej o rozwój bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I masz rację. Gumkę przy każdej okazji należy wyjąc, umyć i odkazić. Ta zasada dotyczy każdego zakamarka sprzętu, to tam najłatwiej o rozwój bakterii.

Bez przesady. Gumka nie styka się przecież z brzeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakiś pomysł na uszczelnienie fermentatora w miejscu gumki ( nie ma nigdy bulgotania) i czuć w tym miejscu zapach fermentacji). u mnie jak wyjąłem gumkę to widziałem straszny nieregularny i chyba troszkę za duży otwór.

pomyślałem aby to uszczelnić tylko czym ? klejem to już na stale i z dwóch stron trzeba kleić ( wewnątrz i zewnętrzną strona wieka)

i czy klej nie zaszkodzi brzeczce?

no i czy jest sens to kleić?? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co bulgotanie? Z całym szacunkiem, ale to Ci tylko w głowie namiesza i niedługo założysz temat w stylu "bulka mi dwa razy na godzinę, czy już mogę butelkować?" ;)

Najlepiej nie używać rurki, a koniec fermentacji określać tylko i wyłącznie po pomiarze blg.

Edytowane przez gregroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakiś pomysł na uszczelnienie fermentatora w miejscu gumki ( nie ma nigdy bulgotania) i czuć w tym miejscu zapach fermentacji). u mnie jak wyjąłem gumkę to widziałem straszny nieregularny i chyba troszkę za duży otwór.

pomyślałem aby to uszczelnić tylko czym ? klejem to już na stale i z dwóch stron trzeba kleić ( wewnątrz i zewnętrzną strona wieka)

i czy klej nie zaszkodzi brzeczce?

no i czy jest sens to kleić?? .

Ja przy wyjętej rurce kleje na deklu taśmą klejącą i ostrym nożykiem w miejscu otworu na rurkę nacinam taśmę na krzyż i wtedy jest szczelnie.

Oczywiście do mycia zawszę odklejam.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyjętej rurce kleje na deklu taśmą klejącą i ostrym nożykiem w miejscu otworu na rurkę nacinam taśmę na krzyż i wtedy jest szczelnie.

Oczywiście do mycia zawszę odklejam.

 

ok u mnie widzę , że nieszczelność jest w miejscu zamontowania gumki . ją tez mogą przykleić taśmą ale jaka klejącą biurową zwykłą czy mocniejszą izolacyjną? bo jest różnica moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon uniwersalny. Uszczelni a nie przyklei sie zbyt mocno do plastiku więc do mycia będzie można go oderwać.

 

 

tylko otworzysz cała duża tubę za 15 zł i zaraz wyschnie i strata co każą warkę nowy kupować ? się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas otwarte 2-3 tubki silikonu w różnych kolorach. Bez problemu leżą rok, wystarczy z końcówki wydłubać 2 centymetrowy stwardniały kawałek. Ale można też kupić silikon w tubkach po bodajże 60g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł jeszcze dalej i kupił nowy dekliel bez dziurki(odpada problem z wyborem taśmy i zasychającym silikonem) :P

Domykasz wtedy cały, czy pozostawiasz uchylony?

Przy górniakach uchylone, przy dolniakach zamknięte ( dekielki nie sa zbyt szczelne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.