Skocz do zawartości

Milk Stout ilość słodu karmelowego? czym zastąpić?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skroiłem sobie w Brewtargecie recepturę na Milk Stouta jak poniżej:

post-3292-0-42811300-1356799128_thumb.jpg

Zastanawiam się tylko czy wystarczająco jest słodu karmelowego? Niestety to wszystko co posiadam. Czy ewentualnie mogę czymś zastąpić ten słód?

No i czy taki zasyp jest prawidłowy? Co byście proponowali? Mam jeszcze trochę płatków owsianych, słod pale ale, pszeniczny, i te które są w recepturze.

Planuję dodać 500 gr laktozy, i drożdże s-33

zacieranie:

52°C na 15 min

63°C na 20 min

72°C na 40 min

78°C na 10 min

 

Poprawka nie 200gr carahell tylko karmelowy jasny strzegom 100EBC

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość słodu karmelowego wystarczająca(milk stout to nie jest mocno karmelowy styl), jak masz słód pale ale to byłby on raczej lepszy niż pilzneński, trochę pszenicznego można dać na polepszenie piany, ewentualnie zamiast pszenicznego trochę płatków.

Niestety zasadniczym problemem jest brak palonego jęczmienia i mała ilość słodów palonych (jak nie masz jęczmienia to Carafy powinieneś dać co najmniej z 0,5 kg) oraz drożdże średnio pasują, najlepiej S-04, ewentualnie US-05,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie więcej słodu palonego. Karmelu starczy, można zamienić pilzneński na paleale. Na ten czas mam tylko s-33 i t-58 ale za 3 tygodnie będą inne drożdże i ewentualnie słody. Tak więc chcąc nie chcąc przekładam tę warkę na "później".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie do końca panuję nad wydajnością, więc warki planuję nie na objętość, a na gęstość. Planowałem z tego zrobić ok. 12 Blg początkowe, jak wyjdzie za dużo, to nawet lepiej, będę refermentował rezerwą. Chodziło mi o proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety przełoże swoją warkę. Słodu palonego mam tylko 0,25 kg i zero palonego jęczmienia. Chyba że wyjdzie z tego co posiadam coś takiego (ulubione piwo mojej LP)

http://www.harmer.at...r_Export_dunkel

Jest to ciemne i słodkie piwo o posmakach karmelowych. Aromat również karmelowo-delikatnie czekoladowy. Może kojarzyć się z podpiwkiem... o ile dobrze pamiętam smak podpiwku :). Bardzo delikatna goryczka. Piwo w sumie w smaku aksamitne, pełne.

Jednak żeby zrobić coś podobnego musiałbym zmniejszyć ilość słodów palonych a zwiększyć karmelowych. I tu chyba 200 grma karmelowego jasnego to może być za mało...

Jestem w kropce ale chyba do póki nie poeksperymentuje to nie będę wiedział na czym stoję.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może http://www.wiki.piwo.org/Munich_Dunkel

Z tego zasypu zrobisz jakiegoś Dunkela albo Czeskie Tmave ale potrzebujesz drożdży dolnej fermentacji i warunków na dolną fermentację.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może http://www.wiki.piwo.org/Munich_Dunkel

Z tego zasypu zrobisz jakiegoś Dunkela albo Czeskie Tmave ale potrzebujesz drożdży dolnej fermentacji i warunków na dolną fermentację.

 

No prawie by można ten styl zaakceptować, jednak piwo jest na tyle słodkie, że chyba jest dosładzane. Z samych słodów nie sądzę żeby można uzyskać taką słodycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.