Skocz do zawartości

Problem z ekstraktem słodowym


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem puszkę Mistr Sladek słodu czeskiego i miałem dziwną puszkę tzn. ważność do 13.paź.2014 r a puszka była nabrzmiała.Po przedziurawieniu uciekło powietrze, na powierzchni pływał sobie bąbelek powietrza utwożony z dużej ilości małych bąbelków.Słód pachniał jak zwykle w smaku też nie różnił się od pozostałych, rozmieszał się żadnych problemów.Zrobiłem na nim Mild Ale jak myślicie wyjdzie? Słód był zepsuty?Jeżeli było z nim coś nie tak to kiedy zacznie dawać o sobie znać?No i może jak ktoś miał coś podobnego jakie były objawy?

Edytowane przez elroy
Poprawiłem tytuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chmieliłeś czy był już nachmielony? Jeśli pachniał normalnie, to moim zdaniem dla pewności przegotować. Jeśli chmieliłeś to gotowałeś, więc problem z głowy.

 

Ekstrakt słodowy to właśnie puszka :) A konkretniej zawartość. Słód to takie chrupiące ziarenka luzem, nie w puszkach.

Edytowane przez pavulonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi z WESa zawsze wyłaziło po przedziurawieniu ,lipa będzie jak się okaże że miałeś niechmielony

Wlany do wrzątku zmieszany z brewkitem.

to w takim razie moje głupie pytanie,skoro ekstrakt wlałeś do wrzątku i wymieszałeś z brewkitem to co to brewkit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przedziurawieniu uciekło powietrze, na powierzchni pływał sobie bąbelek powietrza utwożony z dużej ilości małych bąbelków.

 

http://portal.abczdrowie.pl/botulizm

 

Aby nie doszło do zakażenia, należy unikać spożywania konserw po terminie ważności, nawet tych w metalowych puszkach. Gdy denko jest wypukłe, a przy otwarciu słyszy się charakterystyczny syk, to można podejrzewać, że produkt jest zakażony jadem.

Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, co są pod puszką, to rzadko są prawdziwe-albo przeterminowane albo dziwnie trawią, 2 x 7g owszem, ale jednak lepiej zainwestować.

http://www.homebrewing.pl/drozdze-gornej-fermentacji-muntons-premium-gold-p-533.html

http://www.homebrewing.pl/drozdze-gornej-fermentacji-brewferm-top-p-175.html

Czyli te uważasz za niepełnowartościowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są sprzedawane osobno, a nie pod puszką. Nie miałem z nimi do czynienia, poza tym ich cena jest dość wysoka gdyby to były identyczne co pod puszką. Wybór na szczęście jest-są safale, są s-33, są danstar'y, po co się rozdrabniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, co są pod puszką, to rzadko są prawdziwe-albo przeterminowane albo dziwnie trawią, 2 x 7g owszem, ale jednak lepiej zainwestować.

oooo nie wiem jak u Ciebie ale ja na razie z drożdżami spod puszki nie miałem problemu termin też na nich można sprawdzić a te kupione w sklepach tak samo mogą być po terminie . Troszkę pochopna teoria - moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek są dobre, niektóre (jak się pomiesza lub zwiększy ilość) coś tam robią, ale parę razy zdarzyło mi się, że nie ruszyły dlatego moja obawa, a osobiście uważam, że na jedną warkę lepiej żeby tych drożdży było więcej, dlatego opcja 11,5g jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak coopers jest na 4-5 l rozpuszczamy puszkę i dajemy 20l wodyi cukier. Tak więc te drożdżę to przerobią a inne puszki np wes-a są na 15l chyba coś takiego czytałem.

 

no właśnie co z tą puchą jak nie wali kwasem to moim zdaniem jest ok

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.