Jump to content
korzen16

Ustnik do wężyka

Recommended Posts

Przemierzając dziś bezkresne aleje jednego z popularnych marketów budowlanych znalazłem rozwiązanie moich dylematów na temat zaciągania brzeczki "ustyma".

Jak "uszlachetniałem" ;) wino w procesie destylacji, wtedy jeszcze pod czujnym okiem ojca, problem czy technika tzw "spuszczania z butla" nie był istotny ponieważ i tak wszystko szło w "rurę" :lol:. W przypadku brzeczki, jak sadzę ma to znaczenie, bo może grozić np infekcją. Przy pierwszej warce, przy przelewie z gara do pojemnika zastosowałem najpierw strzykawkę, ale efekty były niezadawalające i skończyło się na gruszce co wymagało dodatkowej pary rąk, niestety!!! Wszystkie pompki i elektryczne gadżety jakoś do mnie nie przemawiają, a "ustyma" jakoś mi tak nie zręcznie ;)

Zawsze uważałem, że najlepsze są rozwiązania najprostsze i oto dzisiaj przechadzając się po zatłoczonych regałach mój wzrok zatrzymał się na chwilę na jakimś silikonie czy innym półpłynnym wyrobie i dostałem olśnienia. Każda tuba zaopatrzona jest z dozownik (stożkowa nakręcana końcówka), z której postanowiłem wykonać ustnik. Ma tą zaletę że pasuje do różnych rurek z racji swej stożkowej budowy. Gdzieś na forum natknąłem się na pomysł wkładanie rurki w rurkę, ale to uważam za rozwiązanie wygodniejsze. Kontakt ust z wężykiem zerowy - po zaciągnięciu wyjmuję ustnik

post-5473-0-48833600-1356732378_thumb.jpg

Zawsze uważałem, że najlepsze są rozwiązania najprostsze

A może wystarczy umyć :beer: i wysuszyć zęby :D . Od kilkunastu warek zaciągam "ustyma" nawet jak przelewam na cichą, i nic się złego nie wydarzyło.

Mikrobiolog to może nie jestem ale żyję w przekonaniu że większe znaczenie ma to czy naczynia z których/do których przelewasz oraz wężyk są czyste niż to czy używasz paszczy czy też jakiejś aparatury, choć podzielam zdanie że gadżety i pompki elektryczne to jakaś siła "nieczysta".

Zawsze uważałem, że najlepsze są rozwiązania najprostsze

100 ml spirytusu doustnie, i dezynfekcja paszczy gotowa! ;)

pięc nieudanych podejśc i padne na ziemie ;) mam słabą głowę :smilies:

100 ml spirytusu doustnie, i dezynfekcja paszczy gotowa! ;)

pięc nieudanych podejśc i padne na ziemie ;) mam słabą głowę :smilies:

Przy takich proporcjach spirolu to po pięciu próbach nawet i mocna głowa mogłaby mieć problem z ustaniem na nogach :lol:

W sumie to ja zawsze zaciągam ustami - nawyk "winny" - ale winy żadnej do dziś za nic nie ponosi, bo nic złego sie nie wydarzyło....

wszystko zależy od "paszczy"

Jak mnie kiedyś jeden gościu uderzył szczęką w moją rękę i zębem zrobił ranę to miałem zakażenie . A odkażony był-może nie czystym spirolem,ale był :)

Edited by marbelka

Kupiłem strzykawkę ostatnio i tak ze tak powiem spuszczam piwo. koszt śmieszny wygoda duża sterylność też , a do tego można prowadzić samochód. Co prawda odkażanie paszczy też brzmi ciekawie :)

Ktoś kiedyś pisał o rurce od długopisu, ale ten stożek to już profesjonalizm ;)

ba!! się lata :smilies:

Widzę jeszcze jedną zaletę takiego rozwiązania - kiedyś widziałem w telewizji jak panowie dmuchali w "balonik" za pomocą jednorazowych ustników (pewnie z powodów higienicznych jak, mniemam); wiec można przygotowac kilka takich wymiennych ustników i cała rodzina będzie mogła higienicznie zaciągac (spuszczac) brzeczkę :smilies:

Edited by korzen16

gruszka_medyczna-120x120.jpg

I tyle w temacie ;)

Zgadza się, ale zabrakło mi jednej ręki i musiałem pożyczyć :( , zostaję przy ustniku, przynajmniej na razie

ba!! się lata :smilies:

Widzę jeszcze jedną zaletę takiego rozwiązania - kiedyś widziałem w telewizji jak panowie dmuchali w "balonik" za pomocą jednorazowych ustników (pewnie z powodów higienicznych jak, mniemam); wiec można przygotowac kilka takich wymiennych ustników i cała rodzina będzie mogła higienicznie zaciągac (spuszczac) brzeczkę :smilies:

Dokładnie o tym samym pomyślałem czytając pierwszego posta. Ostatnio wyrzuciłem taki ustnik, ale wydaje mi się, że by się nadał. Jak dorobię się kolejnego to sprawdzę. :)