Skocz do zawartości

Polskie Ale - opis


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitupitu

To zależy od jakosci zacierania i chmielenia (prawidłowe ph) i od sposobu przeprowadzenia fermentacji (drożdże nie pyliste w odpowiedniej ilości) a nie od zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wykonałem v.3, pilz 4kg, ziarno jęczmienia 0.5kg, słód pszeniczny (miałem moją wędzonkę akurat) 0.3kg. Ktoś na forum coś pisał na temat kwiatków, złego smaku na początku i zalecił aby to zwykłe, proste piwo (patykiem pisane) chmielić tylko na goryczkę. Tak zrobiłem, 70gr Marynki na początek 90minut. Pomimo, że 3 dni temu butelkowane i nie ma gazu jeszcze, wykonałem dziś test ma smak i ma szansę na podpis 'super piwo' . 13.5/3 blg, 22litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeheheh. :lol: Może prześlij jakąś buteleczkę w tę stornę ;)

Gwoli ścisłości to ja podsunąłem pomysła twórcy tamtego postu, żeby sobie takie słodowe zrobił, bo może mu po prostu smak chmielu nie pasuje. I bliżej będzie mu to do jakiegoś tyskacza.

A nie żeby generalnie polskie ale bez chmieli robić zawsze.

Ja znam np osobę której rowing jack nie Smakuje bo coś tam śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cisza tu, czy ktoś wykonał piwo z tego tematu ostatnio?

 

A może Ty się pochwal swoim bo chyba o czymś takim wlaśnie pisałeś trzy posty wcześniej ;)

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tylko dolniaki, ostatni to typowy "Polski pils" w konwencji piwa z tematu. Tylko Marynka FWH + smak od kolegi, późno zbierana, brązowa a na zimno Magnum. Kiedyś napisałem, że Magnum jako jedyny nie nadaje się do chmielenia na zimno ale miałem na myśli tzw. chmielenie "wirlpoolowe".

Na ocenę przyjdzie poczekać bo tak się rozpędzilem z warzeniem, że mi kegów zabrakło i stoi we wiadrze na podwórku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede zlewal polskie ale do kega ,nie mam doswiadczenia w tym temacie,chcialbym zapytac po jakim czasie jest zdatne do picia po sztucznym nagazowaniu i w jaki sposob je nagazowac tzn. :

-jaki cisnienie zapodac

-w jakick dawkach

- w jakich odstepach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dać 3,5 bar w dwóch dawkach w odstępie tygodniowym. Będzie fajnie nagazowane i do najważniejsze nie będzie lecieć sama piana. Jeśli stwierdzisz że masz za mało nasycone samo się dogazuje przy wyszynku jeśli podkręcisz gazu.

 

Ja tak robię i się sprawdza idealnie. (robiłem testy i taka ilość się najlepiej sprawdza - przy 4-5 razach piwo było przegazowane - w temp około 15 z wachaniem do 2 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Wczoraj znioslem do piwnicy wiec temperatura bedzie w tych granicach,dam wiec dwa razy po 3,5 bara w odstepie tygodniowym.Jaka temperature i cisnienie zastosowac pozniej do wyszynku w kegeratorze .( 8 , 9 stopni a cisnienie takie samo jak podczas nagazowania )

Edytowane przez wuju70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwilą znalazłem w piwnicy butlę z PA z przed pół roku. Pierwszy raz zdarzyło mi się pić PA z tak długim okresem dojrzewania. Skład najprostszy z możliwych- Pilzneński, Marynka, Lubelski, S-04. Genialne. Myślałem, że 3-4 miesiące wystarczą, ale teraz wiem, że warto czekać. Piwo idealne w swojej klasie. Złociste, klarowne, z piękną, gęstą, kremową, w nieskończoność utrzymującą się pianą. Umiarkowany aromat chmielu, zero dwuacetylu. Smaki chmielowe z akcentami słodowymi, jednak wyraźnie w stronę goryczki. Czyste w smaku, goryczka dominuje, ale pomimo tego idealnie współgra z słodowością. S-04 nie są ani trochę gorsze od innych drożdży w tym wypadku.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem warto chmielić FAH (póki co mam w nim tylko polskie chmiele tak więc może będzie z tego PA) na zimno lubelskim? Opinie co do chmielenia na zimno tą odmianą są podzielone.

 

Jak długo chmielić? Jaka ilość? Mam standardową 20 litrową warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Przed chwilą znalazłem w piwnicy butlę z PA z przed pół roku. Pierwszy raz zdarzyło mi się pić PA z tak długim okresem dojrzewania. Skład najprostszy z możliwych- Pilzneński, Marynka, Lubelski, S-04. Genialne. Myślałem, że 3-4 miesiące wystarczą, ale teraz wiem, że warto czekać. Piwo idealne w swojej klasie.

 

Bo wielu myśli, że jak coś jest proste to jest prostackie i wymyślają cuda na kiju a jak widać droga do wyśmienitego piwa bywa nadspodziewanie łatwa - cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.