Skocz do zawartości

Kabel grzewczy


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lodówkę do fermentowania lagerów u znajomego w warsztacie. Latem jest ok lecz teraz temp spadła tam do ok 5 st. Jak najlepiej podnieść temp w lodówce (nie wiem ile ma litrów ale wchodzą do niej dwa wiadra 33l). Myślałem o sterowniku RT-2C i do tego kabel grzewczy który umieszczę w środku .Tylko nie wiem jaką powinien mieć moc by nie uszkodzić (stopić) plastiku który jest w środku. Może mi ktoś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się rozwiązanie bazujące na 2 szt zwykłych żarówek 40W, mam pojemnik z 50mm XPS ( to taki twardy styropian) o wymiarach 100x50x60 cm też wchodzą dwa fermentory 33l. zimą mam w piwnicy 8 st C i jak warzyłem wita to do 14 st C bez trudu podnosiłem. Jak by się okazało za mało to zawsze można wkręcić większe żarówki albo dodatkowa oprawę dodać.

 

Steruję PIDem z SSRem i PT100 - tym samym którego używam do warzenia, po zmianie ustawień.

Edytowane przez MACIEJGACKOWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmajstrowałem sobie skrzynię ze styropianu na dwa fermentory: http://www.piwo.org/topic/5483-browar-polter-wystartowal/page__st__200?do=findComment&comment=177573

Wymiary wewnętrzne 0,9x0,6x0,4m. Wmontowałem do środka kabel grzewczy do terrarium o mocy 80W i długości 8m. W zupełności wystarcza na utrzymanie temperatury. O topienie plastiku nie musisz się obawiać. Przy mojej objętości załącza się maksymalnie na 30-40sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmontowałem do środka kabel grzewczy do terrarium o mocy 80W i długości 8m.

To działa pod jakimś sterownikiem z urządzenia, czy zewnętrznym a'la termostat do lodówek?

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopie temat. Czy ktoś z was używał kiedyś takiego pasa grzewczego https://pl.aliexpress.com/item/Brew-Belt-Fermentation-Heating-Belt-Pad-for-Beer-Wine-Spirits-with-EU-PLUG/32732448585.html?isOrig=true#extend ?

Zastanawia mnie czy 30W to wystarczająca moc, aby utrzymać te 18-20C brzeczki umieszczonej w lodówce która stoi w pomieszczeniu w którym jest 12C. Jak w ogóle sprawują się takie pasy które są zakładane na fermentor, czy takie grzanie punktowe nie szkodzi jakoś piwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat. Czy ktoś z was używał kiedyś takiego pasa grzewczego https://pl.aliexpress.com/item/Brew-Belt-Fermentation-Heating-Belt-Pad-for-Beer-Wine-Spirits-with-EU-PLUG/32732448585.html?isOrig=true#extend ?

Zastanawia mnie czy 30W to wystarczająca moc, aby utrzymać te 18-20C brzeczki umieszczonej w lodówce która stoi w pomieszczeniu w którym jest 12C. Jak w ogóle sprawują się takie pasy które są zakładane na fermentor, czy takie grzanie punktowe nie szkodzi jakoś piwu?

 

Kabel 50W 5m (taki do terrarium) okręcony wokół fermentora opatulonego grubym polarem spokojnie utrzymuje zadaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.