Skocz do zawartości

Czy mogę butelkować stouta?


bartoszek

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja nie pisałem że 2-3 miesiące na cichej...była tylko taka drobna uwaga ze wcale nie trzeba piwa gazować i jak poleżakuje ze 2-3 miesiące to też będzie dobre. Kwestia gustu czy ktoś lubi piwa niegazowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cicha przelewa sie odfermentowane piwo bez drozdzy

znaczy masz chyba na myśli bez gęstwy która powinna zostać na dnie... chociaż ja też zawsze troche zaciagne przy przelewaniu i jakoś nie miałem nigdy problemu

 

nie wiem czy potrzasanie fermentatorem podczas burzliwej to taki dobry pomysl..... ma sęs kiedy brzeczka była słabo napowietrzona i sie drożdzę nie namnażają wtedy potrząsanie spowoduje lekkie napowietrzenie brzeczki i tym samym przyśpieszy fermentację. samo zakołysanie fermentatorem szczegulnie kiedy fermentacja nam staneła może spowodować dostanie się do brzeczki tych farfocli ze ścianek fermentatora a czort wie co tam w nich siedzi... lepiej mi sie wydaje zamieszać lekko łyżką jeśli juz musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, to jeżeli drożdże już nie pracują, to zjadły to, co miały zjeść. Ślepa wiara w BLG chyba nie jest za dobra, bo przecież ono wskazuje nie tylko cukry fermentowalne, ale także te, które nie fermentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przeniosę w nieco cieplejsze miejsce i za kilka dni zmierzę BLG. A potem chyba rozleję w butelki plastikowe.

 

Dziękuję wszystkim za rady:)

Wystarczy jeden pet po pepsi do skrzynki, by "namacalnie" stwierdzić nagazowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić coś w temacie:

Polecam Koledze skontrolować termometr, czy nie zaniża temperatury.

Pewnie już musztarda po obiedzie, ale też na to stawiam. Podejrzewam, że niżej nie zejdzie, zwłaszcza na tych drożdżach, ale trzeba zachować ostrożność, jeden pet, jak pisze Anteks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.