Skocz do zawartości

Przepisy w Niemczech a Piwowarstwo Domowe


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od roku przebywam na terenie Niemiec i chciałbym reaktywować swój browar domowy.

Napotykam tutaj wiele przeszkód dotyczących samej produkcji.

A to nie można używać otwartego ognia na tarasie,piwnica nie jest przystosowana bo trzeba zrobić dodatkową wentylację,sąsiedzi muszą wyrazić zgodę mówi właściciel budynku i pyta mnie czy to trzeba zgłosić w gminie bo on nie wie i pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją. etc.etc..., :(

Bo jak to możliwe że piwo można warzyć w domu,przecież piwo kupuje się Getrinke Markt.

Zadają mi to pytanie Niemcy. :/

 

Jeżeli znacie jakieś przepisy dotyczące rejestracji browaru domowego to proszę o pomoc,

Tutaj w Niemczech na wszystko trzeba mieć zezwolenia i wszystko trzeba pytać.

Dodam że przebywam w Landzie HESSEN.

Pozdrawiam zibi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam warzę 20 ltr w domu. Siedzę w Wiedniu od niedawna. Po cichu w domowych pieleszach, nie pytałem się nikogo o pozwolenie a 20 ltr to nie tak dużo ,żeby tego nie zrobić na kuchennym blacie. No chyba że planujesz jakieś duże warki popełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znacie jakieś przepisy dotyczące rejestracji browaru domowego to proszę o pomoc,

Tutaj w Niemczech na wszystko trzeba mieć zezwolenia i wszystko trzeba pytać.

Dodam że przebywam w Landzie HESSEN.

Pozdrawiam zibi ;)

 

Nie przesadzaj, zibi, w Niemczech nie na wszystko trzeba mieć zezwolenia, tylko na prawie wszyskto!

 

W Niemczech można warzyć piwo w domu bez wyrażnego zezwolenia, a trzeba to tylko zgłosić przed warzeniem do rejonalnego głównego urzedu celnego (Hauptzollamt). Gdzie w Hessii mieszkasz? Być może, że nie daleko ode mnie? Mam zaledwie 20 km do granicy z Hessią!

 

Mogę Ci dać adres odpowiedzialnego Hauptzollamt'a. Wystarzcy tylko zwykłe pismo, że planujesz warzyć piwo, i że nie przekrocisz ilość 200 litrów rocznie (przykład możesz znaleźć tu:http://www.brunnenbr...Brauanzeige.jpg). Wtedy otrzymasz odpowiedź z wytycznymi, jak dalej walczyć z biurokracją. Każdy Hauptzollamt ma swoje indywidualne wytyczne...

 

Jeżeli przekrocisz 200 litrów rocznie, musisz płacić podadtki. Nie zbyt dużo, ale trzeba wtedy głosić każdą pojedynczą warkę do Hauptzollamt'a.

 

Proponuję, że piszesz do mnie eMail (cbo@brunnenbraeu.de), a możemy to wszystko w detalach przedyskutować.

 

Co do warzenia w piwnicy, to oczywiście jest sprawa zaakceptowania zapachu przez sąsiadów - jeżeli warzysz w kuchni (z garnkiem elektrycznym), takich problemów nie będziesz miał. A z takim elektrycznym gadżetem, to na pewno latem na tarasie też jest w porządku. Ja nigdy nie miałem kłopotów z sąsiadami, oprócz tego, że zawsze mi wypiją moje zapasy...

 

Pozdrawiam,

 

Volker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam warzę 20 ltr w domu. Siedzę w Wiedniu od niedawna.

 

Od kiedy Wieden należy do Niemiec? Powinnienem czytać najnowsze gazety, chyba, bo coś się zmienił? :smilies:

 

Volker

 

Podobne a może bardziej restrykcyjne zasady panują w austrii i Wiedeń podawałem jako przykład, że można warzyć w domu bez chwalenia się sąsiadom, czy innym publicznym instytucjom a nie jako miasto leżące w niemczech. Nigdzie nie pisałem, że wiedeń należy do Niemiec nie wiem więc do czego pijesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki urzędniczo-unijnym dyrektywom - takie akcje niedługo w Polsce...

Znowu problem?

Anteks, sorry nie wiem kim jestes, ale zauważyłem że jesteś zaawansowanym piwowarem, ale zacząłem zwracać uwagę na twoje wypowiedzi i one nic nie wnoszą. Piszesz zdanie złożone z dwóch, trzech wyrazów które nic nie ma do rzeczy. Z twoim doświadczeniem to bym wypowiedział się przekazując konkretną informację, a nie takie byle co w każdym wątku w którym bierzesz udział.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki urzędniczo-unijnym dyrektywom - takie akcje niedługo w Polsce...

Znowu problem?

Anteks, sorry nie wiem kim jestes, ale zauważyłem że jesteś zaawansowanym piwowarem, ale zacząłem zwracać uwagę na twoje wypowiedzi i one nic nie wnoszą. Piszesz zdanie złożone z dwóch, trzech wyrazów które nic nie ma do rzeczy. Z twoim doświadczeniem to bym wypowiedział się przekazując konkretną informację, a nie takie byle co w każdym wątku w którym bierzesz udział.

Przy okazji poproś kolegę bez doświadczenia, którego również zacytowałeś o to samo.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki urzędniczo-unijnym dyrektywom - takie akcje niedługo w Polsce...

 

Z cyklu nie znam się to się wypowiem.

Ja się znam, ale się nie wypowiem, bo dostanę ostrzeżenie.

A propos: http://www.piwo.org/topic/4882-problemy-prawno-administracyjne-warzenia-w-blokukamienicy/

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki urzędniczo-unijnym dyrektywom - takie akcje niedługo w Polsce...

 

Z cyklu nie znam się to się wypowiem.

Ja się znam, ale się nie wypowiem, bo dostanę ostrzeżenie.

A propos: http://www.piwo.org/...blokukamienicy/

 

Jake naprawdę nie widzisz różnicy między tymi dwoma sytuacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.