Skocz do zawartości

Prośba o polską terminologię


Sherab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od kilku lat mieszkam za granicą i właśnie tutaj uczyłem się domowego warzenia piwa.

 

W anglojęzycznej literaturze wyróżniają kilka głównych metody warzenia piwa

 

 

1. All extract - czyli wszystko z ekstraktu

A) wersja brewkit - czyli wszystko robimy z zakupionego brewkitu

B) DIY - sami sobie dobieramy jakie chcemy ekstrakty i jak, kiedy i czym chcemy je chmielić

 

2. Extract plus steeping - czyli najpierw w wodzie o temp ok 70C przez jakieś pół godziny moczymy ześrutowane specjalne ziarna, które mają nam dodac dodatkowy aromat, smak itp ale nie koniecznie jako dodatkowe źródło cukru do fermentacji.

 

Jak już wyekstrahujemy z ziaren to co chcemy to dalej robimy jak w pkt 1B

 

3. Partial mash - czyli częściowe zacieranie - używamy ziaren do enzymatycznej konwersji skrobi w cukry ale też dodajemy ekstrakt.

 

4. Full grain - czyli zacieranie z ziaren bez użycia ekstraktu.

 

 

Przeglądające forum spotkałem się tu raczej z rozgraniczeniem tylko na brewkit / zacieranie

 

Jak prawidłowo po polsku nazwać metody z pkt 2 i 3?

 

Pozdrawiam

 

S.

 

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na wiki, to tam również są nazwy angielskie i raczej takie są w powszechnym użyciu:

http://www.wiki.piwo...aktów_słodowych

Jeżeli chodzi o punkt 3, to używa się czasami nazwy "częściowe zacieranie". Ale ogólnie, metoda druga i trzecia, są u nas mało popularne.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na wiki, to tam również są nazwy angielskie i raczej takie są w powszechnym użyciu:

http://www.wiki.piwo...aktów_słodowych

Jeżeli chodzi o punkt 3, to używa się czasami nazwy "częściowe zacieranie". Ale ogólnie, metoda druga i trzecia, są u nas mało popularne.

 

Dzięki za info!

 

To się ździwiłem, że metody 2 i 3 są mało popularne - przecież można w łatwy sposób z ekstraktu plus powiedzmy Cara Pils / jęczmień palony/ czekoladowe / aromatyczne itp itd pięknie wpływac na docelowy smak i kolor piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakty są ogólnie drogie, więc większość piwowarów robi 1-2 warki z puszki, a potem zaczyna zacierać. Sam robiłem raz częściowe zacieranie (tylko dlatego, że miałem już kupiony ekstrakt) i prawdę mówiąc roboty z tym niewiele mniej, niż z zacieraniem całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Polsce, w UK jest podonie. Albo brew kity, albo zacieranie w worku czy pełne zacieranie.

 

To jeszcze bardziej się zdziwiłem! Ja kupuje ekstrakty płynne i suche w miejscowym sklepie tu w Stanach - i wszystkie są brytyjskiej firmy Muntons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Polsce, w UK jest podonie. Albo brew kity, albo zacieranie w worku czy pełne zacieranie.

 

To jeszcze bardziej się zdziwiłem! Ja kupuje ekstrakty płynne i suche w miejscowym sklepie tu w Stanach - i wszystkie są brytyjskiej firmy Muntons.

 

Kupić można, Muntos produkuje sporo ekstraktów i brwe kitów, zapewne rownież ekstrakty dla przemysłu spożywczego. Ale partial mash jako sposób na piwo nie jest zbyt popularna. Za to brew in a bag ma wielu zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.