Skocz do zawartości

Belgijski biały cukier kandyzowany


noc123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj popełniłem swoją pierwszą warkę. Na pierwszy ogień postanowiłem zrobić Belgian Dubbel z tego sklepu: http://www.homebrewing.pl/product_info.php?products_id=820{5}8

 

Mam jednak pytanie. Po zakończeniu całego procesu warzenia znalazłem w pudle 500g belgijskiego białego cukru kandyzowanego. W instrukcji oraz na stronie sklepu nie było o nim mowy i teraz nie bardzo wiem co z nim zrobić.Czy mam go użyć zamiast glukozy podczas refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cukrze,a co morze siedzieć w pustym fermentatorze ? a jednak go odkażasz

nie wiem nie znam się nigdy nie robiłem ,tak ylko myślę ,a po trzech komesach trudno mi :)

Ocknij się i przemyśl sprawę ;). W Belgii niektóre browary dodają cukru właśnie podczas fermentacji w formie sypkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro josefik napisał że tak robi to też tak zrób,na pewno wie lepiej i broń boże nie piszę tego po złości ,ja osobiście w krótkiej kadencji miałem dwa kwasy co prawda zdatne do pici i nie mam pojęcia od czego,więc jjak to mawiają chuchał bym na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Otweiram wieko i sypię cukierki bezpośrednio do piwka i wystarczy?

Tak wystarczy. Chyba że chcesz jeszcze zmierzyć na nowo blg wtedy możesz zrobić roztwór, jeśli zadałeś drożdże to na tyle musisz schłodzić żeby temperatury za bardzo nie podwyższyć.

Możesz też użyć jakiegoś kalkulatora który wyliczy Ci o ile wzrosło blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobra, sypnięte. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki wam za pomoc.

 

Kolego i jak ci to wyszło? Był kwas przez "cukierki"?

Ja wczoraj warzyłem belgijskie i zapomniałęm o kandyzowanym brązowym, i jestem w kropce!

Sypać czy nie sypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.