Skocz do zawartości

gdzie kupic kegi 9L


maggan

Rekomendowane odpowiedzi

Super beczka :)

 

Mam kilka takich o pojemności 5-30l

Niestety kran jest dość drogi, około 50 euro...

 

Taki kranik:

 

https://picasaweb.go...272999957138754

 

Jak byś był zainteresowany mogę pomóc w sprowadzeniu.

Kupiłem taniej używany za 50 ale zł

http://allegro.pl/ni...2981062671.html

 

 

Oczywiście że można kupić taniej, kupiłem ostatnio nówkę za 55zł, jednak nowy to 50 euro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem obsługiwać to przez fitting- mam nalewak nakładany bezpośrednio tam na naboje CO2 (opcja "wyjazdowa") lub podpinać do normalnej instalacji przez głowicę. Próbowałeś może w ten sposób, czy kran jest niezbędny?

Witam. Z tymi kegami to wg.mnie jest tak. Tzw. kegi 5l czyli puszki po piwie napewno nie sa z chromoniklowki tak jak te po coca-coli 19l i na piwo 30 lub 50l. Sa trudne w utrzymaniu higieny, zle sie je myje, jak zlejesz piwo to trzeba szybko oplukac i wysuszyc.Jak kupisz uzywane ciezka praca, zeby sie nadawaly do uzytku. Ale maja podstawowa zalete. Jezeli sa czysciunie nie pordzewiale to: do schladzarko-nalewaka np.bir maxx pasuja idealnie. Do lodowki wstepne schlodzenie rewelacja . Koszt nalewaka 150-230 zl. Zamiast naboi orginalnych po 4-5 zl stosuje do wiatrowki starcza na 1.5 beczki. Tylko trzeba orginalny naboj obciac wlozyc nakretke M6 na spod chodzi o dlugosc calego naboju. Juz jedna impreze na tych kegach obrobilem REWELACJA. Teraz sprawdzam 2-a rodzaje dochodzenia piwa. Jeden ze butla plasttikowa 5-l i przed sama impreza zlane do tej kegi. A druga ze, druga fermentacja w kedze metalowej 5l. Pozdrawiam quhcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, nie mówię o tych śmiesznych kegach- zabawkach z blachy. Keg, który kupiłem ma normalny fitting płaski i pasuje do "dużej" instalacji wyszynkowej. Mam nadzieję, że nowemu użytkownikowi będzie sie dobrze spisywał- zamienilismy się na podobnej pojemności Corneliusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, nie mówię o tych śmiesznych kegach- zabawkach z blachy. Keg, który kupiłem ma normalny fitting płaski i pasuje do "dużej" instalacji wyszynkowej. Mam nadzieję, że nowemu użytkownikowi będzie sie dobrze spisywał- zamienilismy się na podobnej pojemności Corneliusa.

 

Kolega już zadowolony, posiada wszystko do wyszynku i niebawem napełni beczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony bardzo. Wreszcie będzie można na małe spotkanie z poręczną beczułką i kranikiem wyskoczyć.

Kolega Mrblaha też mam nadzieję, że będzie bo otrzyma(ł) nówkę ze złączkami corneliusa ok 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.