Skocz do zawartości

Prośba o przepis


janek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Ja też witam serdecznie. Jakie to jest ciemne w smaku?

Dorota na pewno doradzi

http://www.homebrewing.pl/zestawy-surowcow-c-45.html?osCsid=f8f001dd057ae05da67e526427ba5f62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne, w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Ja też witam serdecznie. Jakie to jest ciemne w smaku?

Dorota na pewno doradzi

http://www.homebrewi...67e526427ba5f62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na bazie słodu Pale Ale + karmelowy jasny +Chmiel na goryczkę trochę na aromat+ drożdże dolnej fermentacji a na pewno wyjdzie fajne :)

Spróbuj z BA zestawu Dortmunder tylko sypnij tam trochę tego karmelowego jasnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na bazie słodu Pale Ale + karmelowy jasny +Chmiel na goryczkę trochę na aromat+ drożdże dolnej fermentacji a na pewno wyjdzie fajne :)

Spróbuj z BA zestawu Dortmunder tylko sypnij tam trochę tego karmelowego jasnego :)

ok dzięki tylko nie napisałem że to ma być piwo górnej fermantacji przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszenie o przepis na piwo domowe, które ma smak Warki (jakkolwiek starej) to przegięcie.

Zrób proste piwo typu pale ale, i jeśli nie popełnisz błędu, będzie smaczniejsze niż większość znalezionych w sklepie - nawet tych powyżej 5-7-9 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, jak nie zamierzacie pomóc to przynajmniej nie drwijcie. Człowiek zaczął warzyć, odważył się napisać na forum a dostaje opr.

 

Janek, odezwij się do mnie na PW, coś wymyślimy, poradzimy.

 

ps.

dodaj sobie słownik polski do przeglądarki albo pisz w wodzie, bo błędy mogą trochę przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że wiele osób nie pamięta (a przecież nie młodzież) albo nie chce pamiętać jak smakowała stara dobra Warka (1995-2004) z dawnych lat i ja bym szedł w ten temat, bo można przywrócić ten chlebowy słodki smak, a nie uwierzę, że kiedy ta Warka była do kupienia, wszyscy naokoło warzyli, chce się napisać cytat z klasyka "pierdolicie, Hipolicie".

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest ciemne w smaku?

ciemne w smaku nie przechmielone

może dlatego że ja też mam niezgrabną ale ja to rozumiem doskonale,myślę że przecinek zabrakło

 

co do piwa może po prostu jakieś "normalne" tylko zacierane na słodko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wiecie o co mi chodziło tylko się czepiacie wyrazów i przecinków jak wczesniej pisałem to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek portalu. Można się tylko zniechęcić,

Nie ma się co zniechęcać, trzeba się tylko trochę postarać. Jak widzisz chętni do pomocy są.

Pasowało by mi tu piwo w stylu http://www.wiki.piwo.org/Oktoberfest

ale niestety nie pijałem starej warki więc nie wiem czy będzie podobne, no i jeszcze trzeba by tu zastąpić drożdże jakimiś górnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Warka Strong to nie będzie, ale z tego co piszesz będzie Ci smakować. Kup zestaw Porter angielski, dodatkowo 1,5 kg słodu pilzneńskiego, zatrzyj na słodko. Wyjść z tego powinno ok 27 L 14-16°Blg fajnego piwa, które może Ci pasować. Jeśli słodyczy chcesz więcej, dosyp laktozy ok 0,25 kg.

A docinkami się nie przejmuj, większość z nas na początku przez ten "chrzest" przeszła ;)

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Warka Strong to nie będzie, ale z tego co piszesz będzie Ci smakować. Kup zestaw Porter angielski, dodatkowo 1,5 kg słodu pilzneńskiego, zatrzyj na słodko. Wyjść z tego powinno ok 27 L 14-16°Blg fajnego piwa, które może Ci pasować. Jeśli słodyczy chcesz więcej, dosyp laktozy ok 0,25 kg.

A docinkami się nie przejmuj, większość z nas na początku przez ten "chrzest" przeszła ;)

Jacenty warka była aż tak słodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.