Jump to content
Sign in to follow this  
janek70

Prośba o przepis

Recommended Posts

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Ja też witam serdecznie. Jakie to jest ciemne w smaku?

Dorota na pewno doradzi

http://www.homebrewing.pl/zestawy-surowcow-c-45.html?osCsid=f8f001dd057ae05da67e526427ba5f62

Witam jestem początkującym piwowarem. Lubię piwa w stylu dawnego warka strong, ciemne, w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe. Proszę o jakąs sprawdzoną recepture, lub jaki zestaw wybrac.Pozdrawiam

Ja też witam serdecznie. Jakie to jest ciemne w smaku?

Dorota na pewno doradzi

http://www.homebrewi...67e526427ba5f62

Niewiem co mam więcej napisać prucz tego że chodziło mi o piwo w smaku słodko -karmelowe o barwie bursztynowej.

Nie mam doświadczenia jak sie pisze na forach więc proszę o wyrozumiałość.

Coś na bazie słodu Pale Ale + karmelowy jasny +Chmiel na goryczkę trochę na aromat+ drożdże dolnej fermentacji a na pewno wyjdzie fajne :)

Spróbuj z BA zestawu Dortmunder tylko sypnij tam trochę tego karmelowego jasnego :)

ok dzięki za linki ale dlamnie to czarna magia nie wiem które mam wybrać nieznam się na stylach, może jakas receptura dodam że to ma być górna fermentacja, na dolną nie mam warunków.

Coś na bazie słodu Pale Ale + karmelowy jasny +Chmiel na goryczkę trochę na aromat+ drożdże dolnej fermentacji a na pewno wyjdzie fajne :)

Spróbuj z BA zestawu Dortmunder tylko sypnij tam trochę tego karmelowego jasnego :)

ok dzięki tylko nie napisałem że to ma być piwo górnej fermantacji przepraszam

Dzięki za podpowiedzi Belgian Pale ale własnie tydzień temu rozlałem do butelek, jeszcze nie prubowałem,następne będzie Irish Red Ale.

Proszenie o przepis na piwo domowe, które ma smak Warki (jakkolwiek starej) to przegięcie.

Zrób proste piwo typu pale ale, i jeśli nie popełnisz błędu, będzie smaczniejsze niż większość znalezionych w sklepie - nawet tych powyżej 5-7-9 zł.

Spokojnie panowie, jak nie zamierzacie pomóc to przynajmniej nie drwijcie. Człowiek zaczął warzyć, odważył się napisać na forum a dostaje opr.

Janek, odezwij się do mnie na PW, coś wymyślimy, poradzimy.

ps.

dodaj sobie słownik polski do przeglądarki albo pisz w wodzie, bo błędy mogą trochę przeszkadzać.

A ja jestem zdania, że wiele osób nie pamięta (a przecież nie młodzież) albo nie chce pamiętać jak smakowała stara dobra Warka (1995-2004) z dawnych lat i ja bym szedł w ten temat, bo można przywrócić ten chlebowy słodki smak, a nie uwierzę, że kiedy ta Warka była do kupienia, wszyscy naokoło warzyli, chce się napisać cytat z klasyka "pierdolicie, Hipolicie".

Edited by Bogi

Jakie to jest ciemne w smaku?

ciemne w smaku nie przechmielone

może dlatego że ja też mam niezgrabną ale ja to rozumiem doskonale,myślę że przecinek zabrakło

co do piwa może po prostu jakieś "normalne" tylko zacierane na słodko

Bardzo dobrze wiecie o co mi chodziło tylko się czepiacie wyrazów i przecinków jak wczesniej pisałem to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek portalu. Można się tylko zniechęcić,

Bardzo dobrze wiecie o co mi chodziło tylko się czepiacie wyrazów i przecinków jak wczesniej pisałem to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek portalu. Można się tylko zniechęcić,

Nie ma się co zniechęcać, trzeba się tylko trochę postarać. Jak widzisz chętni do pomocy są.

Pasowało by mi tu piwo w stylu http://www.wiki.piwo.org/Oktoberfest

ale niestety nie pijałem starej warki więc nie wiem czy będzie podobne, no i jeszcze trzeba by tu zastąpić drożdże jakimiś górnej fermentacji.

Warka Strong to nie będzie, ale z tego co piszesz będzie Ci smakować. Kup zestaw Porter angielski, dodatkowo 1,5 kg słodu pilzneńskiego, zatrzyj na słodko. Wyjść z tego powinno ok 27 L 14-16°Blg fajnego piwa, które może Ci pasować. Jeśli słodyczy chcesz więcej, dosyp laktozy ok 0,25 kg.

A docinkami się nie przejmuj, większość z nas na początku przez ten "chrzest" przeszła ;)

Edited by Jacenty

Warka Strong to nie będzie, ale z tego co piszesz będzie Ci smakować. Kup zestaw Porter angielski, dodatkowo 1,5 kg słodu pilzneńskiego, zatrzyj na słodko. Wyjść z tego powinno ok 27 L 14-16°Blg fajnego piwa, które może Ci pasować. Jeśli słodyczy chcesz więcej, dosyp laktozy ok 0,25 kg.

A docinkami się nie przejmuj, większość z nas na początku przez ten "chrzest" przeszła ;)

Jacenty warka była aż tak słodka?

janek70 chce piwo " ciemne w smaku nie przechmielone i słodko karmelowe". To, które proponuję będzie w jego guście, mam wrażenie.