Skocz do zawartości

Wiercenie w emalii?


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

da się. Wywiercić otwór i skręcić na uszczelki - ale to już zawsze będzie potencjalne źródło korozji. Ja co 10 warek rozkręcałem, czyściłem i malowałem reparatruką do emalii. Jak chcesz mam garnek lidlowski z dziurą na kran 3/4" którego nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się. Wywiercić otwór i skręcić na uszczelki - ale to już zawsze będzie potencjalne źródło korozji. Ja co 10 warek rozkręcałem, czyściłem i malowałem reparatruką do emalii. Jak chcesz mam garnek lidlowski z dziurą na kran 3/4" którego nie używam.

Dzięki, ale garnek mam. Czy taka zwykła reparaturka do ceramiki łazienkowej nada się? Bo widzę w opisach aukcji, że nie ma informacji o stosowaniu tego w garnkach. A czym najlepiej wiercić? Piórkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o otwornicach do drewna tylko do metalu właśnie. Zęby są inaczej nacięte. Obroty też powinny być odpowiednie - raczej wysokie dla zwykłej blachy. Ale faktycznie w cienkich blachach nie najlepiej się wierci zwłaszcza na początku gdzie jest emalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozwierciłem ile mogłem wiertłami, a potem pilnikiem na wiertarkę. Te otwornice z pilotem są dobre do drewna na metalu to jest ciężko tym wiercić.

 

należy używać otwornic do metalu, ale tych które coś potrafią, nie warto kupować na jednorazową akcję. Tak jak pisał Wiktor należy ponawiercać małe otwory i doszlifowac kamieniem (dobrać kamień pod emalię - jest to tworzywo ceramiczne), najlepiej czymś szybkoobrotowym. Najlepiej wybrać kamień stożkowy, to nie trzeba będzie "latać do okoła" a jedynie powoli go zagłębiać do wymaganej średnicy (ok 27mm) raz z jednej, raz z drugiej strony. Przy delikatnym posuwie jest duża szansa że emalia pozostanie na swoim miejscu. Żeby do minimum ograniczyć korozję dobrze uszczelnić od środka i faktycznie zaglądać. Jeżeli będzie potrzeba mogę udostępnić na taką jednorazowa akcje takie małe szybkoobrotowe ustrojstwo (obraca się chyba ze 30.000 obrotów/min), ale kamieni nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiercałem i około 100 warek, bez rdzy i nieszczelności. Od zewnątrz duża podkładka i silikon termiczny, od wewnątrz podkładka miedziana.

Punktakiem delikatnie, potem wiertłem 8,12 i docelowym, wiercisz od zewnątrz, więc co odpadnie to tak silikon przykryje, więc nie rdzewieje, choć z tego co pamiętam to nie odprysła emalia jakoś dużo, ważne żeby mieć nowe/ostre wiertła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiercałem i około 100 warek, bez rdzy i nieszczelności. Od zewnątrz duża podkładka i silikon termiczny, od wewnątrz podkładka miedziana.

Punktakiem delikatnie, potem wiertłem 8,12 i docelowym, wiercisz od zewnątrz, więc co odpadnie to tak silikon przykryje, więc nie rdzewieje, choć z tego co pamiętam to nie odprysła emalia jakoś dużo, ważne żeby mieć nowe/ostre wiertła.

Właśnie jak zobaczyłem Twój garnek, to zacząłem drążyć temat :) A w jaki sposób zacząłeś wiercić, bo pewnie wiertło ślizgało się na emalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.