Skocz do zawartości

Better Brew Kit – opinie/rady.


menfus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na początku drogi i chciałbym zaczać od prostych rzeczy.

Czy ktoś ma doświdczenia lub opinie z poniższym kit'em?:

Better Brew Kit – India Pale Ale

post-5539-0-90869500-1355992925_thumb.jpg

 

Chciałbym troche podrasować powyższy kit:

Glukoza 0,5kg

Ekstrakt słodowy w proszku - Medium - Bursztynowy 1kg

 

Jeśli dodałbym 1kg glukozy w celu wzmocnienia piwa-czy drożdż to przerobią?

Czy jest sens zastosować inne drożdże od tych co podaje producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.12.2012 popełnilem TRADITIONAL DRAUGHT coopersa -24 litry 1,2kg glukozy, ekstrakt słodowy WES bursztynowy 1,7kg, chmiel aromatyczny "lubelski" 30g 12 minut gotowany(herbatka w woreczku) temp zadania drożdży 27st C 16 blg początkowe. zastosowałem drożdże S-33 stoi i nie bulga ale żadna warka moja do tej pory nie bulgała bo chyba wejście rurki fermentacyjnej jest zle bo czuć koło niej zapach fermentacji . Widac ze fermentacja jest bo piana na obrzeżach fermentatora zrobiła obwódkę to sie coś dzieje. Po swietach planuje zlewać trzymam dłużnej w temp 20-21 stopni C bo nie chce stawiać na cichą

 

Taki zrobiłem eksperyment i czekam co wyjdzie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade'owanie brew-kit'ów to bardzo rozwojowy temat. Dziwią mnie osoby, które potępiają puszkę w czambuł-jakby nie wiedzieli, że to przejście do ekstraktów i do zacierania i warto spróbować coś z tą puszką zrobić-nie jest powiedziane jednoznacznie, że mamy robić tak jak jest w jej instrukcji. Co więcej, podstawowa zasada dobrego brew-kit'u-WYRZUĆ instrukcję i rób swoje. W innych kwestiach też to się sprawdza, instrukcja, przepis to tylko wskazówka, całokształt znajdziemy w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade'owanie brew-kit'ów to bardzo rozwojowy temat........

 

OOO badzo dobrze ze ktos to popiera bo większość doświadczonych piwowarów zachęca do samodzielnego warzenia Ale niektórzy nie maja do tego warunków w domu i może jeszcze doświadczenia i próbują inaczej . ja tak właśnie kombinerkuje

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić medalowe piwo tylko na ekstrakcie stosując odpowiednie chmielenie, drożdże i najważniejsze - prawidłową fermentację.

Natomiast dyskusyjna jest gotowa pucha 1.7 kg na 20 litrów z dodatkiem cukru czy nic (poza procentem) nie wnoszącego miodu.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO badzo dobrze ze ktos to popiera bo większość doświadczonych piwowarów zachęca do samodzielnego warzenia Ale niektórzy nie maja do tego warunków w domu i może jeszcze doświadczenia i próbują inaczej . ja tak właśnie kombinerkuje

 

A ja jestem początkującym piwowarem i również zachęcam do samodzielnego zacierania :P

Zabawa jest przednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega nie dodał miodu, Robert czytaj ze zrozumieniem-poza tym mówienie, że dodawanie miodu nic nie wnosi to taka sama amatorszczyzna jak dodawanie chips'ów czy walenie przypraw bez opamiętania. I dziwi mnie, że osoba, która kiedyś jeszcze zajmowała się miodosytnictwem może mieć czelność ganić miód. Piwowar (i nie tylko) jak wie jak go użyć, to będzie miał i aromat, i smak, i moc.

 

Dodałbym raczej ten ekstrakt plus może dodatkowe chmielenie. Nie znam tego brew-kit'a nie wiem co z niego mogłoby wyjść.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś - ja czytam (albo staram się czytać) ze zrozumieniem :) , nie odniosłem się bezpośrednio do postu kolegi tylko napisałem ogólnie. Mogę napisać podobnie - czytaj ze zrozumieniem ;).

 

I dziwi mnie, że osoba, która kiedyś jeszcze zajmowała się miodosytnictwem może mieć czelność ganić miód.

Miody pitne cały czas robię i robić będę i nigdy miodu jako takiego ganić nie będę ale ponieważ wypróbowałem już co nieco w różnych kombinacjach wiem co piszę ponieważ nie jest łatwo w warunkach domowych dostać piękny aromat miodu i smak.

 

Edit.

Już to kiedyś tu pisałem moim zdaniem- miód super się komponuje z piwem/brzeczką, piwo/brzeczka z miodem gorzej.

Piwniak jest super ale piwo z naturalnym miodem i aromatem już ciężko uzyskać a sztuczne aromaty i dodatki nie smakują najlepiej.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle próbowałeś-miód miodowi nierówny? Ja w każdym razie jestem zdania, że jeśli możemy dodać miód do piwa, to jest to więcej niż zalecane. A Ty napisałeś, że miód poza alkoholem nie wnosi nic.

 

Dawno nie było też żadnego spotkania stricte miodowego, tak przy okazji. Mam parę zaskakujących niespodzianek.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, miód miodowi nierówny. Akacjowy dodany do fermentacji na pewno da co innego niż gryczany na cichą.

Ty napisałeś, że miód poza alkoholem nie wnosi nic.

Napisałem to w uproszczeniu w kontekście brewkita i jego dodatku zamiast ekstraktu słodowego.

 

Oczywiście nie jest to prawda w każdym przypadku jeśli wiemy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak nie rozważamy, że puszka i miód i nic więcej, tylko miód jest dodatkiem do puszki z ekstraktem-chyba że teraz ja źle przeczytałem ;) a wtedy możemy się rozwinąć, zwłaszcza, że będziemy wiedzieć kiedy go dodać i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, podstawowa zasada dobrego brew-kit'u-WYRZUĆ instrukcję i rób swoje. W innych kwestiach też to się sprawdza, instrukcja, przepis to tylko wskazówka, całokształt znajdziemy w głowie.

 

No ale żeby znaleźć ten całokształt w głowie trzeba mieć już jakieś doświadczenie. Żeby był sens eksperymentów trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, wiedzieć mniej więcej co się chce osiągnąć i być w stanie ocenić później efekt wprowadzanych modyfikacji. Inaczej taki eksperyment niewiele wnosi do naszej wiedzy.

Na samym początku jest sporo ważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, choćby zapewnienie odpowiedniego reżimu sanitarnego i warunków fermentacji. Na eksperymenty zawsze będzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odważnych świat należy. Punktem odniesienia będą kwestie podstawowe, do których instrukcji nie trzeba, a potem w trakcie dochodzą własne pomysły. Produkcja nigdy nie opiera się na ad hoc'ach-zawsze jest jakiś plan=czyli co się chce osiągnąć, nie jest tak, że "dziś warzę, bo tak, nie wiem co, nie wiem jak, nie wiem czy mam drożdże, nic nie wiem, ale warzę, bo tak"-to nie jest dobre podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie można od razu zacierać, można zacząć od niechmielonych ekstraktów a można i po prostu od gotowych puszek. Grunt to zrozumienie procesu i ocena efektów. Potem, mając jakiś punk odniesienia można bawić się w modyfikacje, eksperymenty itp. Co z tego, że np zrobimy mix słodów, potem mix chmieli i użyjemy polecanych przez kogoś drożdży, jeśli nie będziemy w stanie stwierdzić co jest z czego.

 

Do tego ekstremalnie istotna (zawsze) jest prawidłowa fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menfus,

jeżeli dodasz 0.5glukozy i 1kg extraktu to wyjdzie Ci piwo ok. 6%

jeżeli chcesz mocniejsze to OK.

standartowo na puszkę brewkita dodaje się 1kg cukru( extraktu suchego lub puszkę 1.7kg płynnego)

Na początek (pierwsze 3-4 warki) stosuj się do instrukcji brewkita.

Potem zacznij modyfikować, ale po swojemu. Opinie b.doświadczonych piwowarów zachęcających do zacierania nijak się mają do ich doświadczenia w kwesti puszek. Piszą by pisać i komentować. Ale po co ? Ale czy nowy kolega ma warunki by zacierać?

Kolega prosi o radę co dodać i czy drożdże to przerobią

Drożdże dodane do puszki na pewno to przerobią.

Rób jak zaplanowałeś, ale czytaj, czytaj, czytaj.

Piwo.org to naprawdę wszechnica wiedzy .

Im więcej poczytasz to mniej pytań zadasz.

Pozdrawiam i zachęcam . warz,warz,warz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piwo wyszło 6,5%, kolor bursztynowy, goryczka(przy zimnym piwie intensywna).

Jak dla mnie pierwsze piwo pasuje :)

 

Jedyna modyfikacja to zwiększona Glukoza do 1kg

 

Przymierzam się do kolejnej warki z tego kita.

Chciałbym dodatkowo na chmielić piwo.

Jestem ciekawy efektu dodania chmielu Cascade w granulacie podczas fermentacji.

Tylko nie wiem w jakich proporcjach i po jaki czasie od zaczętej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.