Skocz do zawartości

Słabe nagazowanie po dwóch tygodniach


LukasB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 11.11.2012 popełniłem Belgian Pale Ale. Po 5 dniach zdekantowałem na cichą. Po 2 tygodniach cichej zabutelkowałem 01.12.2012, do refermentacji użyłem zwykłego cukru białego.

Piwko tydzień stało w temp pokojowej 22 stopnie, potem zniosłem do piwniczki do około 12 stopni.

Dziś tj 18.12.2012 moja ciekawość tak narosła że postanowiłem spróbować zawartości jednej z butelek. Po otwarciu kapsla lekko psikło, mgiełka się pojawiła, ale po przelaniu do szklaneczki praktycznie zero bąbelków. Lekka pianka jest, ale bardzo lekka. Praktycznie zero nagazowania.

Niecierpliwie się tym, ponieważ poprzednie 3 warki (tyle że z puszki, a teraz zacierałem) juz po 2 tygodniach były dobrze nagazowane. A tutaj praktycznie zero.

Czy postawić piwko spowrotem do ciepłego? Pomoże to coś? Czy w 12 stopniach spokojnie da radę się jeszcze nagazować?

 

Pomimo braku gazu smaczysko przyjemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne są:

 

-BLG początkowe i końcowe,

-gatunek użytych drożdży i ich zdolność flokulacji

-ilośc cukru użytego do refermentacji w przeliczeniu na litr (lub butelkę)

 

Słyszałem o piwach które nagazowywały się nawet 3 miesiące.

Bez bardziej szczegółowych informacji jedyne co zaproponuję, to przenieść piwo do temperatury pokojowej i uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Blg: początkowe 14 końcowe 4 (wyparowało mi trochę więcej wody niż założona poprawka wg instrukcji - wyszło 17 litrów zamiast 20)

- Drożdże: Safale S-04

- cukier dawałem miarką do cukru - 4g na 0,5 butelkę. Wsypałem do każdej, potem lałem poprzez rurkę z zaworkiem grawitacyjnym do pełna, po wyjęciu zostawało ok 4 cm wolnej przestrzeni w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dał cukier na sucho, to nie jest zabronione

 

ilość cukru dość duża do nagazowania, widocznie dobrze się piwo sklarowało i ostrożnie zlałeś znad osadów, więc w butelki trafiło mało drożdży

daj im więcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś zrobił syrop to już byś miał ładnie nagazowane; wymieszałeś bynajmniej dobrze? rozpuściło się? wątpię :/

 

Skąd te teorie :/:roll:

 

Od 130 warek sypię cukier bez żadnych syropów. Jak sie piwo dobrze sklarowało to nagazowanie trwa dłużej.

 

A tak w ogóle to otwieranie wcześniej niż miesiąc nie ma sensu. Nie dotyczy oczywiście pszenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Przede wszystkim cierpliwości. Wiadomo, każdy chce wypić jak najszybciej swoje piwko, szczególnie jak to są pierwsze warki. Tak jak pisał Jacer, wcześniej niż miesiąc nie ma co zaglądać. Ja do lagerów nie zaglądam nawet i trzy miesiące. Piwa górnej fermentacji trzymam około 6 do 10 dni w 18-20 stopniach a potem do piwnicy, gdzie mam teraz 5 stopni. Nie mam żadnych problemów z nagazowaniem. Nic nie przenoś i nic nie kombinuj. Czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-04 to są drożdże które szybko i mocno flokulują, do tego 2 tygodnie cichej i jeszcze poza tym jak po tygodniu zniosłeś do 12°C to praktycznie zatrzymałeś ich pracę, bo ich przedział temperaturowy pracy zalecany jest od 18°C do 22°C. Trzymając w 12°C to pewnie ci się i nagazuję ale po kilku miesiącach. Jeśli psyknęło ci jak otwierałeś piwo to znaczy, że drożdże w piwie są. Ja bym jeszcze z tydzień albo dwa w temperaturze pokojowej po trzymał.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz, tj. 5.02.2013 otworzyłem buteleczkę Belgijskiego Ale. Nagazowanie się poprawiło, piana utrzymuje się znacznie dłużej. Piwka nie przenosiłem do temp. pokojowej, leżało sobie spokojnie w piwniczce.

 

Smakuje wyśmienicie

Edytowane przez LukasB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.