Skocz do zawartości

Chmielenie


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciera się właśnie nasze coś, co miało być bitterem, ale będzie mu bliżej do IPA, bo się za dużo słodu sypnęło.

będzie jakoś 15blg

 

I teraz pytanie:

Chmiel planujemy Admiral 50g na 60' i Palisade 50g na 15'.

 

Dać jeszcze lubelski na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem tego chmielu na zimno i też szczerze mówiąc jest dla mnie średni. Jeśli chodzi o chmiele z USA to najbardziej pasuje mi ..... a właśnie że nie Citra którą się niektórzy tak podniecają :) a np Columus Cennteniel Warrior i Chinook., i takie też polecałbym do AIPy.

Edytowane przez emcede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stosuje sie w chmieleniu na zimno szyszke w butelke?

Raczej dodanie syropu z surowca do refermentacji i pewnej ilości chmielu.

Tutaj zresztą ciekawa dyskusja i przetłumaczony przez Wiktora artykuł o chmieleniu na zimno:

http://www.piwo.org/topic/4318-tlumaczenie-z-byo-na-temat-chmielenia-na-zimno/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką ilość chmielu dodać?

Do tej pory dwie warki uwarzyłem z 4kg ekstraktu słodowego jasnego WES 75%. W 22 litrach wyszło 12Blg. Pierwszą z warek chmieliłem Marynką 30g przez 1h i Lubelskim 20g na ostatnie '15. Piwo wyszło średnio nachmielone więc drugą chmieliłem Marynką 30g przez 1h i Lubelskim 50g szyszka na ostatnie '15. Efektu nie znam, bo dopiero fermentuje.

Aktualnie chcę warzyć podwójną warkę z 8 kg WESa i mam na goryczkę chmiel Magnum, a na aromat chmiel Perle. Czy Magnum można porównać do Marynki, a Perle do Lubelskiego i dodać podobne ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chcę warzyć podwójną warkę z 8 kg WESa i mam na goryczkę chmiel Magnum, a na aromat chmiel Perle. Czy Magnum można porównać do Marynki, a Perle do Lubelskiego i dodać podobne ilości?

Z grubsza można.

Żeby przeliczyć ilość zastępowanego w danej recepturze chmielu innym chmielem możesz posłużyć się "gramoprocentami humulonów", wyjaśnienie m.in. tutaj:

http://www.piwo.org/topic/3453-gramoprocenty-humulonow-czyli-gph-propozycja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest iście inżynierska, bo polega na tym, co dla każdego inżyniera mega ważne - czyli jego własnej, subiektywnej ocenie rzeczywistości.

 

Dla jednego 30 IBU z Herkulesa będzie za gorzkie, dla innego z Marynki niewyczuwalne, tak samo może być z GPH. Dlatego lepiej raz uwarzyć jedno, raz drugie a potem porównać :)

 

W końcu to jego piwo, to jemu ma smakować, niezależnie od GPH czy IBU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.