Skocz do zawartości

Butle gazowe i jakieś resztki w nich.


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe że oprócz gazu coś tam jeszcze zostaje? W 5 skończył się gaz ale coś tam jeszcze chlupało dlatego postanowiłem to wylać bo było tego aż 100 g na wadze. Zaczynam wylewać i to była jakaś brązowa ciecz. Na dodatek bardzo śmierdziała. Rozumiem że to był skroplony środek który dodają jako aromat do gazu Tylko dlaczego pozostaje on w butli? I kiedy wywietrzeje tam gdzie zostały jego resztki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że oprócz gazu coś tam jeszcze zostaje? W 5 skończył się gaz ale coś tam jeszcze chlupało dlatego postanowiłem to wylać bo było tego aż 100 g na wadze. Zaczynam wylewać i to była jakaś brązowa ciecz. Na dodatek bardzo śmierdziała. Rozumiem że to był skroplony środek który dodają jako aromat do gazu Tylko dlaczego pozostaje on w butli? I kiedy wywietrzeje tam gdzie zostały jego resztki?

 

Ostatnio zrobiłem ten błąd że próbowałem dopalić resztki jak mi się zdawało gazu- sąsiedzi wezwali staż pożarną i pogotowie gazowe, wietrzenie 4 pięter na klatce schodowej- wyjaśniono mi że to właśnie znacznik zapachowy gazu :)

Zostaje w butli gdyż jest mniej lotny i jest po to żeby parować jak się już gaz skończy a pozostanie odkręcony ;)

Śmierdzi potwornie, utrzymuje się wiele dni jeśli się rozleje albo wsiąknie, co dziwne w małym stężeniu jest bardziej wyczuwalny niż w dużym (gdy spalał się to było jak paląca się nafta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.