Skocz do zawartości

Filtracja piwa, klarowność


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeglądając forum natknąłem się na taki sklep http://www.homebrews...tion-kit.html��, i tu moje pytanie czy stosujecie tego typu filtrację jaką oni proponują? Taki zestaw sprzętowy można spokojnie samemu zrobić, tylko czy ma to sens, kwestia wymiany filtra co warkę chyba bo jak to wyjałowić. Oczywiście chodzi mi o wykorzystanie tego nie przy kegach a przy normalnym rozlewie do butelek.

Edytowane przez mati87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość piw po czasie robi się bardzo klarowne, filtracją wypłuczemy tylko witaminy, substancje odżywcze, minerały, polifenole, etc, etc. Funny Ale wlewałem mętne jak pszeniczne do butelek, jak wynosiłem do piwnicy miałem już kryształ, a przy otwieraniu osad na dnie nawet się nie poruszy. Dawałem zdjęcie jak wygląda.

 

Koledze pokazywałem jak wygląda Burton Ale na cichej, też zmętniał od dry hopping'u, ale posiedział w butelce i przynoszę z piwnicy piwa klarowne ze zbitym na dnie pięknym, naturalnym osadem. Podejrzewam, że jakbym po cichej zlewał go znad osadu, filtrował, cedził, cudował, toby wyszedł ale, a nie Ale i w dodatku Burton.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem stosuję podobny zestaw do filtracji piwa po fermentacji. Leję w kegi.

Ale przez ten wkład nie uda Ci się przefiltrować piwa, tzn dalej będzie mętne. Trzeba zastosować ziemię okrzemkową lub perlit.

 

Uważaj co piszesz bo filtracja to zło. Narazisz się na wieczne potępienie tego forum. Wszelkie guru tego forum twierdzą, że filtracja nie jest dobra dla piwa domowego i im nie smakuje filtrowane piwo bo odfiltrowane są białka, garbniki, goryczka :smilies:

Tak więc piwo domowe nie może być filtrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.