Jump to content
Sign in to follow this  
mati87

Filtracja piwa, klarowność

Recommended Posts

Witam,

 

przeglądając forum natknąłem się na taki sklep http://www.homebrews...tion-kit.html��, i tu moje pytanie czy stosujecie tego typu filtrację jaką oni proponują? Taki zestaw sprzętowy można spokojnie samemu zrobić, tylko czy ma to sens, kwestia wymiany filtra co warkę chyba bo jak to wyjałowić. Oczywiście chodzi mi o wykorzystanie tego nie przy kegach a przy normalnym rozlewie do butelek.

Edited by mati87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość piw po czasie robi się bardzo klarowne, filtracją wypłuczemy tylko witaminy, substancje odżywcze, minerały, polifenole, etc, etc. Funny Ale wlewałem mętne jak pszeniczne do butelek, jak wynosiłem do piwnicy miałem już kryształ, a przy otwieraniu osad na dnie nawet się nie poruszy. Dawałem zdjęcie jak wygląda.

 

Koledze pokazywałem jak wygląda Burton Ale na cichej, też zmętniał od dry hopping'u, ale posiedział w butelce i przynoszę z piwnicy piwa klarowne ze zbitym na dnie pięknym, naturalnym osadem. Podejrzewam, że jakbym po cichej zlewał go znad osadu, filtrował, cedził, cudował, toby wyszedł ale, a nie Ale i w dodatku Burton.

Edited by Bogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z powodzeniem stosuję podobny zestaw do filtracji piwa po fermentacji. Leję w kegi.

Ale przez ten wkład nie uda Ci się przefiltrować piwa, tzn dalej będzie mętne. Trzeba zastosować ziemię okrzemkową lub perlit.

 

Uważaj co piszesz bo filtracja to zło. Narazisz się na wieczne potępienie tego forum. Wszelkie guru tego forum twierdzą, że filtracja nie jest dobra dla piwa domowego i im nie smakuje filtrowane piwo bo odfiltrowane są białka, garbniki, goryczka :smilies:

Tak więc piwo domowe nie może być filtrowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.