Skocz do zawartości

ZAKUPY W USA


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was robi czasem zakupy w jakimś sklepie w USA ?

Planuję zakupić trochę części do kegeratora np. kran do stoutów, jakiś shunk i szybkozłączki i nie bardzo mogę znaleźć gdzie indziej w dobrej cenie. Namierzyłem taki sklepik: http://www.homebrewstuff.com i ceny szczególnie osprzętu do cornelisów mają niezłe.

( http://www.homebrews...-connector.html )

NIestety dostarczają do Polski za pomocą US POST więc cena transportu jest mocno uzależniona od masy i wymiarów.

Obstawiam że mimo to jeśli są chętni na jakieś drobiazgi typu krany, czy szybkozłączki do kegów to zbiorowy transport może być opłacalny.

Jeśli więc ktoś zna lepszy sklep to się ucieszę, a jeśli ktoś chce się podłączyć ( zakupy zaraz po Nowym Roku ) to zapraszam Piszcie PW żeby nie śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.northernbrewer.com/ - b. duży sklep, mają prawie wszystko ale nie jest tanio. Robiłem tam zakupy, polecam.

 

http://www.brewandgrow.com/ - mniejszy sklep, siedzibę mają też w wspomnianym Chicago, również polecam. Żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak dla uzupełnienia tematu. Zakupiłem sprzętu za 146$ i wstępnie naliczono 48$ za przesyłkę, po 3 dniach 28$ zwrócili na konto. Automat naliczający wstępne koszty bierze pod uwagę masę i wymiary, gdy zamawia się wężyk na metry to koszty rosną na potęgę więc jak wszystko upakowali to cena przesyłki spada a sklep jak widać grzecznie zwraca różnicę. Zamówienie złożyłem 15 stycznia. 30 stycznia otrzymałem informację żeby zgłosić się do pocztowego urzędu celnego celem "wyjaśnienia przeznaczenia towaru", co uczyniłem. Miły pan rozpytawszy "po co to Panu?" otrzymał wyczerpującą odpowiedź, że to sprzęt do wyszynku piwa i zapisał :" sprzęt do warzenia piwa - użytek prywatny". Poinformował więc że cła nie ma jest tylko VAT 142 PLN a ponieważ poczta ani terminalem na karty ani bankomatem nie dysponuje więc dzisiaj listonosz doniósł oczekiwane fanty i zainkasował vat gotówką.

I tak projekt STOUT dobiega końca - piwo na cichej, butla z azotem i reduktor w pogotowiu wraz z 1 pintowymi szklankami, kran dojechał z za oceanu. Jak to wszystko poskładam do kupy to sobie chyba z radości zdjęcie zrobię - tak na pamiątkę :beer:

Edytowane przez gacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chłopaki wystawiają się na ebay - tam najlepiej widać, że mają dobre ceny nawet jak na USA. Ja szukałem kranu do stoutów i na całym świecie jest dostępny tylko w stanach za rozsądne pieniądze ( 65,99 $ ), ponadto kupiłem kamień do napowietrzania ze stali nierdzewnej - również nie do kupienia w inny sposób.

A ekonomicznie :

złączka do Corneliusa 5,75$ - to jest około 18,50 zł czyli ok 23 zł z VATem - jak kupiłem 6 szt to praktycznie zwrócił mi się koszt całej paczki ( 20 $ )

 

A vat to jest taki śmieszny trik, że naliczany jest od wartości całego paragonu, na którym nie było uwzględnionego zwrotu kasy za pakowanie stąd na paragonie było 194$ i od tego naliczono mi Polsce VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zaledwie 5 zł taniej niż na allegro

- tak, tej oferty nie zauważyłem wcześniej ..., ale jak pisałem ekonomia nie była głównym motorem zakupów a dorzucenie 6 złączek nie zwiększało kosztów paczki.

 

 

może tam jest coś innego magicznego w tym kranie.

Tak, sądzę że głównie magia :D piękny wygląd i może jeden drobny szczegół w postaci dysku z dziurkami umieszczonego w wylewce, choć jego wpływ nie jest mi jeszcze znany z praktyki. Nieomieszkam zrobić testów nalewania z dyskiem i bez i oczywiście podzielić się z Wami wnioskami.

 

Ja jednak podchodzę do tematu ambicjonalnie - chciałem uzyskać stouta, bez żadnych niedomówień - podanego z azotem w 1 pintowej szklance, więc rasowy kran do stoutów jest uzupełnieniem całej imprezy. Poza tym to nie może być przypadek ze Guinnessa nie leje się ze zwykłych kranów tylko właśnie z takich.

 

Teraz mogę się skupić na warzeniu i eksperymentach z recepturami, bo to jest tak na prawdę najważniejszy element.

post-532-0-06940400-1360061838_thumb.jpg

post-532-0-42523900-1360061838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że tam nie ma żadnej filozofii, na razie stouty mi się obyły ale może jeszcze zrobię i nagazuję. zrobię jakiś filmik.

Azot tutaj pierwsze skrzypce odgrywa, najlepiej działa na kranie bez kompensatora, większe ciśnienie, szybki przepływ żeby w szkle wirowało.

U mnie idealnie to działa na starej pipie - zwykłym mosiężnym kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zrobi UC

 

Dokładnie. Pamiętajcie, że często za zakupy w USA trzeba też zapłacić cło, a naliczane jest również od kosztów przesyłki, nie tylko wartości towaru. Taki myk, choć może ostatnio się coś zmieniło, wątpię jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan żeby samemu sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy zwykłym kranem a kranem do stoutów - mam obydwa. tylko na razie stout jest na cichej i nie bardzo mam co polać :( , I jak widzę dobrze będzie zaangażować kamerę żeby się świat dowiedział.

 

Przez to sitko lepiej się spienia, efekt kaskadowy jest silniejszy i piana dużo drobniejsza

Tak jakoś powinno być dzięki większemu niż w normalnym kranie przepływowi i dziwnym dysku z małymi dziurkami.

 

opłaca się, jak ktoś jedzie do USA i przywiezie. Jeżeli chcesz zamawiać, to nie wiadomo w jakim stanie dotrą i co zrobi UC

 

Dlatego ja się nie odważyłem ze względu na ich stan po przyjeździe. UC to bym się nie bał bo cło to jest max kilkanaście procent, faktycznie liczone od wszystkiego. Poza tym jak "na przesłuchaniu" w UC zeznałem że to na cele prywatne a nie do dalszej odsprzedaży to wystarczyło, gorzej jak dla lepszej ekonomii zamówimy kilkanaście paczek drożdży - wtedy UC może nie zrozumieć po co nam aż tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.