Skocz do zawartości

Śrutownik Brewferm - jak gwint śruby?


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiertarka musi być wolnoobrotowa. Inaczej możesz spalić regulator obrotów. Ja ostatecznie kupiłem wkrętarkę akumulatorów - na 1 biegu można wcisnąć spust do oporu i idzie aż miło. Na forum kiedyś znalazłem info, że napęd od wycieraczek samochodowych też się nadaje. Koszt ok. 20-30zł na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka musi być wolnoobrotowa.

 

No ale przecież wiertarki posiadają regulację obrotów.

Tak, wiertarki posiadają regulację obrotów. Ale czym niższą prędkość ustawiasz spustem tym dajesz większe obciążenie na regulator obrotów. A przy dodatkowo mocnym obciążeniu jakim jest śrutownik momentalnie spalisz regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Jestem pracownikiem Grupy Topex, więc pozwolę sobie zabrać głos w kwestii wiertarki. Tak jak padło już wyżej, w tym przypadku potrzebna będzie wiertarka dwubiegowa. Sprzęt pracujący na 1 biegu będzie miał niskie obroty ale za to bardzo wysoki moment obrotowy, więc wiertarka powinna sobie spokojnie poradzić. Jest jednak jedno bardzo istotne zastrzeżenie! Nigdy nie startujemy z narzędziem w słodzie! W ten sposób bardzo łatwo spalić silnik a więc zawsze start „na sucho”.

W naszej ofercie znalazłbym na pewno model, który mógłbym tutaj polecić, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany to zapraszam do kontaktu :) Mój mail to expert@grupatopex.com.

Z pozdrowieniami,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja wie o waszej formie reklamy? :D

 

Usiu,

A co Twoim zdaniem powyższy post reklamuje? Celowo nie podawałem modelu wiertarki, którą bym tu polecił, żeby właśnie nie reklamować produktów na forum. W moim poście nie padła nawet nazwa marki elektronarzędzi, które ma w ofercie Grupa Topex. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę polecić coś za pośrednictwem maila ale to już nie reklama, ale zwykła odpowiedź na zadane pytanie.

 

Pozdrowienia,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja wie o waszej formie reklamy? :D

 

Usiu,

A co Twoim zdaniem powyższy post reklamuje?

Pozdrowienia,

Marcin

Nic bym nie napisał ale kolego nie przeginaj , czyli logo podane w twoim profilu to twój twór i nie odnosi się do Topexa , w planach którego na ten rok wyraźnie podane " lokowanie marki w necie " . Jak uważasz że tu same imbecyly to ... przykro mnie z tego powodu . Choć nic nie mam przeciwko marki Topex . A po za tym , co da podawanie przez Ciebie konkretnych modeli jak Topex nie prowadzi sprzedaży detalicznej ? Jedynie możesz wskazać sklepy z wami współpracujące :roll: . I kółeczko zamyka się . A piszesz że nie reklamujesz .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykorzystaniem do napędu silnika z kosiarki do trawy z odpowiednią redukcją.

Jaka jest zdaniem kolegów najlepsza prędkość śrutowania (ile obrotów na minutę robią wasze wiertarki na 1 biegu)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykorzystaniem do napędu silnika z kosiarki do trawy z odpowiednią redukcją.

Jaka jest zdaniem kolegów najlepsza prędkość śrutowania (ile obrotów na minutę robią wasze wiertarki na 1 biegu)?

 

pozdrawiam

na I - biegu 0-1000

na I- biegu 0-3000

nas interesuję większa moc na walie czyli I- bieg

zależy od przełożenia i mocy , piszę o wiertarce 1050w z wyżej wymienionej " nie reklamowanej " grupy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja wie o waszej formie reklamy? :D

 

Usiu,

A co Twoim zdaniem powyższy post reklamuje? Celowo nie podawałem modelu wiertarki, którą bym tu polecił, żeby właśnie nie reklamować produktów na forum. W moim poście nie padła nawet nazwa marki elektronarzędzi, które ma w ofercie Grupa Topex. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę polecić coś za pośrednictwem maila ale to już nie reklama, ale zwykła odpowiedź na zadane pytanie.

 

Pozdrowienia,

Marcin

 

Admin oczywiście widział ale nie robi zadymy, bo jestem przekonany, że dla forumowiczów Pan Marcin Momot z Topexu przygotuje super ofertę i będziecie mogli narzędzia do napędu śrutowników nabyć w atrakcyjnych cenach w wybranych punktach dystrybucji.

 

Dobrze mówię? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykorzystaniem do napędu silnika z kosiarki do trawy z odpowiednią redukcją.

Jaka jest zdaniem kolegów najlepsza prędkość śrutowania (ile obrotów na minutę robią wasze wiertarki na 1 biegu)?

 

pozdrawiam

moja wkrętarka na I biegu ma 350obr./min jałowo, przy obciążeniu śrutownika pewnie z 200-250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarkę mam o mocy 550W i daję radę ale sieciową, one najbardziej wydalają, próbowałem wkrętarkami różnego typu nie dawały radę. Tu macie mój sposób na podłączenie jej do śrutownika Brewferm :

http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page__st__240?do=findComment&comment=209943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy dorobił mi śrubę do tego śrutownika bo ma nietypowy gwint. Srutowałem ostatnio i bez przedłużek tylko śruba nasadka i wiertarka i szło jak burza tylko trzeba po mału wsypywać żeby wiertarka szła na szybkich obrotach bo przy regulacji elektronicznej to możesz spalić wiertarke ja ci będzie ją zatrzymywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie potrzebnie ciąłeś imbusa :) Są już adaptery do wiertarek http://www.ceneo.pl/17472894, używam i sobie chwalę! Już ponad 200 kg słodów przerobiłem takimi narzędziami jak powyżej i nic się nie wyciera :)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego zrobionego ze starej szafki. Z tyłu wyciąłem w dykcie miejsce na śrutownik, od góry też wyciąłem otwór, pod który wkładam wiadro 10 l i zrobiłem coś ala kosz zasypowy żeby leciało do niego bezpośrednio. Zdjęcie trochę niedokładne jak wrócę do domu mogę coś lepszego podesłać. Jest to totalna prowizorka, ale spełnia zwoje zadanie :D

 

A kosz zasypowy Wihura zrobiłem z starej butelki po wodzie 5 litrów, próbowałem z petainera ale był za duży gibał się i wypadał.

post-3297-0-75681700-1395218133_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.