Skocz do zawartości

Śrutownik Brewferm - jak gwint śruby?


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem ostatnio ześrutować słód przy pomocy wiertarki, jednak żadna śruba z mojego arsenału nie pasowała gwintem. Chyba gwint jest jakiś inny (śrutownik jest wyprodukowany w Kolumbii). Poradził ktoś sobie z tym problemem? Śrutownik z HB (Brewferm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy to w czymkolwiek pomoże ale gwint silniczka od Forda Fiesty MK3 pasuje idealnie.

Jak wróci bardziej ogarnięty technicznie kolega to zapytam się co to dokładnie za gwint.

Jest to gwint M8, raczej typowy dla większości spotkanych przeze mnie silniczków przednich wycieraczek.

Jeśli chcesz napędzać śrutownik elektrycznie to nie wkręcaj śruby do końca, tylko cofnij jeden obrót i kontruj nakrętką. Gdyby w żarna dostał się kamyk i je zablokował, to dokręcona do końca śruba może zniszczyć śrutownik. Możliwe, że Twój śrutownik ma inny gwint, skoro nie pasowały różne śruby, w moim od razu pasowała typowa M8. Najłatwiej wziąć śrubę od korby i w sklepie dopasować nakrętkę, a pod nią nową śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłanczacie wiertarke ? Wkręcacie śrubę z jednej strony do śrutownika a z drugiej strony bezpośrednio do wiertarki, czy przez jakąś przekładnie?. Ma ktoś przerobiony śrutownik breferm na napęd, to może by podesłał fotki, bo do dzisiaj mnie ręce bolą po wczorajszym śrutowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak;

Śruba ósemka zwykła zakontrowana przedłużoną nakrętką ósemką, śruba powinna być tak dopasowanej długości żeby jeszcze łbem dociskała kontrę, moja jest dłuższa ale jest git:

 

 

 

Na to przedłużona nasadka 13-tka

 

 

 

Obowiązkowo przegub cardana z kompletu kluczy nasadowych

 

 

 

A później całość napędzić to już pryszcz

 

 

 

Aha, no i proponuję wiertarkę z przełożeniem mechanicznym czyli z biegami.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co do gwintu w śrutowniku - jest to gwint angielski. W Castoramach itp. nie do kupienia. Polecam zajrzeć do np. Wkręt-Met. Gwint wchodzi do świdra na ok. 1,5cm.

 

Co do napędzania - próbowałem użyć wiertarki Maktec. Przy niższych obrotach czułem smród spalenizny wydobywający się z wiertarki, przy wyższych wszystko w promieniu 2m było pokryte pyłem słodowym. Wiertarka to nie jest dobry pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.