Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pożalę się najsampierw: na dworze pi*dzi -3, a w piwnicy +16 ... i jak tutaj warzyć lagery?

 

Pomysł jest taki: zrobię leżakownię-komorę do fermentacji z płyt styropianowych gdzie zimą będę ją trzymał na balkonie i ogrzewał. Latem będę ją trzymał w piwnicy i ochładzał.

 

Zakupiłem już odpowiedni termostat z zastosowaniem do chłodzenia i grzania. Do chłodzenia chcę zastosować pokrywę od lodówki samochodowej - ogniwo peltiera a do grzania suszarkę do włosów :)

 

Kormora z zewnątrz: 100x100x60 styropian 5cm - czyli wejdzie 9 krat

Czy warto z zewnątrz czymś usztywnić? Płyta pilśniowa wystarczy? Mam problemy z poklejeniem tych płyt - klej montażowy mnie daje rady. Myślę o piance montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożalę się najsampierw: na dworze pi*dzi -3, a w piwnicy +16 ... i jak tutaj warzyć lagery?

 

Pomysł jest taki: zrobię leżakownię-komorę do fermentacji z płyt styropianowych gdzie zimą będę ją trzymał na balkonie i ogrzewał. Latem będę ją trzymał w piwnicy i ochładzał.

 

Zakupiłem już odpowiedni termostat z zastosowaniem do chłodzenia i grzania. Do chłodzenia chcę zastosować pokrywę od lodówki samochodowej - ogniwo peltiera a do grzania suszarkę do włosów :)

 

Kormora z zewnątrz: 100x100x60 styropian 5cm - czyli wejdzie 9 krat

Czy warto z zewnątrz czymś usztywnić? Płyta pilśniowa wystarczy? Mam problemy z poklejeniem tych płyt - klej montażowy mnie daje rady. Myślę o piance montażowej.

Próbowałeś zastosować jakąś używaną lodówkę.W zimę nie trzeba jej włączać, w lato w piwnicy schłodzi fermentator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłą lodówkę tak dużo nie zmieszczę. W zimę jej nie ogrzeję, rzadko która ma też wyskalowany termostat. Poza tym jak współlokatorzy będą patrzyli na lodówkę w pokoju czy sąsiedzi na lodówkę na balkonie ;) Odpada.

Edytowane przez mamdobreklapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co upierać się przy lagerach?

+16°C w piwnicy to w sam raz temperatura dla piw górnej fermentacji

i kombinować z grzaniem/chłodzeniem nie trzeba :)

Ale nie będzie taka cały czas. Teraz jest już 14°C - taka nijaka temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drożdże górnej fermentacji które sobie dobrze radzą i w temp. 14°C, np. Danstar Nottingham. Nie zapominaj, że fermentująca brzeczka jest odrobinę (do 3°C) cieplejsza od otoczenia.

A jak przyjdą większe mrozy i w piwnicy zrobi się koło 10°C albo chłodniej, to zrobisz swojego lagera

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem komorę fermentacyjną ze styropianu, dodatkowo zaizolowałem folią nrc i po przetrzymaniu brzeczki na dworze do uzyskania temperatury 10C, trzymało tak przez cały dzień, a potem wystarcza jedna butelka z lodem na dzień. Nie potrzebny jest żaden regulator i mechaniczne chłodzenie - miałem robić, ale stwierdziłem, że jest zbędny. W piwnicy mam właśnie 14-16C, a w środku temperatura idealnie 10C już trzeci dzień.

image_url-151-1355860487.jpg

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest od tego, żeby utrzymywać ciepło ciała, więc w drugą stronę też powinna działać, tyle że w mniejszym zakresie, ale tu kilka procent, tu kilka procent i robi się już kilkanaście procent mniejsze przenikanie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.