Skocz do zawartości

S-33 burzliwa zjeżdża tylko do 4,5 BLG


vlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już druga wareczka na tym samym szczepie nie chce mi zjechać niżej niż 4,5 BLG. Poprzednio miałem hefeweizena 13,5BLG, a teraz na gęstwie z tego weizena robię belgijskie speciality ale 18 BLG.

 

Warka ma 22 stopnie i wczoraj zrobiłem jej trząchanie zwane również natlenianiem.

 

Czy te drożdże tak mają, że nie dojadają do końca? Gęstwa ruszyła w kilka minut, a teraz w fermentatorze lekka pianka i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeden jedyny raz zjechały na 1blg (chyba miód akacjowy im dopomógł), a tak to przeważnie kończyły na 3,5. Jak poznałem Danstar Windsor i inne możliwości, zrezygnowałem z nich w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeden jedyny raz zjechały na 1blg (chyba miód akacjowy im dopomógł), a tak to przeważnie kończyły na 3,5. Jak poznałem Danstar Windsor i inne możliwości, zrezygnowałem z nich w całej rozciągłości.

Cenę mają atrakcyjną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12 do 4,5 zjechały mi po 19 burzliwej, po przelaniu na cichą i 9 kolejnych dniach zeszły do 3°Blg. Z 12 na 2 też potrafią zejść w 16 dni. One mają szybki start i intensywnie pracują, ale gdy już wydaje się, że zrobiły co trzeba to sprawiają niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje się tyle, ile wskazuje:

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?15195250#tag

Nie musisz robić poprawki ze względu na blg, przynajmniej ja nie robiłem. Jeśli się mylę, niech ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zjechały do 5 blg z 14.5 i nie ma problemu z granatami

 

a ile cukru dałeś do butelkowania przy takim blg?

 

A co ma do tego blg? Jeśli drożdże zjadły wszystko co mogły to fermentowany w butelkach będzie tylko cukier dodany przez nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego blg? Jeśli drożdże zjadły wszystko co mogły to fermentowany w butelkach będzie tylko cukier dodany przez nas.

 

a co to jest blg?

 

Jednostka określająca stężenie ekstraktu w brzeczce.

 

1 stopień Blg = gęstość takiego roztworu cukru w temperaturze 20 °C, który zawiera 1% cukru (wagowo), czyli 10 g cukru na 1 kg roztworu

 

to chyba jakiś cukier tam jest i drożdże wszystkiego nie zjadły albo co? drożdzye juz nie zyją?

 

no może sie mylę ale blg jest ważne przy butelkowaniu

 

 

 

robię podkręconego brewkita aby mieć jakieś 6-7 % alkoholu do 15-16 blg i jak mi zostanie te 5blg to wyjdzie tak jak w zwyklym brewkicie 5,1% alk

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego blg? Jeśli drożdże zjadły wszystko co mogły to fermentowany w butelkach będzie tylko cukier dodany przez nas.

 

a co to jest blg?

 

Jednostka określająca stężenie ekstraktu w brzeczce.

 

1 stopień Blg = gęstość takiego roztworu cukru w temperaturze 20 °C, który zawiera 1% cukru (wagowo), czyli 10 g cukru na 1 kg roztworu

 

to chyba jakiś cukier tam jest i drożdże wszystkiego nie zjadły albo co? drożdzye juz nie zyją?

 

no może sie mylę ale blg jest ważne przy butelkowaniu

 

 

 

robię podkręconego brewkita aby mieć jakieś 6-7 % alkoholu do 15-16 blg i jak mi zostanie te 5blg to wyjdzie tak jak w zwyklym brewkicie 5,1% alk

Tak, drożdże wszystkiego nie zjadły. Część cukrów jest nie fermentowalna, jest ich więcej im dłuższa przerwa dekstrynująca. Jeśli blg już nie spada i zatrzymało się na przyzwoitym poziomie to możesz butelkować, i cukru pozostałego w piwie nie wliczasz do ilości cukru potrzebnego do nagazowania piwa.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to chyba jakiś cukier tam jest i drożdże wszystkiego nie zjadły albo co? drożdzye juz nie zyją?

 

Możliwość przetwarzania cukrów występujących w brzeczce jest różna dla różnych szczepów drożdży, jedne "zeżrą" do 5Blg co jest kresem ich możliwości, inne tą samą brzeczke do 2 Blg. Inaczej wygląda z cukrem buraczanym czy glukozą dodanymi do refermentacji - są to cukry łatwiej przyswajalne przez drożdże od tych, które pozostały w młodym piwie, z tymi "łatwymi" cukrami drożdże dają sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blg zeszło do pewnego poziomu, to można odczekać 1 dzień czy czasem nie spadnie, ale można działać dalej, a jeśli piwo odfermentowało do 1/3 gęstości początkowej, to nie ma żadnego problemu, a w ogóle, jeżeli piwo odfermentowało dość wysoko, to też możemy zabutelkować, wystarczy po prostu dać mniej cukru do refermentacji. Blg to są wartości orientacyjne, rzadko zgodne z rzeczywistością-mierzyłem piwu blg początkowe i końcowe, wykonałem obliczenia etc, wysłałem koledze na gęstomierz-4 razy puszczał, wyszło mu o parę blg więcej początkowego i de facto więcej alkoholu. Cukromierz to nie jest alkoholomierz (który też może mówić nie do końca prawdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blg zeszło do pewnego poziomu, to można odczekać 1 dzień czy czasem nie spadnie, ale można działać dalej, a jeśli piwo odfermentowało do 1/3 gęstości początkowej, to nie ma żadnego problemu, a w ogóle, jeżeli piwo odfermentowało dość wysoko, to też możemy zabutelkować, wystarczy po prostu dać mniej cukru do refermentacji. Blg to są wartości orientacyjne, rzadko zgodne z rzeczywistością-mierzyłem piwu blg początkowe i końcowe, wykonałem obliczenia etc, wysłałem koledze na gęstomierz-4 razy puszczał, wyszło mu o parę blg więcej początkowego i de facto więcej alkoholu. Cukromierz to nie jest alkoholomierz (który też może mówić nie do końca prawdy).

Wydaje mi się że jakby były takie duże rozbieżności w wynikach balingometru to by żadne wyliczenia w programach typu beersmitch, brewtarget się nie zgadzały i wydajności też nie dało by się ustalić.

Poza tym z butelkowaniem piwa niedofermentowanego trzeba być ostrożnym, bo 1°Blg to 10 gram/l cukru a z takiej ilości cukru to już jest bardzo mocno nagazowane piwo.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z programów nie korzystałem to nie wiem, kolega podjął się badania jednego piwka-rozbieżność nie jest aż tak duża, bo to parę blg na plus i 1,65% więcej alkoholu dokładnie.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.