Skocz do zawartości

Nowe butelki


mazoh

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktokolwiek sprzedaje nowe, szklane butelki do kapslowania. Nie ma ich w ofercie sklepów internetowych. Koszty przesyłki byłyby też dość duże.

Dlaczego nie chcesz wykorzystać butelek używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.winohobby.biz/index.php?products=product&prod_id=338

 

Mailowalem nawet - 8 sztuk za 5PLN. Dodajac koszty przesylki (szklo) przy rozsadnych ilosciach (60 sztuk) wychodzi prawie zlotowka za butle, bez sensu.

Miałem chwilę w ofercie na homebrewing.pl ale się wycofałem. Nie z powodu braku chętnych, bo nabywcy byli. Niestety często butelki docierały do mnie już z małymi uszkodzeniami (głównie odpryski na szyjce i dnie) a i nawet jak wysłałem idealne, różnie było po otrzymaniu.

Każdą butelkę trzeba byłoby pakować osobno, co przy tej cenie jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ponad 1PLN za flaszke bez przesylki - dla konesera :)

 

Przeciez butle i tak trzeba solidnie umyc, wspolczesne etykiety odchodza bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie można kupić nowe butelki do kapslowania? Najchętniej 0,5l. Przetrzepałem forum,ale niewiele znalazłem...

nowe są zdecydowanie zbyt drogie. sensowna opcja to kupić butelki w sklepie za rogiem - po 35gr. minus taki, że trzeba butelki porządnie wyszorować czymś porzadnie wyzerającym np kretem do rur.

 

a jesli koniecznie chcesz miec nowe to kup piwo, wypij i zachowaj butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe butelki można kupić w dużych marketach budowlanych.

Ceny jakie widziałem to 1 - 1,5 zł/szt. ,jak dla mnie to za drogo.

Za 15 zł można dostać 20 butelek razem z transporterem. Jedyny feler to taki, że trzeba je dobrze wymyć.

Nowe zresztą też bym umył przed napełnieniem.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe butelki? Zbytek luksusu. W grudniu ogłosiłem wśród znajomych zbiórkę butelek, teraz, po 2 miesiącach, mam ich chyba ze 140. To na ponad trzy warki. W dodatku za free (znaczy za obietnicę podarowania kilku butelek piwa domowego :) Etykiety łatwo schodzą, kilka chwil moczenia w ciepłej wodzie i same się odklejają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykiety łatwo schodzą, kilka chwil moczenia w ciepłej wodzie i same się odklejają :)

A jak trafi Ci się, że musisz usunąć etykietę z jednej butelki, to w ramach oszczędności i ekologi nie musisz napełniać całego zlewu. Namocz szmatkę i owiń nią butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za informacje.Widzę ,że Zacne Grono podchodzi raczej sceptycznie do zakupu nowych butli.Przyznam się,że jestem "świeży " ,przed pierwszą warką (Postanowiłem przywitać się dopiero po pierwszym warzeniu).Na razie czytam i czytam i wymyśliłem,ze robię pierwsze 3 warki z trzech różnych brew-kitów robionych równolegle.Na to butle mam,ale co dalej?Mieszkam sobie na głębokiej prowincji w centralne Polsce i spożywców piwa nie mówiąc o koneserach nie ma zbyt wielu.W związku z tym ten kanał zaopatrzenia odpada Czy sklep spożywczy byłby zainteresowany odsprzedażą butelek? Nie wiem...A wydaje mi się ,że zakup nowych butelek jest inwestycją jednorazową,koszt niemały,fakt ,ale i tak w porównaniu z tymi z zamknięciami patentowymi nieporównywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło, że kolejna kobieta do nas dołączyła :) Przedstawcie się może w wątku powitalnym, wypełnijcie profile, może okaże się że obok mieszka piwowar, który ma butelki na zbyciu. Gdybyś mieszkał koło Cieszyna dostałbyś kilkadziesiąt butelek na dobry początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło, że kolejna kobieta do nas dołączyła :) Przedstawcie się może w wątku powitalnym, wypełnijcie profile, może okaże się że obok mieszka piwowar, który ma butelki na zbyciu. Gdybyś mieszkał koło Cieszyna dostałbyś kilkadziesiąt butelek na dobry początek :)

Kobieta jest na razie jako "czytacz" (może to się zmieni) Chciałem się przedstawić po pierwszej warce ,ale widzę,że jednak teraz czas nadszedł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja. Można pochodzić po knajpkach i zobaczyć jakie mają piwa w butelkach bezzwrotnych. Kolega z forum (Gregorio Cortez - pozdrawiam) wyczaił taki pub i co miesiąc dostajemy ok. 100 butelek po Pilsner Urquell w fajnych 15-to butelkowych pudełkach, które łatwo postawić w kącie i zajmują mniej miejsca niż skrzynki. Piwo jest sprzedawane na bieżąco, więc i pleśni praktycznie się nie uświadczy. A to wszystko za kilka piw domowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W barach, pizzeriach, mają butelki jednorazowe. Kłopot bo muszą wyrzucać. Przy odpowiednim podejściu można zrobić niezły zapas i to jednakowych butelek. Pilsner urqell jest obecnie w jednorazowych i jeszcze w fajnych pudełkach. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich Piwowarow, sam pijam piwo z "kocernow" bo do glowy by mi nie przyszlo, ze mozna samemu...tak po prostu w domu "nawazyc piwa". Zaciekawilo mnie, z jaka pasja opisujecie wlasne browarnictwo, i mysle,ze chcialbym sprobowac tez zrobic wlasne piwo. To musi byc przyjemnosc wypic z wlasnego domowego browaru. A przy okazji tematu butelek znalazlem cos takiego:

 

http://www.flaschenland.de/shop/700-1500ml-Flaschen/750ml-braune-Bierflasche-mit-Buegelverschluss.html

 

w razie pytan (j.niemiecki) sluze pomoca.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.