Skocz do zawartości

Filtracja młóta


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam troche naiwne pytanie wiec prosze o wyrozumialosc:) staram sie jednak byc perfekcjonista dlatego pytam....

czy uzywajac filtru z oplotu moge filtrowac "na raty"???

tzn. nie dysponuje wiadrem, pojemnikiem wiekszym niz 15l i do takiego tez wiadra chcialem zainstalowac filtr... jednakowoz do takiego filtratora mie zmiesci mi sie calosc na jeden raz...

czy moge filtrowac poprzez dolewanie do filtratora??

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam troche naiwne pytanie wiec prosze o wyrozumialosc:) staram sie jednak byc perfekcjonista dlatego pytam....

czy uzywajac filtru z oplotu moge filtrowac "na raty"???

tzn. nie dysponuje wiadrem, pojemnikiem wiekszym niz 15l i do takiego tez wiadra chcialem zainstalowac filtr... jednakowoz do takiego filtratora mie zmiesci mi sie calosc na jeden raz...

czy moge filtrowac poprzez dolewanie do filtratora??

z gory dziekuje za pomoc

pilnuj temperatury i dziel gęste z rzadkim pół na pół a będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chcesz znać zdanie świeżaka ( pierwsze zacieranie w najbliżyszch dniach:)) ) to można. Tak myślę, że najważniejsze to zrobić dobre złoże, czyli gęstego na dno żeby utworzyć warstwę a potem np. na umieszczony na wierzchu talerz dolewać resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje dobrzy Panowie, niech Wam Bog w udanych warkach wynagrodzi...

 

Ale pojawila sie u Was pewna niezgodnosc... szczerze mowiac ja osobiscie chcialem najpierw w miare mozliwosci zlac geste, a pozniej w miare postepu filtracji dolewac bardziej rzadkie.... wydawalo mi sie to logiczne, ale kolega pepe11 zasial w mojej glowie ziarno niepewnosci mowic: "pol na pol"....

 

Jak myslicie jak bedzie lepiej? bedzie to mialo nacokolwiek wplyw? Przejmowac sie wogole tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz konkretnie do przefiltrowania? Bo jak nie dużo więcej niż te 15L na raz to postaraj się przełożyć jak najwięcej gęstego do pełna poczekaj aż ułoży się złoże i spuść część, jak zrobi się miejsce na resztę to zakręć kranik i dolej to co się nie zmieściło. Znów odczekaj i lej do końca, a później wysładzanie po 5L i powinno być ok.

Też jestem początkujący, ale tak bym zrobił.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zgadza się, Przełóż jeśli to możliwe całość młóta do filtracji uważając aby nie utlenić za bardzo a następnie dolej resztę i wysładzaj do uzyskania zamierzonego ekstraktu i ilości brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.