Skocz do zawartości

Warka dolnej fermentacji.


henzzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ze względu że w piwnicy mam średnią temperaturę dzienną około 7°C to myślałem o jakimś dolniaku. Czy moglibyście mi doradzić jakie wybrać? bo na forum jest tego bardzo dużo. Jestem początkujący mam dopiero jedną warkę za sobą z brewkita i to by było moje pierwsze piwo które chce zrobić przez zacieranie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poszukaj przepisów na jakiegoś pilsa albo jasnego lagera. Tak na szybko to możesz zrobić na przykład taka warkę:

 

słód pilzneński - 4 kg

słód monachijski - 0,5 kg

 

zacieranie:

63C - 30 min

73C - 30 min

 

chmielenie

60 min - Marynka 15g 7%ak

20 min - Lubelski 25g 4%ak

1 min - Lubelski 35g % ak

 

To jest tylko przykład generalnie postaraj się:

- nie przesadzić z chmielem w pierwszej warce

- zadaj piwo dwoma uwodnionymi saszetkami drożdży w34/70 ( przy założeniu, ze warzysz warke ok 20 litrów i do 12 BLG )

- sprawdź czy w piwnicy nie ma skoków temperatury

- Po gotowaniu schłódź brzeczkę do ok 10C

- decydując się na dolniaka przygotuj się na długą fermentację i długie leżakowanie.

- generalnie czytaj, czytaj i czytaj bo pilsy to bardzo trudne piwa.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby zrobić tylko 10l bo chwilowo jestem niewydolny jeśli chodzi o szkło. Jeśli chcę zrobić na 10l to zasyp uciąć o połowę i czasy chmielenia też? W piwnicy mam skoki temperatur o około 2°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby zrobić tylko 10l bo chwilowo jestem niewydolny jeśli chodzi o szkło. Jeśli chcę zrobić na 10l to zasyp uciąć o połowę i czasy chmielenia też? W piwnicy mam skoki temperatur o około 2°C.

Szkło do rozlewu? 20 butelek to 7PLN w każdym sklepie, a przez 3 tygodnie fermentacji to jeszcze kilka chyba uzbierasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby zrobić tylko 10l bo chwilowo jestem niewydolny jeśli chodzi o szkło.

 

A jaki to problem uzbierać?

Ja wczoraj dałem komunikat na Facebooku, że potrzebuję szklanych butelek 0,5 po piwie i dzisiaj mam już 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło do rozlewu? 20 butelek to 7PLN w każdym sklepie, a przez 3 tygodnie fermentacji to jeszcze kilka chyba uzbierasz...

 

W jakim każdym? Jak u siebie w sklepach chodziłem i pytałem to cena za sztukę była min 2zł.

 

Jeśli zakupujesz gotowy zestaw słodów to przy zakupie poproś o zapakowanie każdego słodu oddzielnie.

Dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło używane, nie nowe 0,35 zł za 1 szt.

10 litrów się nie opłaca, bo starty a próbkach :) zanim będzie dobra, zniknie, tym bardziej że dolniak, długo musi leżeć, 20 litrów będize mało, a rozlewać będziesz najszybciej za 3 tygodnie od warzenia

2 stopnie różnicy temp. różnicy nie robi, czyli jest OK

na początku nie kombinuj, wal z gotowego przepisu, jest ich pełno tu

http://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Receptury_ze_s%C5%82od%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło do rozlewu? 20 butelek to 7PLN w każdym sklepie, a przez 3 tygodnie fermentacji to jeszcze kilka chyba uzbierasz...

 

W jakim każdym? Jak u siebie w sklepach chodziłem i pytałem to cena za sztukę była min 2zł.

 

2 PLN to u mnie w sklepie kosztuje Korona 0,5 z Łomży, razem z butelką. Kaucja za butelkę 0,5 po piwie wynosi 0,35....

Edytowane przez AG1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi doradzić jakie wybrać?

1. Propozycja slotish`a na początek jest jak najbardziej na miejscu, a jeśli chodzi o inne dolniaki (nie są najłatwiejsze do warzenia) to polecam także wiedeńskiego lagera; będzie Pan zadowolony;

A jaki to problem uzbierać?

2. Flaszki - trochę czasu na obchód po knajpach, pogadanie z barmanami/właścicielami i za free można mieć całą baterię; z jednej knajpki dostaję opłukane po grolschu z krachlą i NRW pakowane w kartonach;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czekają słody lagera wiedeńskiego na 40l piwa :( zostaje mi tylko koledze pozazdrościć temperatury, a bo obawiam się, że nie uda mi się ich zrobić i będę musiał oddać bo mają ważność tylko do marca :(

a lager wiedeński naprawdę pyszne piwko :)

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czekają słody lagera wiedeńskiego na 40l piwa :( zostaje mi tylko koledze pozazdrościć temperatury, a bo obawiam się, że nie uda mi się ich zrobić i będę musiał oddać bo mają ważność tylko do marca :(

Komu chcesz je oddać? Kiedy je kupiłeś? Słód może długo leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby na tych słodach zrobić górniaka. Po 3.2013 z tego słodu również można zrobić piwo. No chyba, że po prostu bardzo chcesz obdarować kolegę :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o panie kolego WiHuRa jakiego górniaka można zrobic? :)

 

zestaw zawiera:

 

  • Słód wiedeński Steinbach 3,8 kg
  • Słód karmelowy jasny Steinbach 0,4 kg
  • Chmiel Marynka, granulat 40 g
  • Chmiel Lubelski, granulat, 15 g

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.