Skocz do zawartości

Sonda - kategorie na IV Śląski Konkurs Piw Domowych


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

III Śląski Konkurs Piw Domowych przeszedł już do historii. Najwyższy czas pomyśleć o kolejnym.

Przewidywany termin to wiosna a może i koniec wiosny.

Szukam jakieś fajnej i ciekawej kategorii i czekam na Wasze pomysły. Szczerze to chciałbym jakąś kategorię w kierunku piw belgijskich. Może coś z wędzonego.

Postarajcie się też mnie przekonać, wszak nie robię konkursu dla siebie tylko dla Was.

 

To jak pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem tieroo American Wheat i myślę, że jest to ciekawa sprawa.

 

Ciekawa to ona może być jak ktoś zrobi dobre, a znając konkursy z pszenicznym to trochę współczuć jurorom trzeba.

Pieron wg mnie trzymaj się piw mocniejszych, taka tradycja nowa niech się zrodzi, będzie się ten Twój konkurs też wyróżniał na tle innych. :)

A jeśli kilka razy w roku to zima niech należy do rozgrzewających mocarzy , lato do orzeźwiających sikaczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska pszenica, czemu nie. Mam to piwo od dawna na liscie życzeń ale brakuje motywacji :)

 

Ja przeglądnąłem Anteksowa liste i dwa style wydają mi się ciekawe i wpisujące się w preferencje Pierona:

 

Belgian Dark Strong Ale (Westvletern 12)

Smoked Porter/Stout (koźlak już był grany, rauchbier jest dla mnie monotematyczny itd...).

 

Pozostaje kwestia ile piwa będą dojrzewać.

 

Albo żeby wzmocnić dyskusje o polskim stylu - polskie ale albo ale/lager wielozbożowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście liczyłem że w którymś konkursie będzie właśnie American Wheat. Osobiście jest to jedyne pszeniczne piwo które mi spakuje (pewnie dlatego że nie ma w nim kolendry, która już dawno temu zraziła mnie do piwa pszenicznego). Myślę że to była by fajna sprawa.

 

Po za tym fajnie było by zobaczyć sweet stout (albo milk stout), i np zrobić kategorie specjal na "single hop"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za niedublowaniem się kategorii popularnych konkursów. Jest wysyp amerykańskich piw to może American Brown Ale lub Am. Stout, ew. jako drugie pozastylowe np karme-love czy jakieś, które by nawiązywało do śląskiego ciemnego piwa, które dawnymi czasy pijałem niedaleko dworca w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że saison mógłby być, oprócz tego może kölsch? Albo kategoria "moja interpretacja piwa śląskiego" -piwo które ma smak kojarzący się komuś ze Śląskiem albo np. porter czarny jak węgiel na poziomie 1200 kopalni Rydułtowy :)

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle sobie tak BPA, Kölsch, Koźlak( taki ukłon w stronę GCh :P )

 

ps Kożlak może wszedłby na stałe do ŚKPD? Tak znak rozpoznawczy?

może zmieniać tylko majowy/ podwójny/tradycyjny

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.