Skocz do zawartości

Filtr z oplotu


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś używa filtrator z twojbrowar.pl ?

http://twojbrowar.pl...r-z-oplotu.html

Filtrator jak każdy inny.

Kątowe przyłącze to powinna być fajna sprawa, bo oplot na pewno lepiej się wtedy układa wokół garnka, czy fermentora.

P.S. Jak kupujecie wężyki do filtratora, to wybierajcie raczej te bez niebieskich i czerwonych pasków. Te paski są z tworzywa sztucznego i pewnie raczej nic się z nich do brzeczki nie przedostanie, ale nigdy nie wiadomo na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokój z zarobkiem 20PLN ;) ...i chyba trochę zaniżyłeś koszt wykonania własnego.

 

No chyba nie, jedynym kosztem jaki poniosłem przy robieniu filtratora to zakup 50cm wężyka w Leroy Merlin za 9.99zł. Oczywiście nie liczę kosztu pracy, bo traktuję to jako hobby/zabawę.

Jeszcze chyba redukcja do kranika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega musi być zadowolony... :) ja bym był gdyby mi się piwniczka sama piwem zapełniała :smilies:

fakt o tym nie pomyślałem :P , AG1929 jak by kolega się wycofał to zgłaszam także swoją gotowość pomocy :smilies:

Kolega popija trunki wysokoprocentowe. Bardziej obawiam się,że jego żona zajrzy do drugiej piwnicy...ona lubi piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokój z zarobkiem 20PLN ;) ...i chyba trochę zaniżyłeś koszt wykonania własnego.

 

No chyba nie, jedynym kosztem jaki poniosłem przy robieniu filtratora to zakup 50cm wężyka w Leroy Merlin za 9.99zł. Oczywiście nie liczę kosztu pracy, bo traktuję to jako hobby/zabawę.

Jeszcze chyba redukcja do kranika?

zależy jaki gwint wystaje z kranika przy pojemniku i jaki wężyk się kupuje; ja znalazłem 60cm 3/4' na1/2'. Pół calowy obciąłem i wszytko zapasowało :) Ciesze się filtratorem za około 12zł. Tak jak pisał Scovron wziąłem "jednobarwny" ze stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu niepotrzebny wynalazek niczym się nie różni co ukazany filtrator z linka. A jest o połowę tańszy. Wyjęcie rurki z wężyka hydraulicznego jest banalnie proste. A na żonę jest sposób :) zrób jej warkę smakowego i będzie przekupiona, u mnie zadziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona nie lubi smakowych piw. Pije normalne jasne piwa;)Dla mnie oszczędność tej wielkości nie jest warta poświęcanego czasu. Pracuję 350h miesięcznie i mam dwójkę dzieci. Już po warzeniach nocnych jest ciężko opiekować się małym dzieckiem. Kupię gotowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokój z zarobkiem 20PLN ;) ...i chyba trochę zaniżyłeś koszt wykonania własnego.

 

No chyba nie, jedynym kosztem jaki poniosłem przy robieniu filtratora to zakup 50cm wężyka w Leroy Merlin za 9.99zł. Oczywiście nie liczę kosztu pracy, bo traktuję to jako hobby/zabawę.

Jeszcze chyba redukcja do kranika?

 

Żadnej przejściówki, wężyk z końcówką 3/4", tu masz opis http://www.wiki.piwo.org/Filtrator_z_oplotu_(Acid)

 

 

Pozostanę przy gotowcu. Nie będę drażnił żony pracami nad 'nikomu niepotrzebnymi wynalazkami'...

 

Współczuję żony. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można zrobić żonie polskie jasne :)http://twojbrowar.pl...iwo-domowe.html

Z oszczędności zostaje na słody :)

 

Dla mnie oszczędność tej wielkości nie jest warta poświęcanego czasu.

U mnie każdy czas poświęcony na szykowanie sprzętu albo warki nie uważam za stracony a przyjemnie wykorzystany ;)

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie każdy czas poświęcony na szykowanie sprzętu albo warki nie uważam za stracony a przyjemnie wykorzystany ;)

Czas na przygotowanie sprzętu do warzenia, tez uważam za przyjemny, ale prace, a la Słodowy to pozostawiam innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.