Skocz do zawartości

[piwolog] Miłosław Pilzner


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Miłosław Pilzner

Miłosław Pilzner

Miłosław pilzner – pilsner?

Ekstrakt 12,2%, alkohol 5,4%

Wygląd: złociste, klarowne, z wątłą białą pianą, która tak szybko znika, jak się pojawia.

Aromat: wyraźny, chmielowy, kwiatowo-trawiasty na delikatnej słodowej podbudowie – świeży i rześki. Unikat na naszym rynku.

Wysycenie: stosunkowo wysokie, właściwe.

Smak: chmielowy i … owocowy. Nie wiem czy to aldehyd octowy czy aromat od chmielu czy może od drożdży, ale wyraźnie czuć jabłka. Trochę jak w rasowym koelschu. Może to wada, ale mi się podoba. A goryczka średnia, krótka i przyjemna. Właściwie dobrana do piwa o stosunkowo niskiej pełni.

Odczucie w ustach: mało treściwe, lekkie, porządnie wysycone. Bliżej mu do lekkiej 10-tki niż do pełnej 12-tki. Mi się w każdym razie podoba.

Wrażenie ogólne: Aromatyczne, lekkie, świeże piwo. Nie trzyma się może stylu, ale nic w tym złego (no może poza mylącą nazwą). Ani to pils, ani pilzner. Z jednej strony mamy wyraźny chmielowy aromat, z drugiej bardzo delikatną goryczkę i niewielką treściwość. Tak mógłby smakować lokalny polski jasny lager. I nie mam nic przeciwko temu, a wręcz przeciwnie.
Bardzo dobre “codzienne” piwo o świetnym stosunku ceny do jakości (cena ok. 3zł).

Ocena: 7/10


1371 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem to piwko w żabce, przypadkiem. Poczytałem etykiete i postanowiłem kupić. Jak na piwo sklepowe po prostu mnie straszliwie zaskoczyło. Chyba jeden z lepszych browarków jakie mialem okazje pić ze sklepu '24h' . Godne polecenia. Zagłębiłem się w historię browaru fortuna i mają nawet kamerkę on-line na stronie www z fermentowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.