Jump to content
Sign in to follow this  
cjhouse

WITRYNA CHŁODNICZA do leżakowania

Recommended Posts

A ze sie nic nie odzywam tylko czytam.,to witam kolegów

Leżakowanie w tem...pokojowej zaczyna mnie juz irytować,a najbardziej pora letnia,a w piwnicy tez niema gdzie trzymać,bo samego opalu od groma,to namyślałem takie cos,i co byście doradzili,bo ja mysle ze by bylo dobre,nawet i na dolniaki.

http://allegro.pl/witryna-lodowka-chlodziarka-norcool-f-vat-no-frost-i2771568423.html

Polecam sam mam taką ale w wersji uzywanej z tablicy za 150 zł. choć minusem jest ze moja dość sporo prądu ciągnie....

Edited by Przemczysław

A ja mysle tak by pety(butelki z lodem) dac w środek,i bez żadnego prądu by se schładzało,i raz dziennie butelki wymieniac,i bylo by git..I tak chyba kurna zrobie i se kupie.

to jak masz używać petów to po kiego grzyba wywalać taką kasę na lodówke - zbuduj sobie z obudowę ze styropianu grubego.

A ja mysle tak by pety(butelki z lodem) dac w środek,i bez żadnego prądu by se schładzało,i raz dziennie butelki wymieniac,i bylo by git..I tak chyba kurna zrobie i se kupie.

Zupełnie nie rozumiem jak można wyrzucić kasę na lodówkę i używać jej bez prądu.... Toć możesz sobie skrzynię z płyt styropianowych zrobić wyłożyć folią którą się przykleja za grzejniki lub karimatą obkleić w środku a efekt ten sam tylko koszty kilkaset razy niższe.....

No ja dałem przykład,co chciałbym nabyc,a możliwe ze uda sie sie za grosze,bo mam do tego zrodlo,wiec zbytnio mi na tym nie zalezy czy bedzie sprawna czy nie,,a robic to nie dla mnie

No ja dałem przykład,co chciałbym nabyc,a możliwe ze uda sie sie za grosze,bo mam do tego zrodlo,wiec zbytnio mi na tym nie zalezy czy bedzie sprawna czy nie,,a robic to nie dla mnie

To trochę tak jak kupić telewizor najlepiej z 55cali i jeszcze lepiej uszkodzony a co..... wrażenie robi a że nie działa to już nie ważne..... Zrobisz jak uważasz ale dla mnie kupno takiej lodówki żeby wkładać do niej zamrożone PET-y nie jest interesem i żadnym usprawnieniem chyba że radość sprawi ci patrzenie na nią...

Posiadam jeden taki egzemplarz jako wielofunkcyjny i nie wyobrażam sobie funkcjonować bez niego. Podany w opisie aukcji zakres temperatur - od 2stC - wydaje mi się nierealny. Najniższą temp. jaką zanotowałem w swojej witrynie to 4-5stC.

Prąd żre...

Posiadam jeden taki egzemplarz jako wielofunkcyjny i nie wyobrażam sobie funkcjonować bez niego. Podany w opisie aukcji zakres temperatur - od 2stC - wydaje mi się nierealny. Najniższą temp. jaką zanotowałem w swojej witrynie to 4-5stC.

Prąd żre...

Moja bez problemu chłodzi do -1( niżej nie próbowałem), termostat wymieniłem na elektroniczny z dużym zakresem regulacji.

Może Twój termostat ma min. 4 st, a może warto pomyśleć nad kontrolą ciśnienia czynnika chłodniczego?

Moja bez problemu chłodzi do -1( niżej nie próbowałem), termostat wymieniłem na elektroniczny z dużym zakresem regulacji.

Może Twój termostat ma min. 4 st, a może warto pomyśleć nad kontrolą ciśnienia czynnika chłodniczego?

Mrozi piwo ale na górnej półce - zaraz przy tych chłodzących "blachach". Poniżej zejdzie do 4stc, co i tak starcza na dolniaki (wejdą 2 wiadra 25L).

Dzięki za podpowiedź - w elektronice jestem lewus, może odezwę się na PW?

Mrozi piwo ale na górnej półce - zaraz przy tych chłodzących "blachach". Poniżej zejdzie do 4stc, co i tak starcza na dolniaki (wejdą 2 wiadra 25L).

Dzięki za podpowiedź - w elektronice jestem lewus, może odezwę się na PW?

Ja też, po prostu stary termostat dałem na max i pomiędzy niego, a sprężarkę wpiąłem nowy, dokładniejszy ;)