Skocz do zawartości

Rozmnażanie drożdży


Mariuss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko od jakiegoś czasu rozmnażam drożdże Wyeast Bohemian LGR wszystko jest ok, ale nurtuje mnie jak długo można je rozmnażać? i jak rozpoznać że zostały skażone.

Czy takich drożdży mogę użyć do Stouta, Dubbla czy może konkretnie kupić do górnej fermentacji i rozmnażać kolejne. Mam piwnicę w której mam 10 do 14 stopni Celsjusza.

Potem flaszki pszenoszę do innej piwnicy gdzie mam 4 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu biologicznego drożdże można rozmnażać w nieskończoność, wystarczy im dać ciepło, cukier i nie doprowadzić do choroby, bo one rozmnażają się przez pączkowanie. Ze względu piwowarskiego nie wiem, dopiero się uczę i tu rady trzeba zasięgną i bardziej doświadczonych kolegów, ale sądzę ze nic wielkiego im nie będzie.

Edytowane przez henzzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się jeszcze źródło azotu, fosforu, cynku.... tak drożdże mogą się mnożyć w nieskończoność (w sumie jak ludzie), ale w pewnym momencie stracą pożądane cechy (jak arystokracja parząca się we własnym sosie przez pokolenia) i stracą swoje zastosowanie piwowarskie, ale to zależy od szczepu i warunków w jakich pracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie jak długo można je rozmnażać?

 

Chciałoby się odpowiedzieć: do momentu zadania ich do świeżo schłodzonej brzeczki ;)

Poza tym BDVL to drożdże dolnej fermentacji, nie uwarzysz na nich smacznych piw górnej fermentacji.

 

jak arystokracja parząca się we własnym sosie przez pokolenia

 

Zapachniało rewolucją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachniało rewolucją :D

nie przypomnę sobie nazwy ale byłem w jakimś zamku gdzie były portrety rodowe i każde kolejne pokolenie to był efekt chowu wsobnego - każde kolejne pokolenie coraz bardziej zdegenerowane - tak samo jest z drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechowuję drożdże w lodówce gdzie mam 3 stopnie przed zadaniem kolejnych drożdży do brzeczki na rozmnażanie w słoiku wszystko mam wysterylizowane, myślę że dowiem się chyba kiedy będzie jakiś dziwny zapach w słoiku teraz na razie wiem ze jest czysty dwutlenek pod sreberkiem. Dzięki za odpowiedzi więc do stouta kupię drożdże górnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drożdży s-23 też w temp. pokojowej?

Tak, drożdże rozmnaża się w warunkach które im najlepiej odpowiadają, a nie piwowarowi. Temperatury dolnej fermentacji są niekorzystne dla drożdży, z tym że dolniaki są w stanie w tych niekorzystnych warunkach funkcjonować, a górniaki "idą spać".

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.