Skocz do zawartości

Pierwsza warka


henzzik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem swoją pierwszą warkę-lager. Fakt z brewkita bo oprócz puszki byly inne potrzebne rzeczy. Nie bulga w rurce ale tym się nie przejmuje bo mam pewnie nieszczelny pojemnik i uchodzi na łaczeniu zamknięcia bo czuć prace drożdży wokół wieka. Pytanie moje brzmi: kiedy po całej fermentacji przelewać do butelek jak °Blg spadnie do 1°Blg czy jak spadnie do 1/3°Blg początkowego. Balling początkowy wynosił 12.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzymaj tyle co producent brewkita zaleca potem zmierz Blg i wtedy sie będziesz martwił albo raczej nie będziesz sie martwił bo będzie ok. u mnie 2 puszki zrobione i blg spadało do 0

Edytowane przez mckolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż spadnie i już nie zmieni wartości prze kolejne 3-4dni. Jeśli będzie to wysokie wg .Ciebie BLG rozważyłbym cichą, a jeśli zatrzyma się powiedzmy na 5/6 to możesz podpytać a lepiej poszukać :) ... na razie jednak zalecałbym zapomnieć o tej brzeczce na jakiś czas :)

Edytowane przez gottri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek to co najwyżej możesz tam pierwszy raz zerknąć! Jeśli będzie zadowalająco (a raczej nie będzie) to następnie sprawdzisz ponownie w poniedziałek czy dalej jest tyle samo. Jeśli będzie niżej to poczekasz do kolejnego czwartku itd itd :) cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości nabrałem przy robieniu serów :D tu mnie postu mnie interesuje jak ściśle trzeba się trzymać instrukcji dołączonej do brewkitu. Jak się nie mylę to tam pisali coś o okolicach tygodnia. Wiadomo to tylko wytyczne i nie należy się ich trzymać sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zasada mówi, że trzymasz z klucza dwa tygodnie. Pod koniec tego okresu zaczynasz mierzyć i jeśli stwierdzisz, że fermentacja się zakończyła - butelkujesz.

 

Pamiętaj: w piwowarstwie to nie czas jest wyznacznikiem, ale pomiar. Oczywiście, czasem fermentacja może się skończyć wcześniej, ale trzeba też dać drożdżom opaść na dno itd.

 

Poczytaj forum i wiki, na to pytanie odpowiadano już setki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mnie postu mnie interesuje jak ściśle trzeba się trzymać instrukcji dołączonej do brewkitu.

 

Dobra rada na przyszłość: dołączoną do brewkitu instrukcję od razu umieść w koszu :)

Serio!

Lepiej zajrzeć tutaj: http://www.wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolegi gottri dziś pierwszy raz zaglądnąłem do fermentatora. Na ściankach widać linie do której pracowały drożdże, wziąłem 1 próbkę i °Blg=0.5. Czy w najbliższym czasie przystąpić do rozlewu do butelek czy się jeszcze wstrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.