Skocz do zawartości

Mętne piwo. Czy tak ma być?


Gąska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj tj. siedem dni po zadaniu drożdży pierwszy raz pobrałem próbkę do pomiaru gęstości. W ciągu tego tygodnia z 14Blg zeszło do 3,5Blg wszystko ok tylko piwo wydaje mi się być zbyt mętne (foto poniżej). Na szkle pozostawia biały drobny osad jakby mąka i w zapachu czuć mocno drożdżami. Drożdży użyłem US-05. Nie wiem czy to norma? Czy warto je przelewać na cichą i ewentualnie dodać żelatyny za parę dni czy zostawić? Boję się trochę ryzyka związanego z przelewaniem do balonu. Wolałbym jednak żeby było bardziej klarowne. Doradźcie coś bo już nie wiem jak będzie lepiej :/

post-5337-0-63299100-1354389898_thumb.jpg post-5337-0-25837700-1354389919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem też nie jestem ale na klarowność to trzeba poczekać, kilka dni po zabutelkowaniu w pokojowej temp. i będzie sie klarować. 3,5Blg to jeszcze troszkę za wcześnie na butelkowanie - ryzyko granatów. poczekaj jeszcze 2-3 dni i zbadaj Blg i wtedy jak spadnie to butelkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdży użyłem US-05. Nie wiem czy to norma?

Norma kolego, norma. Więcej luzu, piwo jeszcze fermentuje a ty chcesz klarowne już mieć? Na US-05 jeszcze się naczekasz zanim się w butelkach wyklaruje. Cierpliwość to najlepsza cecha piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z US-05 mówi, że te drożdże słabo flokulują, więc tą mętnością się nie przejmuj. One po prostu wymagają czasu. A więc cierpliwości, piwko będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw piwko na cichą, później butelki. 2 dni w temp. której butelkujesz później postaraj się wstawić do chłodniejszego miejsca. Piwko się wyklaruje a przy przelewaniu do szkła po prostu postaraj się nie wzburzyć osadu z dna butelki. Smacznego.

P.S. odpuść sobie balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko balon. Ewentualnie mogę przelać piwo do fermentora z kranikiem. Umyć w międzyczasie i przepłukać pirosiarczynem potasu ten z burzliwej, i wlać do niego z powrotem. Trochę ryzykowny zabieg. Eh mogłem kupić 3 wiaderka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. odpuść sobie balon.

Dlaczego? Na burzliwą zgoda, ale na cichą/lagerowanie nie ma moim zdaniem nic lepszego.

US-05 tak miewają, tzn czasami są mętne, a czasami od razu po burziwej klarowne. Nie jest to kwestia infekcji, bo miałem taką sytuację ostatnio, że pierwsze piwo miałem mętne, a z jego gęstwy idealnie klarowne następne trzy. Żelatyny nie używaj, samo się z czasem wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5Blg to jeszcze troszkę za wcześnie na butelkowanie - ryzyko granatów. poczekaj jeszcze 2-3 dni i zbadaj Blg i wtedy jak spadnie to butelkowanie

 

Jak nie będzie spadać to butelkować, nie wprowadzaj kolegi w błąd. Swoją drogą już niżej raczej nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym masz teraz? W balonie czy w wiaderku?

 

 

Olo... możesz zlewać do balonu, czemu nie też raz robiłem w balonie. Tylko później szlag mnie trafiał z myciem no i niegdy nie masz pewności że balon jest dobrze wydezynfekowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo... możesz zlewać do balonu, czemu nie też raz robiłem w balonie. Tylko później szlag mnie trafiał z myciem no i niegdy nie masz pewności że balon jest dobrze wydezynfekowany

Na cichej osadów jest bardzo mało, a szkło jest na tyle gładkie, że schodzi bez problemów - pod warunkiem, że myjemy go od razu po opróżnieniu. Raz za to dodawałem żelatyny do balona i tego nie polecam - ślady po żelatynie są trudne do usunięcia bez dobrego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym masz teraz? W balonie czy w wiaderku?

W wiaderku, oprócz niego mam tylko wiaderko z kranikiem do filtracji i rozlewania no i ten balon 25L, z tym że ostatnie wino w nim spleśniało bo miałem nieszczelny korek. Odpuszczę sobie cichą z obawy o infekcje wszelakie. Potrzymam na wydłużonej burzliwej do 14 dni łącznie. W dziesiątym dniu zmierzę gęstość i powtórzę po czterech dniach, jeśli będzie się utrzymywać to w butelki. Tylko jeszcze muszę powalczyć z Brew Smithem bo nie wiem ile trzeba będzie dodać glukozy. Tak chyba będzie najlepiej czyt. najbezpieczniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5Blg to jeszcze troszkę za wcześnie na butelkowanie - ryzyko granatów. poczekaj jeszcze 2-3 dni i zbadaj Blg i wtedy jak spadnie to butelkowanie

 

Jak nie będzie spadać to butelkować, nie wprowadzaj kolegi w błąd. Swoją drogą już niżej raczej nie zejdzie.

 

 

 

no to tu w WIKI tak stoi !!

 

Zazwyczaj uważa się, że brzeczka powinna odfermentować co najmniej do 1/3 poziomu początkowej zawartości cukrów, ale całkowitą pewność daje tyko test. Jeżeli nie ma pewności, lepiej poczekać kilka dni dłużej, żeby nie skończyć z niedofermentowanym piwem, bo dopiero wtedy zaczyna się duży kłopot - mogą powstać tzw. granaty.

 

Jeżeli nie jesteś pewien czy już przelewać swoje piwo na klarowanie, to poczekaj kilka dni (2-4), po czym zmierz gęstość. Znowu poczekaj kilka dni (2-4) i ponownie zmierz gęstość. Jeżeli odczyty nie będą się różniły o więcej niż 1/4ºBlg, to możesz przelać piwo do klarowana. Jeżeli różnica będzie większa, to znów odczekaj kilka dni (2-4) i ponów pomiar. O ile zachowana została wystarczająca czystość w trakcie całego procesu to takie wydłużenie fermentacji w żaden sposób nie zaszkodzi piwu.

 

 

to jak ja w błąd wprowadzam i z czym. kolega w pierwszym poscie pisze, że raz pomiar robił i mia 3,5 blg to może jeszcze poczekać nie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej poczekam i za dwa dni zrobię pomiar, i za dwa kolejne następny i mam nadzieję w butelki :D

Przy okazji pozwolę sobie zadać jeszcze dwa pytanka:

Co do nagazowania to czy w kalkulatorze powinienem wpisać objętość piwa uwzględniając już zaplanowaną objętość syropu?

Zostało mi w wiadrze 18,5L czy mogę zrobić syrop o objętości ok 1L, czy to bardzo negatywnie wpłynie na smak piwa?

Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ja w błąd wprowadzam i z czym.

 

Tym, że napisałeś, że jak spadnie to butelkować, a to błąd, Butelkować tylko wtedy gdy BLG nie będzie się zmieniało przez kilka dni.

 

 

Zostało mi w wiadrze 18,5L czy mogę zrobić syrop o objętości ok 1L, czy to bardzo negatywnie wpłynie na smak piwa?

 

Rozcieńczy to trochę piwo.

Ja rozpuszczam cukier w 200ml wody.

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny raz zmierzyłem gęstość piwka i dalej ma 3,5Blg czyli w sobotę przeprowadzę wyszynk do butelek :D

Rozcieńczę do 19L czyli rozpuszczę te 116g glukozy w mniej więcej 500ml przegotowanej wody. Wystudzę i wleję do wiadra przeznaczonego do rozlewu, z kranikiem.

38 butelek dziś wyszorowałem szczotą i wyparzyłem wrzątkiem, dostały dodatkowo trochę piro. Przed samym rozlewem też popsikam piro.

Dzięki za dobre rady!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.