Skocz do zawartości

Katalog browarów - zapraszam, otwarte!


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie pewne zamieszanie wprowadza fakt, że informacje o moim browarze są wprowadzane teraz w dwóch różnych miejscach serwisu, to jest w katalogu browarów (którego dotyczy ten wątek), ale również w profilu użytkownika, pod nagłówkiem "Piwowarstwo". Na pewno nie należy to do dobrych praktyk, bo wynika z tego oczywisty problem z aktualizacją na przykład ilości warek (zamiast raz, muszę to robić dwukrotnie).

 

Z drugiej strony nie można tak po prostu usunąć tej sekcji w profilu użytkownika, bo wiele cennych danych zostałoby utraconych (jest wiele osób, które mają wypełnione informacje o browarze w profilu, choć nie założyły własnego browaru w katalogu)

 

Może rozwiązaniem byłby skrypt, który by automatycznie przepisał zawartość pól z profilu (nazwa browaru, lokalizacja, ilość warek, data powstania) do katalogu. W ten sposób każda osoba, która podała dane w profilowej sekcji "Piwowarstwo" miałaby automatycznie stworzony swój browar w katalogu. Wtenczas można by spokojnie usunąć dane na temat browaru z profilu, zaś użytkownik miałby w katalogu możliwość dopisania nowych danych do tych, które już kiedyś podał.

Edytowane przez dabeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było wspomniane wyżej. W filtratorach jest filtrator z rurek miedzianych, używamy również plastikowych, więc albo można to rozróżnić albo po prostu nazwać "filtrator z rurek".

 

Edit: Jeszcze jeden mało istotny szczegół, jeśli chodzi o wyszynk to istnieje również keezer :) Widzę że u nas mało popularny, dopiero kegeratory się rodzą ale akurat u mnie będzie keezer :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz jak mi się nasunęła. Jest już prawie 100 browarów, pewnie będzie i więcej, aby katalog spełniał swoją edukacyjną formę dobrze by było aby była również możliwość przeszukiwania katalogu po parematerach jakie wybieraliśmy podczas dodawaniu browaru, tzn. np. wyszukanie browarów które stosują sterownik boleckiego, czy tych które mieszadeł miechanicznych itp itd. Takie szybkie wyszkukiwanie w formie formularza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten nowy dział :) Dobrze by było też, żeby było można fotki z browaru jakoś po opisywać i żeby się dało wyszukiwać po nazwach urządzeń lub etapach produkcji. Np. wpisuję "fermentacja" lub "fermentor" i wyskakują wyniki z różnych browarów z fotkami etapu fermentacji. Oczywiście liczę, że co raz więcej browarów będzie uzupełniać fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "ilość warek" tylko "liczba warek". ;)

Można też dodać jako parametr technikę (albo sprzęt do) wysładzania, np. ramię rotacyjne.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie kategorii browaru jest:

 

"RIMS/HERMS - konstrukcje w których wykorzystana została pełna automatyka zacierania/warzenia w obiegu wymuszanym przez pompy cyrkulujące."

 

powinno być raczej coś w stylu:

 

"RIMS/HERMS -konstrukcje w których używane są pompy w układzie zamkniętym, które pompują brzeczkę z kadzi zaciernej do wymiennika ciepła i z powrotem w celu kontroli temperatury zacierania"

 

Chodzi mi o to, że automatyka nie jest rzeczą konieczną w takim systemie, konstrukcje takie wyróżnia kontrola temperatury poprzez recyrkulacje brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość dodania odnośnika "Mój Browar" także w opcji zarządzania profilem (nick w górnym prawym rogu obok "wyloguj")??

 

No i kosmetyka ...może więcej opcji na fermentację?!

W moim przypadku to strych ale tylko dla lagerów ( zatem dla górniaków multi select wspomniany już 100 razy byłby przydatny) natomiast lagerowanie już garaż.

Aby jednak nie rozwijać tego dalej na szopy, stodoły, drewutnie i psie budy :) proponuję "pomieszczenie gospodarcze". Aktualnie korzystam z opcji "piwnica" której de facto nie posiadam.

Edytowane przez gottri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tak pomyślałem że może przydało by się coś w formie "magazynu" wirtualnego Wpisujemy co mamy, co zużywamy i jesteśmy na bieżąco z naszymi stanami magazynowymi. Łatwiej dokonywać zakupów internetowych jak się wie co się ma

Edytowane przez VeryBerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tak pomyślałem że może przydało by się coś w formie "magazynu" wirtualnego Wpisujemy co mamy, co zużywamy i jesteśmy na bieżąco z naszymi stanami magazynowymi. Łatwiej dokonywać zakupów internetowych jak się wie co się ma

Dodał bym jeszcze stan konta bankowego, żeby wiedzieć kiedy wziąć kredy na nowy sprzęt/zapasy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takie małe sprostowanie.

Browar Dziadka to system RIMS a nie typu Speidel

To że ma kosz to nie przesądza o systemie Speidel

Jak w każdym RIMSie brzeczka jest cyrkulowana - przechodzi przez młuto na fałszywym dnie, zasysana spod fałszywego dna przez grzałki (wymiennik) a następnie podawana nad taflę zacieru. To jest RIMS

http://www.wiki.piwo.org/Cyrkulacyjne_systemy_zacierania_-_RIMS_i_HERMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.