Skocz do zawartości

RED IRISH - poszło w kanał


lolo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam po kolei i nie daje mi spokoju po co kolega dezynfekuje aerometr?

dlatego:

A bo można mierzyć blg bezpośrednio w fermentatorze, można go tam nawet zostawić na jakiś czas, moczyć spławik mogą nie tylko wędkarze.

Pobierając próbkę do menzurki należy zdezynfekować łychę którą pobierzemy piwo do pomiaru. Dlatego jest wygodniej aerometr zdezynfekować i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winger moje się nie nadawało do niczego :) Uwierz na słowo. :)

Jutro zacieram drugą warkę reda. Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie z nim dobrze.

Edytowane przez werek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No w zasadzie to raczej zależy od stylu piwa i stopnia infekcji. Z lekką infekcją / kwasem zawsze się do czegoś może nadać. Choćby do kiełbasek na grillu.

 

A z większym kwasem jako marynata do mięska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał gdzie dokonać tej cudownej przemiany, to byłby to na pewno ciekawy napój. W browarach restauracyjnych zagranicą do zestawu podstawowego piw tam warzonych, zawsze jest jeden albo dwa bierbrand'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo efekt jest mało zadowalający, bo jest tego dość mało niż się można spodziewać i potrzebuje się ułożyć, ale potem nawet się nadaje. Bierbrand jest bardzo popularny w Alzacji, w Szwajcarii, w Czechach (bardzo ciekawe efekty dają pilsner'y), w Polsce się nie przyjmie, ale jest ciekawostką. Robiliśmy z piwa miodowego, z Kronenbourg'a i z Fischer'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi, powiedz jeszcze koledze ile z np. 25 litrów piwa typu IRA uzyska alkoholu. I ile go będzie kosztować sprzęt do destylacji. Bo na razie piszesz tu o jakichś rewelacjach, ale odpędzanie piwa o zawartości alkoholu powiedzmy 5% i przy solidnym cięciu przedgonów i pogonów jest bez sensu, nie jest ekonomicznie uzasadnione. Odkąd zająłem się piwem, nie robię destylatów, ale mam dobrą pamięć i niestety odpędzanie takich słabych nastawów jest stratą czasu. Chyba, że ktoś zainwestował w sprzęt 2-3 tysiące.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi, powiedz jeszcze koledze ile z np. 25 litrów piwa typu IRA uzyska alkoholu. I ile go będzie kosztować sprzęt do destylacji. Bo na razie piszesz tu o jakichś rewelacjach, ale odpędzanie piwa o zawartości alkoholu powiedzmy 5% i przy solidnym cięciu przedgonów i pogonów jest bez sensu, nie jest ekonomicznie uzasadnione. Odkąd zająłem się piwem, nie robię destylatów, ale mam dobrą pamięć i niestety odpędzanie takich słabych nastawów jest stratą czasu. Chyba, że ktoś zainwestował w sprzęt 2-3 tysiące.

To w prawdzie nie domnie pytanie ale od jakiegoś czasu psocę co nieco ( dla tych co odwiedzają fora dla destylatorów to pojęcie powinno być jasne :-) ) Ale generalizując: NIE O EKONOMIĘ TU CHODZI !!! Masz rację że maszyna za 2-3 KPLN jest droga ale oddestyluje Ci nawet płyn do spryskiwaczy na całkiem fajnym poziomie. Z mojej wiedzy jednak smakówki - a do tych bym zaliczył bierbrand odpędza się raczej na tanich potstilach. Gonienie piwa po kolumnach rektyfikacyjnych spowoduje otrzymanie 95%-97% destylatu bez zapachu i smaku a to nie jest porządany efekt ( chyba ). Wykorzystanie bylejakiego piwa na bierbrand jest fajowym pomysłem, nie jestem tylko pewien czy z kwachem ten numer się uda. Założyć tu jednak trzeba że mamy dostęp do aparatury a nie kupujemy jej na tę okoliczność, choć kupno aparatury otwiera nas na nowe doznania ;-)

Edytowane przez MACIEJGACKOWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.