Skocz do zawartości

Klonowanie Houblon Chouffe Dobbelen IPA Tripel


vlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Towarzystwo!

 

To mój pierwszy post. Wybrałem piaskownicę gdyż mam dwie wareczki na koncie (z ekstraktów), trzecia (zacierana) właśnie kończy burzliwą fermentację więc czuję się jeszcze bardzo "zielony" w temacie.

 

Przechodząc do sedna, ostatnio miałem przyjemność gościć w Belgii i zakochałem się tam w dwóch piwkach. Pierwsze to Orval i znalazłem już jakąś recepturę, dzięki której podejmę próby z odtworzeniem go, drugim natomiast jest Houblon Chouffe Dobbelen IPA Tripel. Początkowo chciałem zrobić jakieś standardowe IPA ( http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/india_pale_ale_-_ipa_14_blg ) ale zauważyłem, że Houblon ma BLG na poziomie 18 stopni, a zestaw jest przygotowany do piwka z 14 BLG. Poza tym Houblon ma chyba bliżej do Tripla niż do IPY... Pojawił mi się pomysł, że może najlepiej kupić zestaw do uwarzenia Tripla (np. ten http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/tripel_18_blg ) i go po prostu znacznie dochmielić.

 

Co Szanowna Brać myśli o takim pomyśle? Czy macie może jakieś inne przemyślenia, albo rady w tym temacie? Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę :)

 

Na pewno będę kupował ten zestaw

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/belgijskie_specialty_ale_ii_18_blg

więc najlepiej, gdyby składniki do tego mojego Houblona były dostępne w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem oba te piwa. Orval nie potrzebuje reklamy, a Houblon Chouffe Dobbelen IPA Tripel to również jedno z moich ulubionych. I właśnie dlatego że je znam, mimo że uwarzyliśmy z synem ponad 150 warek, nie jestem w stanie nic sensownego doradzić Vlodarowi. Raz zdarzyło się nam podjąć próbę sklonowania Orvala, ale mimo że było naprawdę dobre, Orvala tylko przypominało.

Nie sądzę, aby ktoś wiedział jakie i w jakich proporcjach stosowane są surowce do produkcji tego piwa w browarze. Vlodar, masz dopiero na koncie zrobione jedno piwo, a chcesz klonować jedno z trudniejszych? To tak jakby pomocnik kowala, co dopiero sam ukuł jedną podkowę chciał zrobić miecz samurajski. Z opisu widać, że nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać. Jeżeli zamierzasz oprzeć się tylko na gotowych zestawach kupowanych w sklepie, to wątpię czy uda się to zrobić.

Na początek zalecałbym zrobienie samego tripla (aby był dobry trzeba dość dokładnie monitorować temp. fermentacji), potem, jak będziesz zadowolony zrób kilka rodzajów IPA z różnymi chmielami, a dopiero później spróbuj połączyć obie te receptury.

Chętnie zabiorę głos w dyskusji na każdym z etapów tego przedsięwzięcia, ale nie oczekuj, że ktoś na tacy poda Tobie całe rozwiązanie, bardzo skomplikowanego zresztą procesu, o którym teraz masz raczej dość mgliste pojęcie.

Żeby nie było że się tylko mądrzę. Odtwarzaliśmy z synem jedno unikalne piwo i zajęło nam to ponad cztery lata, choć na temat jego technologi wiedzieliśmy znacznie więcej niż w przypadku Houblon Chouffe.

Trzymam kciuki za powodzenie Twoich planów i daj znać co jakiś czas jak Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wogosz za wiadro zimnej wody :)

Oczywiście mam mgliste pojęcie, ale i Houblona piłem tylko kilka razy w życiu więc nie zauważę nawet średniej różnicy, nie mówiąc nawet o małej. Zdaję sobię sprawę, że nie jestem w stanie odtworzyć tego piwa, ale chciałbym zrobić coś na jego kształt. Coś mocno nachmielonego ze słodową pełnią :)

 

W sumie, to właśnie sobie uświadamiam, że poniosło mnie trochę kiedy zakładałem temat. Powinienem od razu podejść ostrożniej niż rzucanie słowami typu "klonowanie" ;)

 

No to na tę chwilę zamówiłem dwa zestawy. Tego, który porównany został do Orvala i tego Tripla. Dokupiłem kilka chmieli aromatycznych i mam zamiar dochmielić tego tripla (może tylko połowę). Będę informował o postępach i oczekuję dalszych krytycznych uwag odnośnie moich pomysłów :)

 

:beer:

Edytowane przez vlodar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był głos rozsądku. ;)

 

Receptury jak ktoś próbował klonować Houblon Chouffe znajdziesz na forach w jęz. angielskim. Nie wiem na ile są wiarygodne, ale cudów bym się nie spodziewał.

 

Myślę, że jak zrobisz trochę piwa i poznasz lepiej surowce, to może być ci łatwiej określić jak i z czego coś zostało zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Plan mam taki.

 

Właśnie kończę fermentacje burzliwą Belgijskiego Speciality Ale 18BLG na drożdżach S-33 i chciałbym z 5 litrów dochmielić jeszcze na fermentacji cichej (tak na spróbowanie :P )

 

Do dyspozycji mam takie chmiele:

Tradition 2011 - 50 g granulat

Nelson Sauvin 2012 - 50 g szyszki

Glacier 2011 - 50 g granulat

 

 

Który z nich Waszym zdaniem da najciekawszy efekt i jakie ilości wchodzą w grę na 5 litrów takiego wynalazku? Jak długo takie dochmielanie powinno trwać?

 

Wiem, że to kwestia indywidualna, nikt pewnie nie próbował takich mieszanek itd. Może jednak ktoś zna te odmiany chmielu i podsunie choćby jakiś pomysł. Jeśli ja mam zdecydować to będzie to w stu procentach losowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Houblon Chouffe Dobbelen IPA Tripel według mnie użyto chmielu amerykańskiego. Wymieniony przez Ciebie Tradition to chyba Hallertauer i raczej na pewno się nie nadaje. Nic nie mogę powiedzieć na temat tego nowozelandzkiego - mam go, ale jeszcze nie użyłem. Ile dodać? Trudno powiedzieć - myślę że między 5 a 10g. Użyte przez Ciebie drożdże raczej nie rzucają na kolana, tego typu piwa powinno robić się na drożdżach płynnych, dedykowanych do stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli chodzi o drożdże, to trochę doczytałem i już na pewno będę robił piwka na czymś lepszym... Co do chmielu, to zostały w takim razie dwa do losowania. Wiem już też ile tego wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w CP były jako jedne z "proponowanych" dlatego się nabrałem ;)

 

 

Z resztą nie dramatyzujmy zawczasu. Jak na razie pachnie pięknie i może całkiem poczciwe piwko z tego wyjść :)

Edytowane przez vlodar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.