Skocz do zawartości

Kącik rowerowy - enduro.


TeDy_beer

Rekomendowane odpowiedzi

Biegacze swoje mają, rowerzyści też gorsi nie są :) Temat otwieram, dla osób związanych mocno z górami i rowerem - jednym słowem enduro. sam może zacznę od swoich dokonań w postaci zaliczonych szczytów w ubiegłym sezonie:

  • Rudawiec,
  • Kowal,
  • Pradziad,
  • Barania Góra,
  • Stożek,
  • Soszów,
  • Klimczok,
  • Przełęcz Kubalonka,
  • Równica,
  • Malinowska Skała,
  • Szyndzielnia,
  • Małe Skrzyczne.

Zapraszam do podzilenia się szczegółami rowerowych wypraw, górskich. Chętnie służę pomocą przy określaniu dróg przejazdów biegnących przez powyższe szczyty.

Edytowane przez TeDy_beer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh dawne czasy. Kiedyś pomykało się po szlakach. Większość z Twojej listy mam w nogach (poza pierwszymi trzema i okolicą Skrzycznego). Oprócz tego zapedałowałem na:

  • Szeroki Wierch
  • Rozsypaniec
  • Halicz

  • Otryt

  • Hala Boracza
  • Lipowska
  • Rysianka

  • Krawców Wierch

  • Jałowiec (pasmo Jałowieckie obok Babiej Góry)

Tyle, że zaczynałem w 1994 :) a ostatnio nie mam czasu na trening i jazdę po szlakach więc tylko sporadyczne wypady na wyjazdach z rodziną. Do tej pory jeżdżę na tym samym, pełnoletnim już "góralu" Trek 800 (oczywiście "przezbrojonym").

Mała uwaga: pisz nazwy geograficzne z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też praktycznie tylko z/do pracy (plus parę wycieczek tak ok 40-80km).

Pochwalę się: w tym roku pobiłem swój rekord - łącznie na rowerze zrobiłem 3100 km. :cool: Dla niektórych to pewnie kilka wycieczek, ale dla mnie to dużo. :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłem swój rower już do piwnicy (stoi w warzelni :D), ale w sezonie tj. wiosna/lato jestem na rowerze prawie codziennie. Jeżdżę często do pracy (10km w jedną stronę), a w weekendy po okolicznych lasach (Trójmiejski Park Krajobrazowy) lub po Kaszubach. Jeździć rowerem po górach jeszcze nie miałem przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie po Warszawskich ulicach robiłem ok 2000-3000km rocznie. Niestety dwa tygodnie temu z podziemnego parkingu rower mi ukradziono. Monitoring okazał się być zupełnie nieskuteczny, rower nie oznakowany. W związku z powyższym wiosną czeka mnie poważny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęście można kupić dobry rower na miasto za 500-600zł np. na allegro. Mam trekkingowego na 600zł z bardzo dobrą ramą i po stolycy sprawia się doskonale. W tym roku zrobione jakieś 7-8k km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 18 urodziny zażyczyłem sobie rower Treka, na którym śmigam po dziś rowerek jest nie do zdarcia, sezonowo robię nim z 1000 km jeżdżę nim po okolicy, i często też w noteckim parku narodowym ;) W górach jeszcze nie jeździłem ale na wiosnę mam taki plan wybrać się do kuzynki w Szczytnej koło Polanicy Zdrój i pozwiedzać tamtejsze góry, są płaskie na początek zobaczymy jak wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szału nie ma, ale grunt że dojechałem: 1:46:33 (392 czas, a 80 w swojej kategorii wiekowej). Czyli pierwszy maraton rowerowy zaliczony. :) Jakby ktoś się wahał, to trasa prosta, płaska - polecam za rok.

Teraz powoli trzeba się szykować na festiwal, uzupełnić elektrolity. ;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tu trasa już nie jest tak płaska jak w Warszawie

Oj... nie była płaska, nie była... Były miejsca tak strome że kilkaset metrów na najniższym przełożeniu albo i prowadząc rower. No i to błoto w lesie... Uff... Nie było łatwo... ale dojechałem: 2:12:57 i 233 miejsce (44 w mojej kategorii wiekowej). Byłoby ze 30 miejsc wyżej ale ok 2km przed metą złapałem gumę i te ostatnie km właściwie to niosłem rower. :(

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.