Skocz do zawartości

Spotkanie łódzkiej grupy piwowarów - 30.01.2014 godzina 18:00


malymiki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, czy wśród łódzkich piwowarów znalazła by się grupa chętna do przeprowadzenia cyklicznych małych szkoleń, tudzież pokazów warzenia? Jedna z firm z naszej branży skierowała takie pytanie do mnie. Jeżeli tak, proszę o PW - prześlę szczegóły.

 

Sam bym sie nie odważył, ale jakby koledzy pomogli.....

 

Poczytamy spotkamy się pomyślimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też był mecz i raczej było mało ludu :)

 

A z ciekawostek:

zerknijcie Panowie na strone piwoszarnia.pl z tego co jest tam napisane mają powiększyć ofertę o słody i dodatki do piwa, a są już drożdze, chmiele i inne duperele.

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się jeszcze dopisać do spotkania? Nie wiem ile osób już jest chętnych i nie wiem czy się zmieszczę, a jestem dość duży :) Jeżeli jeszcze znajdzie się jakiś stołek, to chętnie poznam doświadczonych Kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się jeszcze dopisać do spotkania? Nie wiem ile osób już jest chętnych i nie wiem czy się zmieszczę, a jestem dość duży :) Jeżeli jeszcze znajdzie się jakiś stołek, to chętnie poznam doświadczonych Kolegów.

Sam zapomniał¶em dodać że prawdopodobnie będę z kumplem.....ale chyba go nikt nie wyrzuci..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, jako że jutro macie spotkanie.

 

Co prawda miałem się do paru osób odezwać na PW, ale lepiej może do całej łódzkiej ekipy :)

Pani Izabela z Biowinu prosiła mnie o pomoc w dotarciu do łódzkich piwowarów chcący podziałać w temacie szkoleń i pokazów na wzór tych które odbywają się u nich organizowane przez winiarzy.

Tutaj znajdziecie kontakt do Pani Izy http://www.biowin.pl/kontakt , jeżeli znajdzie się chętny zespół, to piszcie maila i na pewno wyjaśni detale.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Panowie, głowy bolą? :)

U mnie nawet nie najgorzej.

Należało by zebrać do kupy nasze pomysły co do piwowarskiej imprezy, ustalić jakąś datę i co będzie obejmować.

a na czym w końcu stanęło? konkurs będzie razem z pokazem warzenia czy osobne imprezy?

jeśli chodzi o konkurs to tak:

1) każdy przynosi x butelek piwka (10szt. ?)

2) organizujemy i znakujemy (nalepki do cen?) kubki (jaka pojemność? - chyba muszą być przeźroczyste?) do degustacji (i tutaj jest kwestia pojemności próbki do degustacji bo jeśli będzie to np. 50ml to prawie 100kubków na piwo konkursowe wyjdzie ?)

3) każdy degustator dostaje próbkę każdego z piw ( teraz pytanie czy należy zakupić coś na zresetowanie smaku po każdej próbce?....nie wiem co się stosuje) i kartę do głosowania

4) piwa punktowane są x pkt - najlepsze y pkt. - drugie w kolejności z pkt. - trzecie w kolejności (wartości x y z do ustalenia ?)

5) po przeliczeniu kosztów czysto organizacyjnych ustalimy koszt zgłoszenia 1 piwa (można zgłaszać więcej ?)

6) kwestia nagrody - dyplom i jakiś bon do sklepu piwowarskiego? czy Piwoteki? jakiej wartości? - 50pln?, 100pln?, x pln ; czy sam dyplom?

 

to kwestie do dogadania jakie mi się nasuwają

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Panowie, głowy bolą? :)

U mnie nawet nie najgorzej.

Należało by zebrać do kupy nasze pomysły co do piwowarskiej imprezy, ustalić jakąś datę i co będzie obejmować.

a na czym w końcu stanęło? konkurs będzie razem z pokazem warzenia czy osobne imprezy?

jeśli chodzi o konkurs to tak:

1) każdy przynosi x butelek piwka (10szt. ?)

 

2) organizujemy i znakujemy (nalepki do cen?) kubki (jaka pojemność? - chyba muszą być przeźroczyste?) do degustacji (i tutaj jest kwestia pojemności próbki do degustacji bo jeśli będzie to np. 50ml to prawie 100kubków na piwo konkursowe wyjdzie ?)

3) każdy degustator dostaje próbkę każdego z piw ( teraz pytanie czy należy zakupić coś na zresetowanie smaku po każdej próbce?....nie wiem co się stosuje) i kartę do głosowania

4) piwa punktowane są x pkt - najlepsze y pkt. - drugie w kolejności z pkt. - trzecie w kolejności (wartości x y z do ustalenia ?)

5) po przeliczeniu kosztów czysto organizacyjnych ustalimy koszt zgłoszenia 1 piwa (można zgłaszać więcej ?)

6) kwestia nagrody - dyplom i jakiś bon do sklepu piwowarskiego? czy Piwoteki? jakiej wartości? - 50pln?, 100pln?, x pln ; czy sam dyplom?

 

to kwestie do dogadania jakie mi się nasuwają

Pzdr

 

Po pierwsze termin. Jeśli już padła propozycja czerwca to może 9 lub 16 czerwca (sobota).

Po drugie ustalmy maksymalną ilość oceniających (według mnie jeśli uda się uzbierać 20 osób to będzie super).

Jeśli akceptujemy 20 osób to próbka może mieć 100 ml (20x100ml=2L czyli biorąc pod uwagę niedolanie w butelkach - każdy zgłaszający dostarcza 5 piw 0,5L lub inne kombinacje dające 2,5L).

Teraz ilość piw do oceny. Tu trudno cokolwiek ocenić czy będzie ich 5,10 czy może 15. Według mnie powinniśmy się przygotować na 15 sztuk.

Jeśli tak to potrzebujemy około 300+ kubeczków, tyleż samo etykiet samoprzylepnych i około 25 kart oceny piwa (kilka w zapasie), plus 20-22 długopisy.

Koszt etykiet samoprzylepnych to około 15-20 PLN, kubeczki plastikowe 8PLN za 100 szt (to są ceny z allegro pewnie można znaleźć taniej gdzieś w hurtowni).

Myślę, że w 50-60 PLN powinniśmy się zamknąć.

Resztę kosztów (wydrukowanie kart, nadruk oznaczeń na etykiety) wezmę na siebie.

To tak na szybko co sobie przemyślałem.

Wyznaczmy może lidera, który będzie zatwierdzał pomysły i do niego będzie należała ostateczna decyzja. Proponuję Radzia (nikiboom) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry piwa na głowę to wychodzi strasznie dużo;) A myślę, chętnych na ocenę byłoby dużo więcej, (może koło 50) i mój pomysł jest taki, że każdy oceniający mógłby ocenić ocenić ok 5-10 piwek ( w zależności ile by ich było na konkursie, ale nie wszystkie, bo co gdy piw będzie 20).

Oceniający nie wybierałby piw które najbardziej mu smakują tylko w skali (1-6, 1-10) oceniał jak mu smakuje. Każde piwo musiało by być ocenione taką samą ilość razy. Żeby było sprawiedliwiej trzeba by było losować zestawy piw do oceny, np mamy 20 piw, 1 tura oceniający podchodzi wybiera 5 numerów, skreślamy je i następna osoba wybiera z dostępnych numerów i tak aż wszystkie piwa zostaną spróbowane co razie. Co sądzicie?

 

Szacowanie kosztów trzeba by zostawić właściwie na koniec, ale myślę, że wpisowe po 2 dyszki spokojnie starczy na pokrycie kosztów.

 

Co do imprez towarzyszących, to tu myślałem o tym o czym gadaliśmy czyli pokaz warzenia, albo po prostu zrobić wystawkę sprzętu i surowców piwowarskich, miejsce gdzie można by spytać się z czym to się je itp. Nie wiem czy organizacja pokazu warzenia jak na pierwszy raz nie będzie zbyt skomplikowana.

 

Kolejna sprawa: promocja, należało by wymyślić: nazwę, jakiś plakat, może logo, jest wśród nas jakaś kreatywna postać? Może jakiś fanpejdż na fb żeby zobaczyć jakie jest zainteresowanie? Można by się pokazać też w czasie urodzin Piwoteki.

 

Następna rzecz: sponsor(zy), oprócz Piwoteki, która daje miejsca przydałby się ktoś kto by udostępnił składniki do pokazu warzenia albo surowce do pokazania, żeby nie pchać się w koszty. Nie wiem co o tym sądzicie i jakie macie propozycje.

 

15 czerwca są Birofilia więc wydaje mi się że albo tydzień wcześniej albo później.

 

No i styl czyli rzecz oprócz daty do ustalenia najwcześniej. Tak jak stanęło: jasne, lekkie do 13 Blg?

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości to 10 butelek będzie rozsądnie, na pewno jak zostanie to się nie zmarnuje :P

Myślę ,że liczba uczestników w okolicach 50 osób jest prawdopodobna

Co do ocen byłbym za 1-6, każdy ocenia max 5 brzmi rozsądnie w takim systemie jak to opisał nikiboom

 

Próbki ok 100ml, nie mniej, ewentualnie może jakby spróbować od Piwoteki wziąć szkło?

 

Promocja myślę ,że będzie najlepiej ,jeżeli piwoteka przez swojego FB zrobi małą promocje do tego można ,by się pokazać na urodzinach piwoteki(ja mogę tak jak się deklarowałem dostarczyć parę butelek piwka nie wiem czy będę mógł być) no i każdy wśród swoich znajomych ma na pewno paru znajomych ,którzy lubią dobre piwo :)

 

Co do stylu to piwa trzymające się konwencji piwo na lato, z ograniczeniem górnym na blg do 13, co do koloru to wahałbym się czy stawiać tu ograniczenie

 

Po naszym spotkaniu jak przemyślałem sprawę na spokojnie zacząłem zastanawiać się czy pokaz warzenia piwa to aby dobry pomysł do realizacji przy okazji tej naszej imprezy?

 

Co do nagród to poczekajmy na odzew ze strony sklepów, kontaktował się już ktoś z jakimś?

 

Ja byłbym za terminem sobota 16 czerwca

Edytowane przez Agrcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś takiego:

określamy liczbę "sędziów" w zależności od ilości zgłoszonych piw:

próg 1: 10piw lub mniej : 30 "sędziów" x 100ml = 3000ml + 1 butelka zapas

próg 2: 10piw lub wiecej : 40 sędziów ale w 2 pulach po 20 w każdej wg propozycji nikiboom (chyba że źle zrozumiałem zamysł)

- czyli 20 x 100ml na piwo + 1 butelka zapas

 

w takim układzie (każdy sędzia konsumuje (jak da radę ;) ) max 1000ml

 

przy nieparzystej liczbie piw jeśli będzie podział na pule co drugi "sędzia" wylosuje jedno piwo więcej i powinno być sprawiedliwie

 

no i pasowałoby aby każdy przyniósł ze 2 butelki piwka konkursowego dla nas samych....w sumie 9 butelek w porywach

 

co Wy na to?

 

....edytuję chyba po raz piąty....zacznijmy tworzyć ten regulamin w punktach...będzie nam łatwiej

 

 

1. Data konkursu : ? (dla mnie im później tym lepiej więc jak na razie 16.06 bardziej mi odpowiada)

 

2. Kategoria : piwo letnie do 13BLG - konkurs konsumencki

 

3. Zasady uczestnictwa i oceniania:

a) wpisowe - zależne od kosztów organizacyjnych + ewentualnej nagrody z puli wpisowego

b) przebieg konkursu -

 

4. Sprawy organizacyjne:

a) kubki + oznakowanie - osoba odpowiedzialna - malymiki

b) karty do głosowania - osoba odpowiedzialna - malymiki

c) długopisy - osoba odpowiedzialna - jogo3333

d) nazwa - ?

e) logo - ? - ewentualnie http://www.piwo.org/gielda/przedmiot/169-pomoge-przy-tworzeniu-projektow-piwnych-etykiet-i-logo/

f) plakat - ? - http://www.piwo.org/gielda/przedmiot/169-pomoge-przy-tworzeniu-projektow-piwnych-etykiet-i-logo/

g) pokaz warzenia lub wystawa sprzętu - też jestem za tym aby dać sobie spokój z warzeniem ...jeśli chodzi o wystawę sprzętu i surowców jestem za (mogę zorganizować jakąś wystawkę słodów i chmieli w słoikach po kawie)

 

5. Nagrody: ?

 

Dopisujcie pkt i podpunkty co kto uważa jak poradzimy sobie z pkt.3 b) to jesteśmy w domu :D .

Edytowane przez jogo3333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tydzien pozniej 22-23?

Co do reszty to na razie sie nie wypowiadam, poczekam na pomysly reszty.

dla mnie termin może być

co do reszty (zwłaszcza przebiegu) to Radek zaproponuj jak uważasz że będzie dobrze i pchajmy to na przód

 

a propos gdzie jest reszta zainteresowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.